Ze zmrzlého kopce až na Ligu mistrů. Fotbalové Winter Classic vyhráli Area 114 | iSport.cz
2. března 2018 • 14:00

Ze zmrzlého kopce až na Ligu mistrů. Fotbalové Winter Classic vyhráli Area 114

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Procházka je po velkolepé premiéře v UFC zpátky v Praze
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Že sníh, zima a fotbal nejdou dohromady? Nesmysl! V době, kdy se v Čechách kvůli mrazům ruší soutěžní zápasy, připravila sázková kancelář Fortuna pro fotbalové fanoušky netradiční turnaj na sjezdovce ve Svatém Petru s názvem Fortuna Sněžná kopačka. V pátek 23. února si do Špindlerova Mlýna našlo cestu celkem šest týmů. Program byl připraven i pro ostatní návštěvníky, celým dnem provázeli bývalí fotbalisté Petr „Mercedes“ Švancara a Luděk „Zelí“ Zelenka.Hlavní cenou byl zájezd pro celý tým do Londýna na odvetné utkání osmifinále Ligy mistrů mezi Tottenhamem a Juventusem. A že se hrálo o hodně, bylo jasné už od samého začátku.

Týmy si to rozdaly pod umělým osvětlením, v krutém mrazu a na zmrzlém terénu. Takové podmínky odmítají i prvoligoví profesionálové, přesto se odhodlaní amatéři turnaje v Krkonoších zúčastnili.

Fortuna Sněžná kopačka: Ze zmrzlého kopce až na Ligu mistrů.

Hřiště bylo připraveno přímo na sjezdovce, hrálo se tak do kopce! Rozhodující bylo i správné obutí, či jestli brankáři zvolili ideální rukavice. Ve finále si to nakonec rozdali týmy Area 114 a Bulhaři. Společně se utkali už ve skupinovém zápase, který musely rozhodnout až pokutové kopy.

Finále přineslo jiný příběh. Fanoušci pražské Slavie z týmu Area 114 se dostali do dvoubrankového vedení, které již nepustili. Díky jejich výkonům poletí celý tým nyní v březnu do Wembley na odvetu osmifinále Ligy mistrů.

Premiérový ročník Fortuna Sněžné kopačky vyhrál na sjezdovce ve Špindlerově Mlýnu tým Area 114
Premiérový ročník Fortuna Sněžné kopačky vyhrál na sjezdovce ve Špindlerově Mlýnu tým Area 114

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud