Anděl hattrickem pomohl Dukle k obratu! Tři body pro Přerov se Slavií

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Hokejisté páté Slavie porazili v 17. kole nadstavby první ligy o pořadí v play off dosud druhý Vsetín 4:2 a oslavili už sedmou výhru za sebou. Na druhou pozici se posunul díky výhře 3:2 nad Havířovem Přerov, který zaostává stále o 36 bodů za jistým vítězem dlouhodobé části Českými Budějovicemi. Motor vyhrál v Litoměřicích 3:0.

Slavia, která se přiblížila na dva body čtvrtému Chomutovu, vykročila za dalším úspěchem v první třetině. Získala dvoubrankový náskok díky gólům Filipa Vlčka a Vítězslava Bílka. Ve druhé třetině ale domácí náskok ztratili. Nejdříve využil přesilovou hru Lukáš Volf a pak se trefil i David Vítek.

V čase 58:53 ale rozhodl Zdeněk Kubica a tři vteřiny před koncem ještě pojistil výsledek Bílek, který si vylepšil bilanci při svém působení na střídavý start z extraligového Kladna už na devět branek ze šesti zápasů. Valaši prohráli čtvrtý z posledních šesti duelů.

Přerov za pátou domácí výhrou z posledních šesti utkání vykročil podařeným úvodem a v osmé minutě vedl už 3:0. Po 26 sekundách otevřel skóre Jiří Krisl, ve třetí minutě se prosadil Jakub Navrátil a potom využil přesilovou hru Darek Hejcman.

Havířov, který v minulých třech zápasech nebodoval, se sedmou prohrou z posledních osmi utkání nechtěl smířit. Ještě v první třetině se trefil za hosty David Chroboček a v 28. minutě snížil na rozdíl gólu Erik Němec. Domácí už ale těsný náskok udrželi.

Suverén druhé nejvyšší soutěže České Budějovice vyhrály pošesté v řadě a potřinácté za sebou bodovaly, přičemž při této sérii jen jednou prohrály. V Litoměřicích, které vyšly už pošesté za sebou naprázdno, otevřel skóre po 130 sekundách Martin Beránek a v 27. minutě zvýšil Kanaďan David Gilbert. V závěru ještě v power play dovršil výsledek Vít Christov. Gólman Milan Klouček udržel díky 29 zákrokům popáté v sezoně čisté konto.

Devátá Jihlava zastavila rozjetý Frýdek-Místek, vyhrála na jeho ledě 6:5 po samostatných nájezdech a uspěla popáté z uplynulých šesti duelů. Domácí prohráli po pěti vítězstvích v řadě. Desátý Prostějov rozdrtil předposlední Kadaň 6:1 a na jedenáctou pozici před Frýdek-Místek se posunula Třebíč díky výhře nad posledním Sokolovem 3:1.

17. kolo nadstavby první hokejové Chance ligy:

O pořadí v play off:

Litoměřice - Motor České Budějovice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky:
3. M. Beránek, 27. Gilbert, 58. Christov. Rozhodčí: Micka, Caban - Axman, Roischel. Vyloučení: 4:5, navíc Daniel Voženílek (Litoměřice) 10 min. Bez využití. Diváci: 888.

Přerov - Havířov 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
Branky:
1. Krisl, 3. Navrátil, 8. Hejcman - 20. Chroboček, 28. E. Němec. Rozhodčí: Obadal, Ondráček - J. Novák, Otáhal. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Diváci: 1195.

Slavia Praha - Vsetín 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Branky:
17. a 60. V. Bílek, 2. F. Vlček, 59. Kubica - 25. L. Volf, 37. Vítek. Rozhodčí: Grech, Sýkora - Belko, Horažďovský. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 1059.

O účast v předkole play off:

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky:
1. J. Šír, 63. R. Duda - 33. Mrňa. Rozhodčí: Valenta, Wagner - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 303.

Třebíč - Sokolov 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky:
12. Bittner, 23. T. Havránek, 36. Szathmáry - 2. Grim. Rozhodčí: Pavlovič, J. Doležal - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. Diváci: 843.

Frýdek-Místek - Jihlava 5:6 po sam. nájezdech (3:1, 1:3, 1:1 - 0:0)
Branky:
13. a 58. Tomi, 2. Klimša, 7. Kofroň, 34. P. Kafka - 18. a 40. Anděl, 21. Pekr, 39. D. Kolář, 53. Skořepa, rozhodující sam. nájezd Poletín. Rozhodčí: Fiala, Barek - Bohuněk, Hranoš. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:2. Diváci: 1112.

Prostějov - Kadaň 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)
Branky:
27. Divíšek, 33. Nouza, 38. Račuk, 48. Březák, 50. Chlán, 60. Hrníčko - 29. Jan Müller. Rozhodčí: Dědek, Kostourek - Hanzlík, Kráľ. Vyloučení: 5:8, navíc Kůs, Wágner oba 10 min., Foltýn (všichni Kadaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 514.

9. Jihlava 45 22 2 8 13 132:105 78
10. Prostějov 47 20 3 6 18 156:146 72
11. Třebíč 45 19 4 5 17 125:126 70
12. Frýdek-Místek 43 17 7 4 15 147:123 69
13. Benátky nad Jizerou 45 10 11 2 22 118:153 54
14. Ústí nad Labem 47 10 2 6 29 124:191 40
15. Kadaň 46 9 3 3 31 103:187 36
16. Sokolov 46 6 3 3 34 119:190 27