VIDEO: Další krok k realitě. FIFA 13 zaujala i sparťana Matějovského | iSport.cz
6. října 2012 • 10:15

VIDEO: Další krok k realitě. FIFA 13 zaujala i sparťana Matějovského

Autor: spo
Marek Matějovský podlehl ve FIFA 13 slávistovi Martinu Latkovi.
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový simulátor FIFA 13 je opět mnohem rozsáhlejší a propracovanější než kdykoliv v historii a stává se globální  fotbalovou sociální sítí, jejímž prostřednictvím komunikují, soutěží a sdílejí zážitky miliony hráčů na celé planetě. „FIFA je letos ve špičkové formě a zvedá laťku realismu zase o pořádný kus výš. Hráči se můžou těšit na několik zásadních herních inovací, které výrazným způsobem vylepšují ovládání míče, umělou inteligenci hráčů a tím i věrohodnost jejich vzájemných soubojů,“ popisuje Dušan Benža, zástupce EA Sports v ČR a na Slovensku.

„FIFA 13 na úrovni předních lig světa dokonale kopíruje dění ve skutečném fotbalovém světě. Ve hře projeví důsledky zranění, karetních trestů, týmové formy či přestupních spekulací výše uvedených celků, měnit se bude i forma fotbalistů. Hráči proto uvidí u jednotlivých fotbalových hvězd výkyvy ve statistikách podle toho, jak se jim bude dařit v reálu," dodal.

Vysoké očekávání příchodu FIFA 13 dokládají rekordní čísla: ještě před oficiálním vydáním bylo na celém světě předobjednáno 1,3 miliónu kopií a více než 4,6 miliónu lidí ze 123 zemí světa si zahrálo demo pro PlayStation®3, Xbox 360® a PC. Počet uživatelů dema tak globálně meziročně vzrostl o 42 procent.

Hru si vyzkoušeli také kapitáni Sparty a Slavie Marek Matějovský, respektive Martin Latka. Virtuálně si zahráli v dresech anglických týmů Readingu a Birminghamu City, ve kterých působili.

„Každý rok je to reálnější, možná bychom na tom v kabině mohli trénovat standardky,“ smál se poražený Matějovský. Latka zvítězil 1:0. Tedy podobným výsledkem, jakým v derby pražských "S" uspěla i Slavia.

 
Články odjinud


Články odjinud