Legendy ukázaly show! Jágr řídil výhru Kladna, kapitán Nedvěd zářil

Autor: Daniel Ryl
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Vlažnější úvod, pak velká show. Sobotní šlágr 46. kola WSM ligy mezi Benátkami a Kladnem (2:7) měl být oficiální rozlučkou Petra Nedvěda a velkým návratem Jaromíra Jágra. Vzájemné střetnutí obou legend však přineslo koncert v podání obou hlavních aktérů. Domácí kapitán Petr Nedvěd v posledním utkání kariéry jednou skóroval, přihrával a na ledě strávil ze svého týmu nejvíce času (23:56). Jaromír Jágr nezůstal pozadu, při svém návratu oživil hru Rytířů a přihrávkami se podílel na prvních třech gólech Rytířů.

Už při rozbruslení bylo vidět, komu sobotní šlágr patří. Zaplněná hala oběma borcům aplaudovala i při oznámení sestav obou týmů a hokejový zážitek dostala i v průběhu zápasu. Na slavnostní buly nastoupili jak Petr Nedvěd, tak i Jaromír Jágr, když oba dva naskočili v elitní formaci svých týmů.

Kapitán domácích se ale v úvodních vteřinách dostal do tempa a nakonec v první třetině strávil na ledě přes osm minut, nejvíce ze všech hráčů. Pozadu nezůstal ani Jaromír Jágr, který zezačátku zkoušel, co jeho poraněné koleno vydrží a během zápasu si ho několikrát nechal promasírovat.

Pak se však rozjel kolotoč! Oba borci se už v první třetině dostali do nebezpečných střeleckých pokusů, první pokus Petra Nedvěda byl zablokován mimo branku, zatímco pokus Jaromíra Jágra z pravého kruhu proletěl nad horním růžkem domácí branky.

Jágrova první třetina za Kladno: buly s Nedvědem, pak dvě asistence

První velká chvíle přišla ve čtrnácté minutě. Jaromír Jágr mezi kruhy protečoval přihrávku na Adama Kubíka, který doklepl puk do sítě a pomohl kladenské legendě k prvnímu bodu. Ten Jaromír Jágr rozšířil o chvíli později, když si připsal asistenci i u druhé trefy Rytířů.

Body druhého nejproduktivnějšího hráče v historii NHL nastartovaly. Své spoluhráče zásoboval přesnými přihrávkami, nadělal problémy defenzivě soupeře a spoluhráče dirigoval i během hry. Na střídačce navíc důrazně domlouval obranné dvojici Tomáš Havlín – Martin Kehar.

Zahanbit se však nenechala hlavní tvář zápasu. Petr Nedvěd s kapitánským céčkem nastupoval v elitní formaci, chodil na vhazování a v 25. minutě si na hranici kruhu najel pro zadovku Matěje Psoty. Pak už si jen připravil puk a dělovkou k zadní tyči snížil. Podobně jako Jaromír Jágr, i Petr Nedvěd si připsal druhou asistenci, a to když ve 38. minutě stál na začátku akce, která znamenala vyrovnání na 2:2.

Čas na ledě v oslabení: 0:01 1:59

To vydrželo až do poloviny třetí třetiny, kdy Jaromír Jágr pobídl ze strany parťáka Patrika Machače, který prodloužil kotouč na Adama Kubíka, a ten v čase 50:26 svým druhým gólem otočil stav zápasu. Když na světelné tabuli svítil čas 54:14, vedli Kladenští už 7:2. Dvakrát se trefili v jednom oslabení.

Jejich navrátilec tak mohl být spokojený, protože jeho svěřenci vybojovali důležité tři body. Tribuny se klaněli hlavně Jaromíru Jágrovi, ale i poraženému Petru Nedvědovi, který na ledě strávil neuvěřitelných 23 minut a 56 vteřin, tedy nejvíce ze všech hráčů na ledě! U obou gólu navíc přispěl kanadským bodem.

Závěrečných 75 vteřin už se odehrálo za potlesku vestoje, který patřil oběma hlavním aktérům zápasu. Oba dva si pak zaslouženě odnesli cenu pro nejlepší hráče zápasu.

Nedvěd v slzách: Byl to parádní večer, děkuju!

BEST OF Jágr. Podívejte se na nejlepší momenty Jaromíra Jágra v prvním zápase po návratu

Jágr řídil výhru Kladna a smekl před Nedvědem: Byl neskutečný, klobouk dolu!

První bod po návratu! Jágr asistoval u gólu Adama Kubíka

Dlouholetí kamarádi Petr Nedvěd a Jaromír Jágr se zdraví po posledním vzájemném zápase

Domácí: 24:32. Nedvěd, 37:22. Husa

Hosté: 13:35. Kubík, 15:38. Štindl, 50:26. Kubík, 51:10. Zelingr, 52:25. J. Strnad, 53:17. Zikmund, 54:14. J. Kloz

Domácí: Žajdlík (Stezka) – T. Hanousek, Husa, Jandejsek, Kunst, Niko, Mirochnikov – Teplý, Nedvěd (C), Chrtek – Hrníčko, Bittner (A), Psota – Šír, Hrabík, Wiencek – R. Veselý, Nezbeda, Bělohorský – Jeník.

Hosté: Cikánek (Kopřiva) – Havlín, P. Hořava (A), F. Matula, Kehar, Štindl, Zelingr, Svedlund – Jágr, Machač, Kubík (C) – D. Tůma, Kurjanov, J. Kloz – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr – Zikmund, T. Kaut, Redlich.