První gól za Twente. Sadílek v Nizozemsku rozhodl o výhře

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Fotbalový reprezentant Michal Sadílek vstřelil premiérový gól za Twente Enschede a zařídil vítězství 1:0 na hřišti Tilburgu v utkání 20. kola nizozemské ligy.

Defenzivní záložník Sadílek, který v Twente hostuje z PSV Eindhoven, ve 39. minutě převzal v šestnáctce míč od Proppera a z halfvoleje překonal brankáře Wellenreuthera. Další český hráč Václav Černý z lavičky hostů naskočil do hry v 83. minutě.

Rozjeté Enschede protáhlo sérii bez ligové porážky na devět zápasů a poskočilo na čtvrté místo neúplné tabulky.

Nizozemská fotbalová liga - 20. kolo:

Arnhem - Groningen 1:3, Alkmaar - Leeuwarden 0:0, Heerenveen - Zwolle 0:1, Tilburg - Twente Enschede 0:1 (gól Sadílek).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.