TOP 50 mocných českého fotbalu: Paska, Nedvěd i trenéři lídrů ligy | iSport.cz
31. ledna 2019 • 20:45

TOP 50 mocných českého fotbalu: Paska, Nedvěd i trenéři lídrů ligy

Autor: iSport.cz
 • Mezi padesát nejmocnějších mužů českého fotbalu patří i Pavel Nedvěd a Jindřich Trpišovský Mezi padesát nejmocnějších mužů českého fotbalu patří i Pavel Nedvěd a Jindřich TrpišovskýFOTO: Koláž iSport.cz

  POŘADÍ NA 11. - 20. MÍSTĚ | Deník Sport v tradičním seriálu opět hledá 50 nejmocnějších lidí českého fotbalu (pořadí na 50. - 41. místě zde>>>pořadí na 40. - 31. místě zde>>>, pořadí na 30. - 21. místě zde >>>). Do druhé desítky v letošním ročníku patří třeba kouč Slavie Jindřich Trpišovský, hráčský agent Pavel Paska, ale i viceprezident Juventusu Turín Pavel Nedvěd. Jaké je kompletní pořadí na 11. - 20. místě?

 • 20. Tomáš Rosický (sportovní ředitel Sparty)

  V ŽEBŘÍČKU NOVÝ | Velký krok pro TR10 – i celou Spartu. Vystoupil ze zákulisí a převzal jednu z hlavních rolí v managementu. Podílel se na výběru konkrétních hráčů a jednání s nimi, jeho jméno a vystupování na ně působí. On rozhodl o pokračování trenéra Zdeňka Ščasného. Riskuje, ale nebojí se.

  Sportovní ředitel Sparty Tomáš RosickýSportovní ředitel Sparty Tomáš RosickýFoto Barbora Reichová (Sport)

 • 19. Pavel Vrba (trenér Plzně)

  –3 MÍSTA | Návrat do Štruncových sadů skončil očesáním zbytku ligy a titulem. Na podzim přibylo navzdory debaklům v Madridu a Římě úspěšné působení v Lize mistrů, které vyneslo pohádkových 770 milionů korun. Nyní architekt sukcesu tým přestavuje. A dobře ví, že musí zlepšit ofenzivní hru.

  Trenér Viktorie Plzeň Pavel VrbaTrenér Viktorie Plzeň Pavel VrbaFoto Jaroslav Legner (Sport)

 • 18. Jindřich Trpišovský (trenér Slavie)

  +3 MÍSTA | Nejlépe placený trenér ligy potvrdil svou cenu. Na jaře přesvědčil hráče, část vedení i fanoušky o své cestě. Záda mu kryje sportovní ředitel Jan Nezmar, na oba vsadil boss Jaroslav Tvrdík a umožnil potřebné nákupy. Aktuální první místo v lize a postup v EL nastavily laťku.

  Trenér Slavie Praha Jindřich TrpišovskýTrenér Slavie Praha Jindřich TrpišovskýFoto Pavel Mazac / Sport

 • 17. Miroslav Pelta (majitel FK Jablonec)

  –2 MÍSTA | Po odchodu z FAČR se plně věnuje Jablonci. I po odlivu sponzorů zajistil jeho fungování, vyplatilo se mu angažovat kouče Petra Radu. Tým byl v lize třetí a šéfovi se splnil sen: „mejdany“ v Evropě. Velkému čápovi se dařily i přestupy, až nyní ho stíhá smůla. A pozor, pokračuje dotační kauza.

  Šéf Jablonce a bývalý předseda FAČR Miroslav PeltaŠéf Jablonce a bývalý předseda FAČR Miroslav PeltaFoto Jaroslav Legner (Sport)

 • 16. Václav Brabec (majitel Baníku Ostrava)

  +3 MÍSTA | „Pořád se učím,“ říká. Ale jde mu to slušně. Poradil si i v personálním provizoriu, loni v zimě se výrazně vložil do přestupů. Povedlo se mu s pomocí Bohumila Páníka tým zachránit a na podzim vytáhnout na 3. místo. Má se za to, že je silný „politicky“, Baník je zase moravská jednička.

