16. března 2023 • 20:35

Bomby v Jemenu, kapitánem bratr šéfa Al-Káidy? Soukup: I tak v něčem sen

Autor: TV iSport
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Česko - Portugalsko 1:2. Naděje, vlastňák a uštknutí na konci
Lehké čekání na smrt, říká o první půli Staněk. Nepodrželi jsme míč, mrzelo Haška
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z jedné nebezpečné země do druhé - ještě nebezpečnější. Kouč Miroslav Soukup nestřídá zrovna jednoduchá angažmá. Do minulého roku působil u irácké třiadvacítky, od loňska zase převzal národní tým Jemenu. Už podruhé. Země se přitom kvůli devět let trvající brutální občanské válce potýká s nepředstavitelnou humanitární krizí. Jednu z mála nadějí představuje fotbal.Za těchto podmínek se Miroslav Soukup snaží držet si od každodenních starostí takřka chladný odstup. Jak vůči hráčům, tak vůči sobě. „My jsme jeli na utkání a u íránského velvyslanectví bouchla bomba. Odpoledne jsme měli hrát. A já říkám: ‘Bude ten zápas?’ Oni mi řekli - no, určitě. Bomby se hážou jenom ráno, odpoledne už ne. Takže my jsme jeli na zápas ani ne kilometr od bombového útoku,” říká Soukup o první štaci v Jemenu, kde vedl i bratra vysoce postaveného člena Al-Káidy. Ve druhé se zatím přímo do země ani nepodíval.

Jak vypadá práce u takového týmu, jaká jsou její úskalí a proč je přesto v něčem pro Soukupa práce v Jemenu trenérský sen? Hodlá se ještě vrátit někdy do Česka a proč je pro něj angažmá v této zemi stejně výš než některá ligová angažmá? O tom všem a celé řadě dalších témat byla řeč v novém díle Dloubáku, který je už k dispozici volně všem divákům a posluchačům.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Tabulky skupin Nominace Vstupenky na ME ve fotbale Tipovačka Kde sledovat EURO v TV? Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Články odjinud


Články odjinud