Budějovice dál vládnou první lize, daly osm gólů. Slavia podlehla Chomutovu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté vedoucího Motoru České Budějovice vyhráli ve 22. kole první ligy na ledě druhých Litoměřic 8:5 a zvýšili svůj náskok už na 14 bodů. Porážky Stadionu, který neuspěl po sérii pěti vítězství, nevyužila dosud třetí Poruba a prohrála v Benátkách nad Jizerou 2:4. Klesla tak na čtvrtou pozici za Přerov, který zvítězil v Jihlavě 1:0 v prodloužení.

Motor potvrdil svou formu a naplno bodoval už podvanácté za sebou. Bodoval dokonce patnáctkrát v řadě a během této série utrpěl jen jednu ztrátu při prohře s Porubou 2:3 po samostatných nájezdech. Naprázdno vyšel naposledy v 7. kole 25. září, kdy podlehl právě Litoměřicím před vlastním publikem 2:6.

Odvetu zlomil ve druhé třetině, kterou vyhrál 5:1 a po 40 minutách vedl 7:3. Hattrickem zazářil Radek Prokeš, tři asistence si připsal Jan Kloz. V sestavě Jihočechů ještě chyběl americký obránce Conor Allen. Nová posila působila v minulé sezoně v Plzni a neuspěla na zkoušce v Hradci Králové.

Poruba venku prohrála pátý z posledních šesti zápasů. V Benátkách prohrávala ve 21. minutě už 0:4. Za domácí dvakrát skóroval Jiří Průžek a tři body za gól a dvě asistence si připsal Radek Duda. Benátky vyhrály potřetí za sebou, ale na plný bodový zisk dosáhly po osmi utkáních.

Přerov zabral po dvou porážkách a v Jihlavě uspěl díky trefě Šimona Kratochvila v čase 64:55. Gólman Lukáš Klimeš udržel díky 29 úspěšným zákrokům potřetí v této sezoně první ligy čisté konto. Devátá Dukla po středeční porážce v Českých Budějovicích (2:3) prohrála i druhý zápas pod novým trenérem Viktorem Ujčíkem, který nahradil Petra Vlka. Celkově čeká na vítězství čtyři duely.

Na pátou pozici se posunul Chomutov, který vyhrál na ledě Slavie 4:1 a zvítězil potřetí z uplynulých čtyř utkání. Pražané po šňůře osmi domácích výher v Edenu neuspěli podruhé za sebou. Piráti předstihli o skóre Vsetín, který vyhrál v Ústí nad Labem díky dvěma gólům David Tůmy 3:2 v prodloužení. Valaši nepoznali přemožitele šest zápasů za sebou.

Prostějov vyhrál nad předposledním Sokolovem 4:2 a podruhé za sebou uspěl doma. Pro Jestřáby to bylo teprve druhé vítězství z posledních devíti utkání. Při výhře Frýdku-Místku na ledě poslední Kadaně 7:2 zazářil čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci Jan Hladonik. Třebíč po pětigólové přestřelce ve třetí třetině zdolala Havířov 4:3.

22. kolo první hokejové Chance ligy:

Slavia Praha - Chomutov 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 26. Vampola - 27. Llewellyn, 37. Hlava, 48. Stloukal, 60. L. Klíma. Rozhodčí: Maršálek, Souček - Beneš, Otáhal. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 1326.

Ústí nad Labem - Vsetín 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 7. Maršoun, 33. Š. Bláha - 54. a 64. D. Tůma, 36. Kucharczyk. Rozhodčí: Grech, Micka - Hnát, O. Doležal. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 609.

Kadaň - Frýdek-Místek 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)
Branky: 18. Zabloudil, 35. Kůs - 15., 28. a 48. Hladonik, 3. a 52. Stuchlík, 37. Kaukič, 55. P. Kafka. Rozhodčí: Kostourek, Pavlovič - Tichý, Kokrment. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 332.

Prostějov - Sokolov 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 8. a 53. Žálčík, 23. a 33. Machala - 15. a 47. M. Zadražil. Rozhodčí: Skopal, Barek - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 863.

Litoměřice - Motor České Budějovice 5:8 (2:2, 1:5, 2:1)
Branky: 12. a 28. M. Kadlec, 56. a 59. Střondala, 16. Korkiakoski - 29., 39. a 44. Prokeš, 6. a 23. M. Novák, 15. Plášil, 24. Holec, 34. Z. Doležal. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Flegl, Belko. Vyloučení: 15:13, navíc Plášil (České Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1740.

Benátky nad Jizerou - Poruba 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
Branky: 15. a 17. Průžek, 4. Chrtek, 21. R. Duda, 59. Jiruš, 60. Kunst - 29. Husák, 41. J. Káňa. Rozhodčí: M. Petružálek, Valenta - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 204.

Jihlava - Přerov 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka: 65. Š. Kratochvil. Rozhodčí: Veselý, Vrba - O. Polák, Komínek. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1785.

Třebíč - Havířov 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)
Branky: 3. Kunc, 47. Šťovíček, 50. Bittner, 52. Vodný - 51. a 59. L. Bednář, 21. Toman. Rozhodčí: Hucl, Ondráček - Štofa, Tvrdík. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1563.

1. Č. Budějovice 30 26 0 3 1 141:62 81
2. Přerov 30 16 5 3 6 85:57 61
3. Litoměřice 30 17 3 3 7 113:76 60
4. Chomutov 30 17 1 1 11 98:77 54
5. Slavia 30 15 4 1 10 86:78 54
6. Vsetín 30 16 1 3 10 93:79 53
7. Poruba 2011 30 15 2 0 13 97:93 49
8. Havířov 30 15 1 1 13 76:70 48