  Majitel Baníku Ostrava Václav BrabecMajitel Baníku Ostrava Václav BrabecFoto Michal Beránek / Sport

 • 15. Petr Kellner (byznysmen, majitel O2 TV)

  –1 MÍSTO | Nejbohatší Čech, ovládající finanční gigant PPF, mocně investoval do akvizic stanice O2 TV. Ta získala na čtyři roky vysílací práva na FORTUNA:LIGU a nechala ČT jen nezbytné drobky, tím se výrazně zvýšil její vliv. Má rovněž tříletou exkluzivitu na Champions League. Slušná expanze.

  Byznysmen a majitel O2 TV Petr KellnerByznysmen a majitel O2 TV Petr KellnerFoto Profimedia

 • 14. Dagmar Damková (členka VV FAČR a komise rozhodčích FIFA a UEFA)

  –2 MÍSTA | Vyslankyně v evropských strukturách, v komisi sudích UEFA je dokonce místopředsedkyní. Doma podporuje tábor svého partnera Romana Berbra coby členka Výkonného výboru FAČR i šéfka Řídící komise pro Čechy. Měla by řešit skandály v nižších soutěžích, ale supluje ji Berbr.

  Členka VV FAČR a komise rozhodčích FIFA a UEFA Dagmar DamkováČlenka VV FAČR a komise rozhodčích FIFA a UEFA Dagmar DamkováFoto Barbora Reichová (Sport)

 • 13. Pavel Nedvěd (viceprezident Juventusu Turín)

  –2 MÍSTA | Nejrespektovanější české jméno ve světě. V Turíně, kde si loni pořídili superstar CR7, velkoryse seznamuje s exkluzivním know-how hosty z Česka. Očekává se, že se jednou přesune na UEFA či FIFA. Hraje exkluzivní roli v rozvíjení česko-čínských vztahů – jak ve fotbale, tak politice.

  Viceprezident Juventusu Turín Pavel NedvědViceprezident Juventusu Turín Pavel NedvědFoto Dominik Bakeš (Sport)

 • 12. Adolf Šádek (generální manažer Viktorie Plzeň)

  –2 MÍSTA | Stál u zisku pátého titulu za dobu, co je v Plzni, užíval si Ligu mistrů. Mezi ním a koučem Pavlem Vrbou to však občas zajiskřilo. Celkově o něco oslabil kvůli ofenzivě na všech frontách v podání konkurentů ze Slavie, některé jeho prohřešky se začínají řešit víc než dříve.

  Generální manažer Viktorie Plzeň Adolf ŠádekGenerální manažer Viktorie Plzeň Adolf ŠádekFoto Michal Beránek (Sport)

 • 11. Pavel Paska (hráčský agent)

  –3 MÍSTA | Nejzkušenější eso v branži. Mezi klenoty jeho společnosti ISM patří Patrik Schick, jenž hraje prim v reprezentaci, Tomáš Souček, ale i sparťanské talenty Adam Hložek a Václav Drchal. Jeho klientem býval i sportovní ředitel z Letné Tomáš Rosický. Má bohaté kontakty doma i v cizině.

  Dlouholetý hráčský agent Pavel PaskaDlouholetý hráčský agent Pavel PaskaFoto Pavel Mazáč / Sport

  JAK VZNIKALO POŘADÍ
  O pořadí mezi mocnými českého fotbalu rozhoduje několik faktorů, jimiž se Deník Sport řídil. Kterých?
  FUNKCE. Kdo ji má, rozhoduje. O lidech, o penězích, o změnách. Proto do žebříčku patří nejvyšší funkcionáři asociací, jejich komisí, šéfové klubů, trenéři.
  PENÍZE. Kdo má tlustší peněženku, má větší možnosti. Platí to hlavně pro klubové majitele.
  ZKUŠENOST A KONTAKTY. Kdo ví, kam se obrátit, koho požádat, kde zatlačit, ten víc dosáhne.
  VLIV NA VEŘEJNOST. Kdo si získá lidi, má výhodu. Třeba obratnosti v médiích. I ta sama o sobě mohou mít velkou moc.
  FOTBALOVÉ UMĚNÍ. Kdo se na hřišti stane legendou, může ovlivňovat fanoušky, snáz přesedlá do důležité židle.
 
Články odjinud


Články odjinud