Pavel Hartman
12. dubna 2012 • 16:35

VIDEO: Trenér Zdeněk Zeman Horníka zpátky ve fotbale nevítá

Reklama
Trenér Zeman nepadl do oka starostovi města Chieti.
TOP VIDEA
Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas
Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Zdeněk Zeman. Vyslovte tohle jméno v jihoitalské přímořské Pescaře a všude máte dveře otevřené. Trenér, který se narodil v pražském Podolí, se tu postaral o fotbalovou horečku. Tým předsezonními prognózami odsouzený ve druhé lize k boji o záchranu, vzal útokem špici tabulky a je ve hře o postup do Serie A. Sport Magazín navštívil strůjce tohoto zázraku přímo na místě a pořídil s ním exkluzivní rozhovor.
 

Zemanovi přibyly vrásky, ale jinak se nezměnil. Mluví naprosto otevřeně. I když vlastně oficiálně mlčel. V době naší návštěvy držel směrem k italským médiím bobřík mlčení.

Důvod? „Nechci mluvit o rozhodčích a to bych musel,“ vysvětlil Zeman. „Měli by o se o ně zajímat sami novináři. Je mi jedno, jestli mě chtějí do Serie A nebo ne, ale svými chybami kazí fotbal,“ doplnil.

Kdo by tomu nechtěl porozumět, pro ty byl nachystaný na klubových internetových stránkách seznam „zářezů“, kterými sudí v devíti zápasech poškodili Pescaru. Ať už neodmávanými ofsajdy nebo neodpískanými fauly.

 

Sport Magazín na návštěvě u Zdeňka Zemana
360p 240p

Se Sport Magazínem ovšem strávil dvě hodiny. Rozpovídal se v nich nejen o starostovi nedalekého Chieti, který ho nazval poloromem či o vztahu s Massimem Morattim, šéfem Interu Milán, jenž ho zařadil na listinu nových koučů italského velkoklubu.

Také se podivil nad návratem Ivana Horníka do fotbalu a vrátil se ke studiu na Institutu tělesné výchovy a sportu v Praze.

 „Studoval jsem jako specializaci volejbal. Sám jsem ho hrál za Vysoké školy Praha. Byl jsem nahrávač. Hlavou jsem na to měl, ale potom nic moc,“ pravil.
Pak vyrazil v doprovodu Sport Magazínu k oblíbenému moři. Klid tam neměl, neboť ho zastavovali lidé a žádali o fotografii či podpis.

Exkluzivní rozhovor se Zdeňkem Zemanem a reportáž o tom, jak pobláznil Pescaru, čtěte v pátečním Sport Magazínu.
 
Dále v magazínu

Hokejová Kometa, aneb rychlokurz hantecu

Rozhovor se Stanislave Řezáčem, osamělým svérázem, který v lyžařských maratonech poráží Seveřany

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze