Jde to i bez Jágra! Motor padl s Kladnem 1:4, Energie vyhrála základní část

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Karlovy Vary zvítězily v 51. kole první hokejové ligy v Prostějově 2:1 a zajistily si prvenství v základní části. České Budějovice před vyprodaným hledištěm podlehly Kladnu 1:4, na všech trefách hostů se podílel kapitán David Tůma. Rytíři se museli obejít bez šestačtyřicetiletého Jaromíra Jágra, jenž se v sobotním duelu proti Havířovu zranil po nárazu na mantinel.

První branky se diváci v Prostějově dočkali až v 34. minutě, kdy se prosadil domácí útočník Jan Rudovský. Energii stačilo k obratu zkraje třetí třetiny pouhých 28 sekund. Rozhodující gól vstřelil forvard Jakub Flek. Jestřábi neuspěli ve třetím ze čtyř zápasů a mají shodně bodů (86) jako Přerov, díky lepšímu skóre jsou ale pátí.

České Budějovice šly do vedení už po necelých třech minutách hry zásluhou útočníka Michala Bárty. Rytíři odpověděli v 17. minutě po trefě centra Patrika Machače, u níž asistoval útočník Tůma, který v prostředním dějství dvěma slepenými zásahy v rozmezí 46 vteřin rozhodl o plném bodovém zisku Středočechů. Šestadvacetiletý rodák z Děčína pak v 56. minutě završil hattrick.

Slavia výhrou 2:1 v prodloužení nad Litoměřicemi navázala na triumf v Přerově 6:3 a zůstala na čtvrtém místě. Pražané vedli od 21. minuty, ale v 58. minutě poslal zápas do nastaveného času útočník Daniel Voženílek. V prodloužení rozhodl v přesilové hře o výhře slávistů forvard Zdeněk Doležal.

Havířov zvítězil nad Přerovem 6:1 a díky osmé výhře z posledních devíti utkání si vybojoval účast v play off. Zubři prohráli třetí ze čtyř zápasů.

Třebíč kvůli prohře 4:5 ve Frýdku-Místku nevyužila možnost zajistit si postup do vyřazovacích bojů. O poslední volné místo v play off tak v závěrečném 52. kole svede na domácím ledě přímý souboj s devátým Vsetínem, který Na Lapači rozstřílel předposlední Benátky nad Jizerou 9:1 a na Třebíč ztrácí bod.

Kladenští hokejisté slaví vítězství na půdě Motoru, uspěli i bez Jágra

Valaši zdolali Benátky i počtvrté v sezoně a podruhé jim nastříleli devět branek. Čtyři body posbírali útočníci Jaroslav Markovič (1+3) a Anatolij Protasenja (2+2).

Horácké Slavii vůbec nevyšla první třetina, v níž čtyřikrát inkasovala. Na konci prostřední části tým z Vysočiny snížil a v závěrečné dvacetiminutovce se dotáhl na rozdíl jediné branky. Ale Frýdek-Místek opět náskok zvýšil a Třebíč už v závěru pouze upravila výsledek.

Poslední Kadaň si v derby poradila s Ústím nad Labem 6:4 a ukončila sérii dvanácti proher. Třemi body za tři nahrávky pomohl k výhře Trhačů střední útočník Jaroslav Kůs.

51. kolo první hokejové WSM ligy:

Vsetín - Benátky nad Jizerou 9:1 (3:0, 3:1, 3:0)
Branky: 2. a 25. Březina, 14. a 35. Protasenja, 17. Teper, 39. P. Beránek, 44. Markovič, 50. Dundáček, 58. Holomek - 25. Psota. Rozhodčí: Kopeček, Skopal - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 2735.

Motor České Budějovice - Kladno 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 3. M. Bárta - 35., 36. a 56. D. Tůma, 17. Machač. Rozhodčí: Pešina, Doležal - Zídek, Špringl. Vyloučení: 4:3, navíc Čáp - Přikryl oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6421.

Prostějov - Karlovy Vary 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 34. Rudovský - 43. Tuominen, 43. Flek. Rozhodčí: Barek, Veselý - Kotlík, Doležal. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 1628.

Havířov - Přerov 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Branky: 39. a 54. Kotala, 4. Kanko, 10. Staněk, 34. Fronk, 46. Hudeček - 24. T. Sýkora. Rozhodčí: Přikryl, Koziol - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 1742.

Kadaň - Ústí nad Labem 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Branky: 21. a 34. Rindoš, 1. Chrpa, 29. Havlíček, 51. Rezek, 55. J. Müller - 9. a 31. Roubík, 30. Krliš, 54. Severa. Rozhodčí: Škrobák, Luczków - Kokrment, Toman. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 300.

Slavia Praha - Litoměřice 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 21. Endál, 63. Z. Doležal - 58. Voženílek. Rozhodčí: Sýkora, Valenta - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 722.

Frýdek-Místek - Třebíč 5:4 (4:0, 0:1, 1:3)
Branky: 8. Franek, 11. Kuťák, 13. Štumpf, 20. Martynek, 53. Peterek - 39. Kusko, 41. Kaláb, 43. Dolníček, 58. Nedbal. Rozhodčí: Šutara, Dědek - Měkýš, Gančarčík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 753.

1. K. Vary 52 30 6 7 9 170:84 109
2. Č. Budějovice 52 30 4 3 15 158:104 101
3. Kladno 52 27 6 4 15 172:119 97
4. Slavia 52 26 5 4 17 149:117 92
5. Přerov 52 25 6 2 19 147:135 89
6. Prostějov 52 23 7 3 19 168:138 86
7. Havířov 52 22 5 5 20 138:133 81
8. Vsetín 52 20 8 4 20 168:144 80