Kladno jde do čela první ligy, Jihlava zastavila rozjetou Slavii

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Hokejisté Kladna zvítězili v 19. kole první ligy na ledě Třebíče 4:3 v prodloužení a dostali se do čela tabulky o dva body před Prostějov, který prohrál v Ústí nad Labem 2:3. Třetí České Budějovice podlehly ve Frýdku-Místku nováčkovi druhé nejvyšší soutěže 3:5.

Kladno prohrávalo v Třebíči 0:2, díky třem brankám na přelomu druhé a třetí třetiny ale skóre otočilo. Domácí díky Dymáčkově brance z 55. minuty poslali zápas do prodloužení. Bod navíc pro Rytíře zařídil 46 sekund před koncem v přesilové hře David Tůma.

Prostějov po čtyřech vítězstvích v řadě narazil v Ústí. Domácí Slovan vedl po dvou třetinách už 3:0 a vypadalo to na hladký průběh zápasu. Jestřábi však dvěma slepenými góly v úvodu posledního dějství snížil na rozdíl jediné branky a Severočechy pak držel hlavně gólman Volke. Těsné vítězství však Ústí ubránilo.

Po třech vítězstvích v řadě prohrála pražská Slavia. V Jihlavě museli červenobílí čelit na konci úvodní třetiny dvojnásobnému oslabení, které Dukla využila k prvnímu gólu utkání. Po Čachotského trefě se čekalo na další změnu skóre až do poslední části. Klid domácím přinesla až branka Diviše, který ve 48. minutě protlačil puk za Frodlova záda. Slávisté sice ještě tři minuty před koncem snížili, Knotova branka ale na body nestačila.

Prohrály i České Budějovice, které nestačily na bojovný výkon Frýdku-Místku. Domácí tým otevřel skóre díky Ciencialovi v oslabení a v polovině zápasu vedl už 4:1. Jihočeši sice duel zdramatizovali, vítězství 5:3 ale pečetil v 34 sekund před koncem do prázdné branky Matyáš.

Přerov doma hladce přehrál Litoměřice 4:1, Most vybojoval výhru 2:1 nad Havířovem. Na posledním místě zůstává Kadaň i přes vítězství 4:2 nad Benátkami.

19. kolo první hokejové WSM ligy:

Kadaň - Benátky nad Jizerou 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 10. L. Vrána, 11. Chalupa, 40. Račuk, 60. Hejcman - 6. D. Špaček, 43. Plodek. Rozhodčí: Luczków - Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 5:4, navíc Hlava (Kadaň) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 410.

Ústí nad Labem - Prostějov 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 9. Z. Doležal, 21. Kloz, 39. Kasík - 41. Venkrbec, 42. Moskal. Rozhodčí: Würtherle - Kajínek, Bosák. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 1035.

Přerov - Litoměřice 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 40. Popelka, 45. Šnajnar, 55. Dostálek, 60. M. Novotný - 11. Pletka. Rozhodčí: Přikryl - Novák, Wesley. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2031.

Frýdek-Místek - Motor České Budějovice 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Branky: 13. Cienciala, 15. Miloš Roman, 23. Michal Roman, 37. Roupec, 60. Matyáš - 19. Vráblík, 46. Babka, 50. Škoda. Rozhodčí: Fiala - Barteček, Ganger. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1649.

Most - Havířov 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 42. Kubinčák, 50. Šimeček - 16. M. Kalus. Rozhodčí: Doležal - Křivohlavý, Špringl. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 231.

Jihlava - Slavia Praha 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 17. Čachotský, 48. Diviš - 57. Knot. Rozhodčí: Kašík - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2079.

Třebíč - Kladno 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 33. Niko, 34. R. Zohorna, 55. Dymáček - 37. Tenkrát, 41. Burger, 50. Přikryl, 65. D. Tůma. Rozhodčí: Bejček - Krátký, Šmika. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 2080.

1. Kladno 19 10 3 2 4 51:41 38
2. Prostějov 19 8 4 4 3 68:49 36
3. Motor České Budějovice 18 11 1 0 6 58:38 35
4. Jihlava 18 8 5 0 5 55:37 34
5. Přerov 19 8 4 2 5 63:48 34
6. Slavia Praha 19 7 5 0 7 46:55 31
7. Ústí nad Labem 19 7 3 3 6 63:60 30
8. Benátky nad Jizerou 19 7 0 7 5 47:48 28