Vsetín válí, Kadani nasázel jedenáct gólů! Jihlava zase smetla Motor

Vsetín rozstřílel ve druhém kole Chance Ligy Kadaň jedenácti góly
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník

Hokejisté Kladna bez Jaromíra Jágra podlehli ve druhém kole první ligy domácí Porubě 1:2 po samostatných nájezdech. Ve šlágru kola rozdrtila Jihlava před vlastními fanoušky České Budějovice 7:0, ještě o čtyři góly více vstřelil Vsetín, který smetl Kadaň 11:0. Vstup do sezony se nepovedl Slavii, která v Edenu prohrála s Přerovem 2:4.

Kvůli rekonstrukci RT TORAX Areny se souboj mezi nováčkem z Poruby a Středočechy odehrál ve vítkovické Ostravar Areně. Rytíři vedli od 29. minuty po trefě útočníka Adama Kubíka. Porubě se povedlo vyrovnat v 50. minutě díky útočníkovi Jiřímu Zdeňkovi, který zápas poslal do nastavení. V něm domácí přežili dvouminutové oslabení a bod navíc jim zajistil Porubě v penaltovém rozstřelu Šimon Stránský.

Dukla Jihlava vedla už od páté minuty, kdy se v oslabení prosadil útočník Lukáš Anděl. Na počátku druhé části zvýšil Matěj Pekr už na tříbrankový rozdíl. Třicetiletý rodák z Uničova díky dvěma zásahům v závěrečné třetině, ve které domácí skórovali čtyřikrát, dokonal hattrick. Dvě branky vsítil Anděl. Jihlava v zápase dvakrát skórovala v přesilovce a dvakrát v oslabení.

Vsetín o triumfu rozhodl třemi góly v prostřední dvacetiminutovce, v závěrečné části si domácí Na Lapači otevřeli střelnici a nasázeli Trhačům osm branek. Jen v rozmezí 244 sekund od 44. minuty skórovali Valaši šestkrát. Čtyři body za gól a tři asistence si připsal kanadský útočník Mitchell Theoret.

Slavia hrála s Přerovem po 40 minutách 2:2, ale v posledním dějství útočník Matouš Kratochvíl dvěma brankami, jimiž zkompletoval hattrick, strhl vítězství na stranu hostů.

Benátky nad Jizerou zdolaly Prostějov 6:4 i díky gólu a dvěma nahrávkám devětatřicetiletého útočníka Radka Dudy. Litoměřice snadno přehrály Ústí nad Labem 6:1 především zásluhou Daniela Voženílka, jenž si statistiky vylepšil o tři branky.

Havířov porazil Frýdek-Místek na jeho ledě 3:0 a po úvodní výhře nad Litoměřicemi (4:2) má spolu s Přerovem po dvou kolech stoprocentní bilanci.

2. kolo první hokejové ligy:

Benátky nad Jizerou - Prostějov 6:4 (3:2, 1:0, 2:2)
Branky:
8. a 20. Kolmann, 9. J. Mikyska, 38. M. Zachar, 54. Husa, 59. Duda - 5. a 16. Žálčík, 51. Divíšek, 58. Račuk. Rozhodčí: Kostourek, Valenta - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 8:9, navíc Maier (Benátky) 10 min. Využití: 4:3. Diváci: 205.

Vsetín - Kadaň 11:0 (0:0, 3:0, 8:0)
Branky:
44. a 44. Pechanec, 46. a 48. Vávra, 24. Rác, 29. Slováček, 35. Theoret, 45. Karafiát, 48. Jenáček, 53. Kucharczyk, 53. Jonák. Rozhodčí: Koziol, Veselý - Poruba, Coubal. Vyloučení: 8:9. Využití: 3:0. Diváci: 2464.

Jihlava - Motor České Budějovice 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
Branky:
21., 52. a 54. Pekr, 5. a 42. Anděl, 14. M. Hlinka, 57. Osmík. Rozhodčí: Doležal, Grech - Zídek, Šimán. Vyloučení: 7:7, navíc Heřman (Č. Budějovice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3896.

Litoměřice - Ústí nad Labem 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Branky: 22., 35. a 47. Voženílek, 20. J. Kloz, 27. M. Kadlec, 39. Válek - 29. D. Merta. Rozhodčí: Luczków, Dědek - Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. Diváci: 1120.

Frýdek-Místek - Havířov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 25. R. Veselý, 48. Gřeš, 60. Kurovský. Rozhodčí: Kašík, Obadal - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 1626.

Slavia Praha - Přerov 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky:
19. Kubica, 38. M. Ondráček - 26., 45. a 56. M. Kratochvíl, 25. Pšurný. Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 892.

Poruba - Rytíři Kladno 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky:
50. Zdeněk, rozhodující sam. nájezd Stránský - 29. Kubík. Rozhodčí: Přikryl, Fiala - Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 3500.

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>