Hašek: Maradona jako trenér je show pro lidi! Má Trpišovský šanci v cizině? | iSport.cz
22. června 2018 • 11:36

Hašek: Maradona jako trenér je show pro lidi! Má Trpišovský šanci v cizině?

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Při sedmi předchozích angažmá na blízkém Východě zažil český fotbalový trenér Ivan Hašek ledacos, navíc v týmu SC Al-Fudžarja ve Spojených arabských emirátech už jednou působil. Nyní v něm však vystřídá světovou legendu: samotného Diega Maradonu. „Viděl jsem, jak lítá po stadionu, líbá zem, zdraví fanoušky. Zápasy prožívá jako finále mistrovství světa,“ usmívá se zkušený kouč, který byl hostem pořadu Overtime.Maradona strávil ve Fudžajře jedinou sezonu, a to ještě ve druhé lize. Nedokázal s ní postoupit přímo do nejvyšší soutěže a v dubnu mu skončila smlouva. Tým se ovšem vzápětí dostal o patro výš díky baráži a bohatý klub sháněl nového trenéra. Hašek se v něm poprvé objevil už v prosinci 2014, vydržel v něm půldruhého roku a nadále udržoval kontakty s šéfy.

Dokonce byla ve hře varianta, že mohl Maradonu o angažmá rovnou připravit, ovšem tehdy ještě působil v Emirates Clubu. „Zachraňovali jsme se. Byl jsem pak připraven s nimi diskutovat, ale už podepsali Maradonu,“ líčí Hašek, jenž u týmu skončil po roce v listopadu 2017. Další možnost se rýsovala během rozehrané sezony, ale na smlouvu došlo až teď v létě. Do Emirátů Hašek brzy vyráží opět s asistentem Luďkem Klusáčkem a Jaroslavem Veselým.

Ivan Hašek v OVERTIMU: Trenér Maradona, to je show pro lidi. Teď ho střídá na lavičce
1080p 720p 360p

Ačkoliv se nyní uplatňuje především v arabském světě, v budoucnu by rád zamířil opět do evropského angažmá. Nějaké nabídky už na stole ležely. „Ale nic, že by se hrála Evropská liga, nebo Champions League,“ řekl a prozradil, že do jednání se pustil se Slovanem Bratislava.

Jako jeden z mála českých trenérů má za sebou řadu angažmá v zahraničí. Mohou se podobně prosadit i zástupci nastupující generace, kterou v nejvyšší soutěži nyní představují Jindřich Trpišovský, Martin Hašek či Václav Jílek? Ivan Hašek v Overtimu zmínil, na co dávají zahraniční zájemci v tomto ohledu největší důraz a také jména svých krajanů - trenérů, o jejichž telefonní čísla mu volají agenti. 

Podívejte se na VIDEO!

O tom, proč netrénuje v Česku a jakou nabídku by vzal nebo o vztazích se Spartou, jejím mezinárodním projektu i o přílivu zahraničních posil na Letnou či do Edenu v dalším díle pořadu Overtime.

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud