Pavel Hartman
12. dubna 2012 • 16:35

VIDEO: Trenér Zdeněk Zeman Horníka zpátky ve fotbale nevítá

Reklama
Trenér Zeman nepadl do oka starostovi města Chieti.
TOP VIDEA
TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka
Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Zdeněk Zeman. Vyslovte tohle jméno v jihoitalské přímořské Pescaře a všude máte dveře otevřené. Trenér, který se narodil v pražském Podolí, se tu postaral o fotbalovou horečku. Tým předsezonními prognózami odsouzený ve druhé lize k boji o záchranu, vzal útokem špici tabulky a je ve hře o postup do Serie A. Sport Magazín navštívil strůjce tohoto zázraku přímo na místě a pořídil s ním exkluzivní rozhovor.
 

Zemanovi přibyly vrásky, ale jinak se nezměnil. Mluví naprosto otevřeně. I když vlastně oficiálně mlčel. V době naší návštěvy držel směrem k italským médiím bobřík mlčení.

Důvod? „Nechci mluvit o rozhodčích a to bych musel,“ vysvětlil Zeman. „Měli by o se o ně zajímat sami novináři. Je mi jedno, jestli mě chtějí do Serie A nebo ne, ale svými chybami kazí fotbal,“ doplnil.

Kdo by tomu nechtěl porozumět, pro ty byl nachystaný na klubových internetových stránkách seznam „zářezů“, kterými sudí v devíti zápasech poškodili Pescaru. Ať už neodmávanými ofsajdy nebo neodpískanými fauly.

 

Sport Magazín na návštěvě u Zdeňka Zemana
360p 240p

Se Sport Magazínem ovšem strávil dvě hodiny. Rozpovídal se v nich nejen o starostovi nedalekého Chieti, který ho nazval poloromem či o vztahu s Massimem Morattim, šéfem Interu Milán, jenž ho zařadil na listinu nových koučů italského velkoklubu.

Také se podivil nad návratem Ivana Horníka do fotbalu a vrátil se ke studiu na Institutu tělesné výchovy a sportu v Praze.

 „Studoval jsem jako specializaci volejbal. Sám jsem ho hrál za Vysoké školy Praha. Byl jsem nahrávač. Hlavou jsem na to měl, ale potom nic moc,“ pravil.
Pak vyrazil v doprovodu Sport Magazínu k oblíbenému moři. Klid tam neměl, neboť ho zastavovali lidé a žádali o fotografii či podpis.

Exkluzivní rozhovor se Zdeňkem Zemanem a reportáž o tom, jak pobláznil Pescaru, čtěte v pátečním Sport Magazínu.
 
Dále v magazínu

Hokejová Kometa, aneb rychlokurz hantecu

Rozhovor se Stanislave Řezáčem, osamělým svérázem, který v lyžařských maratonech poráží Seveřany

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze