Štěpán Filípek
Premium
9. ledna 2023 • 20:40

Hašek o Ronaldovi: Zůstane bohem. Ale pozor, nejde do Mickey Mouse ligy

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Rosický se otřískal, už umí říct NE! Měl Barák spory i s dvojicí WHU?
INSIDER: „Dělo“ Muchová ukazuje pohodu. A co kontroverzní moment Bouzkové?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šel proti proudu. Zkušený trenér Ivan Hašek (59) se vehementně zastával umístění mistrovství světa do Kataru a tamější šampionát považuje za nepřekonatelný. Stejně tak vidí smysl v tom, že se superstar Cristiano Ronaldo těsně před 38. narozeninami přesunul do Saúdské Arábie, kde bude hrát za klub Al-Nassr a propagovat celou zemi. „Dokážu ho pochopit,“ říká Hašek. Zároveň však pro něho má i vzhledem ke spekulacím o podzimní výhybce do Newcastlu varování: „Ani on to v tamější lize nebude mít jednoduché. Měl by mít v hlavě jen Saúdskou Arábii.“Zrovna se vrátil z Casablanky, kde byl svědkem fotbalového boomu po čtvrtém místě Maroka na mundialu. Čekal na telefonát z Blízkého východu, kam se zase brzy podívá. Oslovují ho z médií i klubových televizí jako naposledy z egyptského Al-Ahly. Ivan Hašek, který má rezidenci v Dubaji a vedl i saúdskoarabský klub Al-Hilál, se v arabském světě etabloval. „Komentoval jsem mistrovství světa, taky jednám, dojde na všechno,“ usmívá se při zmínce o svém cestování, díky němuž také docela zblízka pozoruje zjevení značky CR7 v Al-Nassru.

Hodně fanoušků odchodu Cristiana Ronalda do tohoto klubu nerozumí, nebo jeho krok rovnou kritizují. Co tomu říkáte?
„Lidi, kteří v Saúdské Arábii nebyli, to nemohou přijmout, jako třeba Honza Koller, co jsem četl. Já Ronaldovi rozumím. Jestli už v Saúdské Arábii někdy byl a sleduje, jak to tam po fotbalové stránce chodí, dokážu ho pochopit. Potřebuje novou motivaci a myslím, že v tamější lize i v tom, co se kolem fotbalu v zemi děje, ji najde. Zájem o tenhle sport je obrovský a všechno, co se ho týká, je na absolutně špičkové úrovni. Ronaldo se v tom najde a bude oslavován jako bůh. Tohle má asi rád a v Evropě už by se něčeho takového nedočkal. Ale kamkoli přijde v Saúdské Arábii, bude tam obrovské množství lidí, kteří ho budou chtít vidět, udělat si s ním fotku, dostat od něho podpis. Ví, že to bude vždycky masakr, ale je rád středem zájmu, tenhle styl života mu vyhovuje. I to je jeden z důvodů, proč do Saúdské Arábie šel, mazec kolem něho a popularita budou neskutečné. Nevidím v tom nic špatného, prostě cítí, že v závěru kariéry by ještě chtěl být osobností, kolem které se všechno točí. V Evropě, v nějakém týmu, který hraje Champions League, by jí byl už asi těžko. Jeho výkonnost už není taková. I když překračuje hranice tím, kolik mu je let a kolik pořád dává gólů, jakou má figuru, a tak dále.“

Překročil hranici i svým chováním a vystupováním, jako při roztržce s Manchesterem United, a musel se vydat směrem Blízký východ?
„Jestli mu někdo vyčítá, že šel za penězi, tak nejvyšší saúdská soutěž není žádná Mickey Mouse liga. Podle mě je i lepší než americká MLS. Když si vezmu největší hráče fotbalové historie

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud