Kladno v první lize deklasovalo Vsetín, Vary i Budějovice slaví výhru | iSport.cz
24. ledna 2018 • 21:03

Kladno v první lize deklasovalo Vsetín, Vary i Budějovice slaví výhru

Hokejisté Kladna utkání jednoznačně ovládli
Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká

České Budějovice v 42. kole první hokejové ligy porazily Havířov 3:0 a v čele tabulky si udržely čtyřbodový odstup před Karlovými Vary, které zdolaly Třebíč 2:0. Třetí Kladno zvítězilo Na Lapači ve Vsetíně vysoko 6:1.

Mistr světa z roku 2010 Petr Vampola vstřelili rozhodující gól Jihočechů už v páté minutě. Záhy na jeho trefu navázal Václav Nedorost a finální podobu skóre stanovil v polovině třetí třetiny Luboš Rob. Brankář Petr Kváča udržel pátou nulu v ročníku, Motor bodoval v osmém duelu po sobě.

V Třebíči padla vítězná branka v 38. minutě, karlovarský kanonýr Jakub Flek ji dal v početní výhodě. Do prázdné branky pojistil triumf hostů útočník Václav Skuhravý. Gólman Filip Novotný stejně jako českobudějovický Kváča vychytal páté čisté konto v sezoně.

Energie venku bodovala podeváté za sebou. Třebíč doma soupeři odevzdala všechny body poprvé 7. října, kdy prohrála s Prostějovem. Horácká Slavia následně před vlastními diváky bodovala čtrnáctkrát po sobě a do porážky s Energií zvítězila dvanáctkrát v řadě.

Kladno v prvním dějství odskočilo Vsetínu na rozdíl tří branek. Valachům se sice v 26. minutě povedlo snížit, ale Rytíři do konce prostřední části odpověděli dvěma trefami. Třetí vítězství Středočechů za sebou potvrdil posledním gólem večera nejproduktivnější hráč týmu Patrik Machač.

Prostějov doma podlehl Slavii 2:3 po samostatných nájezdech. Jestřábi od první třetiny vedli, ale Pražanům se na počátku třetí části povedlo stav během 50 vteřin obrátit. Prostějov však zásluhou Tomáše Divíška zareagoval po 78 sekundách. V prodloužení mohl osmatřicetiletý centr rozhodnout o bodu navíc pro domácí, ale trestné střílení neproměnil.

V penaltovém rozstřelu přiklonil výhru na stranu Slavie útočník Václav Jankovský. Dvojnásobní extraligoví mistři zvládli podruhé za sebou nájezdy a celkově uspěli ve čtvrtém souboji v řadě.

Frýdek-Místek si poradil s Přerovem 4:2. Domácí v prostřední třetině otočili skóre z 1:2 na 3:2. Útočník Tomáš Franek v poslední dvacetiminutovce druhým gólem večera stanovil konečný výsledek.

Předposlední Benátky nad Jizerou porazily Ústí nad Labem 4:2. Domácí si po čtyřiceti minutách vypracovali klíčový dvougólový náskok, Ústí se v poslední části povedlo jen dvakrát snížit. První výhru Benátek po osmi porážkách zpečetil při power play Slovanu útočník Zdeněk Král.

Litoměřice rozstřílely poslední Kadaň 8:3. Stadion o třech bodech rozhodl v úvodní dvacetiminutovce, v níž si vypracoval pětibrankový náskok. Útočník Ivan Řehoř zkompletoval už v 10. minutě čistý hattrick, na který mu stačilo osm minut a čtyři vteřiny. Ve třetí třetině si připsal i asistenci. Pěti body se na vysokém triumfu podíleli útočníci Josef Stříbrný (2+3) a Jaroslav Šimeček (0+5).

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.