Slavia na úvod předkola prohrála. Poruba si vyšlápla na Jihlavu

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Hokejisté Slavie nezastavili sérii porážek ani na startu play off a prohráli na úvod předkola doma s Třebíčí 1:3. Utrpěli už devátou prohru v řadě. Před vlastním publikem naopak uspěla Poruba, která zdolala Jihlavu 3:2 v prodloužení. Druhé duely sérií na tři vítězství se hrají na stejných místech v úterý.

Slavia čeká na výhru od 15. února, kdy zvítězila v Přerově 3:2. Doma neuspěla od 29. ledna od výhry nad Vsetínem 4:2. S Horáckou Slavií prohrávali Pražané po první třetině 0:2. Ve 14. minutě se při hře čtyř proti čtyřem natlačil do šance Matěj Psota a bekhendem skóroval. Druhý gól přidal v přesilové hře Lukáš Nedvídek.

Po 89 sekundách druhé třetiny snížil kanonýr Tomáš Šmerha. Po odrazu puku od zadního mantinelu překonal u levé tyče dezorientovaného gólmana Pavla Jekela. V polovině závěrečné části ale pojistil výhru Třebíče střelou z levého kruhu David Michálek.

V Ostravě otevřel skóre po 72 vteřinách druhé třetiny Jan Káňa, jenž využil přesilovou hru při vyloučení Josefa Skořepy. Dukla odpověděla ve 29. minutě rovněž v početní výhodě při trestu Jiřího Zdeňka, kterou zužitkoval už po 10 vteřinách Skořepa po přihrávce Matěje Pekra zpoza branky.

Domácím vrátil vedení 62 sekund před koncem druhé části Tomáš Gřeš, když proměnil únik. Ve 47. minutě si vynutil prodloužení Tomáš Harkabus, který zblízka zakončil akci Anatolije Protasenji. V čase 67:02 překonal Jana Brože od modré čáry obránce Filip Dundáček.

Předkolo play off první hokejové Chance ligy - 1. zápasy:

Poruba - Jihlava 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 22. J. Káňa, 39. Gřeš, 68. Dundáček - 29. Skořepa, 47. T. Harkabus. Rozhodčí: Fiala, Vrba - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 785.

Slavia Praha - Třebíč 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 22. Šmerha - 14. Psota, 17. Nedvídek, 50. D. Michálek. Rozhodčí: Kostourek, Souček - O. Polák, Šimánek. Vyloučení: 5:3, navíc Bittner (Třebíč) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 554.