Petr Adam
29. srpna 2020 • 09:49

Kurz 51:1?! Doma věří v Messiho návrat, jedna bomba se tam už stala

Autor: Petr Adam
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Haraslín, evropské křídlo. Ihattaren? Zatím Jarda Kužel. A Hašek je pohodlná volba
Štěpánek měl být za surovou hru na Haraslína vyloučen, říká KR. Co penalta na Oscara?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Manchester City, PSG, nebo setrvání v Barceloně? Nejčastější adresy, kde by měl Lionel Messi pokračovat v kariéře, jsou dobře známé. Ale je tu i jeden tajný tip. Jeho první klub v domovské Argentině, kde argentinská superstar s fotbalem začínala. Fanoušci Newell´s Old Boys z města Rosario ožili po oznámení, že slavný rodák dal najevo vůli změnit působiště a věří, že zdánlivě nereálný přestup se může stát realitou.Ulice města, odkud Messi pochází, zaplavili v minulých dnech fanoušci s černočervenými vlajkami a světlicemi. Jejich vzkaz byl jasný: Leo, vrať se domů! Ani pohled na kurzy sázkových kanceláří jim neubral nic z jejich nadšení. Pevně věří šanci, že Messi zamíří do svého domovského klubu, kde působil jako žáček, než se v roce 2000 jako třináctiletý vydal do Barcelony.

Tamní klub Newell´s Old Boys chybí ve výčtu největších favoritů, kam by mohl Messi eventuálně zamířit. Podle sázkové kanceláře William Hill je nejvýš Manchester City (1,61:1), následuje PSG (9:1), pak Inter Milán (10:1). Šestinásobný argentinský mistr je sice na úrovni Liverpoolu, ale s kurzem 51:1 jde o sázku pro odvážné.

V Rosariu by vám ale pověděli, že jde o tutovku. Podle čeho tak uvažují? Sám Messi řekl, že by si za klub jednou rád zahrál. „Barcelona nebude můj poslední klub. Na konci kariéry chci ještě hrát za Newell´s Old Boys. Nikdy jsem v Argentině aktivně nehrál, to musím dohnat,“ zahlásil v roce 2013 a od té doby nikdy neřekl, že by svůj názor změnil.

Stadion klubu Newell´s Old Boys, kde v dětství s fotbalem začínal Lionel Messi
Stadion klubu Newell´s Old Boys, kde v dětství s fotbalem začínal Lionel Messi

V Rosariu se navíc už jednou dočkali podobného zázraku. V roce 1993 tam přestoupil Diego Maradona, další slavný Argentinec. Mistr světa 1986 tím uzavřel jedenáctileté působení v evropských klubech. „Bylo mu 33 let, stejně jako teď Messimu a podepsal v Newell´s, což tehdy bylo něco neuvěřitelného,“ připomněl pro Daily Mail Jamie Ralph z anglického fanklubu týmu z Messiho města.

Je nutné poznamenat, že Maradona byl v té době už ve velkém útlumu, měl za sebou bouřlivý konec v Neapoli a patnáctiměsíční distanc kvůli pozitivnímu testu na kokain. V Newell´s Old Boys zůstal jen jednu sezonu a odehrál v jeho dresu pouhých pět zápasů. To Messi by dorazil ještě v plné síle.

Právě proto jeho příchod nedává smysl. Zatím ne. „Osobně si myslím, že je to ještě příliš brzy, ale v Newell´s mají dar udělat bombastické přestupy z ničeho. Proto si tamější lidé myslí, že Messiho příchod není nemožný. A je tu také sepětí bývalých hráčů s klubem, peníze pro ně nejsou podstatné, chtějí hlavně hrát v černočerném pro fanoušky,“ poznamenal Ralph.

Zatím se Messi domů nevrací kvůli fotbalu, před třemi lety zde uspořádal bombastickou svatbu. Víra, že se ukáže také na hřišti, místní rozhodně neopouští.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud