2. prosince 2022 • 18:04

Recenze PC verze hry Spider-Man Miles Morales. Pavoučí mutace opět nezklame

Autor: Vojtěch Matušinský
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Olomouc - Pardubice: Sedlák u hrazení dohrál Orsavu a byl poslán pod sprchu
Olomouc, Pardubice i Třebíč. Díry v ledu ohrožují hokejové play off
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po úspěchu Spider-Mana vychází na PC také samostatně spustitelné DLC Miles Morales. Jedná se o skvělý zážitek, ale pár věcí nefungovalo nejlépe.Vždy si vycvičte svou náhradu. To pravidlo využije i Peter Parker a když potřebuje z New Yorku na chvilku vypadnout, dost možná kvůli štiplavému článku plešatého Jamesona, má zde někoho, kdo by ho zastoupil. Jiného černě oděného Spider-Mana Milese Moralese.

HW požadavky HW požadavkyFoto Player One

Samotnou hru recenzovat nebudeme. Vyšla již v roce 2020 jakožto samostatně spustitelné DLC. To znamená, že používá stejnou technologii jako předchozí hra, jen má jiný obsah, je kratší a základní hru ke spuštění nepotřebujete. Hra se na metacriticu pohybuje na 85, což není vůbec špatné. My se podíváme na nově vyšlou PC verzi.

Vánoční Spider-Man využívá technologii skvěle

Cílem nebylo pouze vydat hru na PC, ale přizpůsobit se technologii kompletně. V první řadě podporuje hra většinu ovladačů a klávesnici s myší. Vše funguje dobře, ale s vykřičníkem doporučuji hrát hru na ovladači. Je na ně stavěna a zběsilý pohyb po městě je na něm přirozenější. S klávesnicí a myší budete neohrabaní jak Quasimodo po operaci mozku, ale zvyknout se dá.

Marvel's Spider-Man: Miles Morales Marvel's Spider-Man: Miles MoralesFoto CGC

V případě Xbox One ovladače chválím přebookování kláves, které funguje skvěle a odkaz z Playstationu tu nenajdete. To ostatně platí i pro Steam Deck, na kterém hra také běží.

Technologie se dočkala znatelného zdokonalení. Hra podporuje ray-tracing, ultra-wide rozlišení a upscaling technologie jako Nvidia DLSS. Výsledkem je, že hra mnohem lépe prokoukne a téměř se kvalitou rovná nejnovějším hrám. Své si dokonce najdou majitelé GeForce RTX 40, jelikož hra dokonce podporuje Nvidia DLSS 3.

Marvel's Spider-Man: Miles Morales Marvel's Spider-Man: Miles MoralesFoto CGC

Nedokonalosti jsou spíše v detailech. Narazil jsem na občas pomalejší nabíhání či mírné propady fps v některých sekvencích. Nic tragického, ale člověk to pocítí. Proslavený vánoční New York, kterým se hra mluví, vypadá nejlépe zcela plynule.

Hrajte i na cestách

Chcete-li být tím cool maníkem v autobusu, kterému čučí děti přes rameno, můžete si hru stáhnout i na Steam Deck. Tam se dočkala plné podpory, ale nefunguje tam perfektně. Začněme tím nejmenším. Doporučuji si vypnout gyroskop, tedy pohyb hry s pohybem zařízení. Spíš vás bude otáčet tam, kam nechcete a pavoučí smysly to nebudou.

Marvel's Spider-Man: Miles Morales Marvel's Spider-Man: Miles MoralesFoto CGC

Z technologického hlediska funguje hra dobře, spíš si myslím, že se na malé obrazovce nehraje až tak dobře. Kamera je od Spider-Mana dál, což dává pro hru smysl, ale na již tak malém Steam Decku málo uvidíte. Dokonce texty jsou miniaturní. Hru jsem i na něm užíval, ale cítil jsem, že jsou tam omezení.

Marvel's Spider-Man: Miles Morales Marvel's Spider-Man: Miles MoralesFoto CGC

Všeobecně se konverze povedla, ale kvůli detailům nedáváme plné hodnocení. I tak, pokud máte rádi motání pavučin, pronásledování zločinců, kteří se snaží ukrást dárky pro své děti, nebudete zklamáni.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud