Pokuta za chybějícího lékaře. Jihlava zaplatí 50 tisíc a má podmínku | iSport.cz
25. září 2020 • 19:10

Pokuta za chybějícího lékaře. Jihlava zaplatí 50 tisíc a má podmínku

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Baník, pi*o! Ruda z Ostravy bavil s Kadlecem a Matějovským
SESTŘIH: Real - Šachtar Doněck 2:3. Ostuda bílého baletu, hosté vyhráli s náhradníky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový klub Dukla Jihlava dostal od disciplinární komise ČSLH pokutu 50.000 korun a má podmínečně uzavřený stadion na jedno utkání do 30. dubna příštího roku za nezajištění zdravotní služby v utkání úvodního kola první ligy proti Prostějovu. Jestřábi bezprostředně po zápase hraném 12. září, při kterém se zranil jejich útočník Michal Gago, žádali kontumaci.„Došlo k závažnému porušení ustanovení technických norem soutěže, ukládajícího pořádajícímu klubu povinnost zajistit při utkání odbornou lékařskou pomoc. Uvedená povinnost byla naplněna pouze částečně. Na druhé straně nedospěla komise ke zjištění, že by klub nepřítomnost lékaře zatajil záměrně,“ napsali zástupci disciplinární komise v tiskové zprávě.

„Klub HC Dukla Jihlava chybu uznal, omluvil se za ni a oznámil, že s okamžitou platností přijal opatření, aby se podobná situace nemohla opakovat. Pokud by se podobné provinění v uvedené lhůtě opakovalo, klub by musel toto utkání odehrát ve vzdálenosti minimálně 30 kilometrů,“ uvedla disciplinární komise.

Ta na základě podnětu, písemného vyjádření klubu, vlastního šetření i kontroly videozáznamu dospěla k závěru, že k utkání se nedostavil objednaný lékař a vzhledem ke karanténním opatřením ani lékař klubový. „První pomoc tak poskytl zraněnému záchranář zdravotnické služby a hráč byl následně převezen do Nemocnice Jihlava,“ prohlásila disciplinárka.

Gago se podle klubového webu Prostějova zranil hned při úvodním střídání a byl ošetřen až po skončení utkání, což zástupci Dukly vyvraceli. „Po celou dobu zápasu nebyl přítomen lékař. O této skutečnosti vědělo vedení Jihlavy, včetně pana (jednatele Jihlavy Bedřicha) Ščerbana a také všichni rozhodčí. I přes upozorňování z naší strany nechali zápas odehrát,“ prohlásil generální manažer Jestřábů Jaroslav Luňák.

Jihlava porazila v prvním kole Chance ligy prostějov 3:2, utkání ale bude mít zřejmě dohru
Jihlava porazila v prvním kole Chance ligy prostějov 3:2, utkání ale bude mít zřejmě dohru

Duel, který vyhrála Jihlava 3:2, řídili jako hlavní sudí Jan Doležal a Nikola Marek s čárovými Ondřejem Polákem a Romanem Zídkem. „Za mě je to na doživotní zákaz činnosti, jak pro všechny rozhodčí, tak i pro pana Ščerbana. Vystavit takovému riziku hráče nejen našeho týmu, ale i hráče vlastního týmu, hraničí s trestní odpovědností,“ uvedl Luňák.

„Výsledkem tohoto selhání byla nedostatečná a hlavně pozdní pomoc našemu hráči Gagovi, který se zranil v první třetině. Výsledkem toho bude výrazně delší rekonvalescence, než by tomu bylo za přítomnosti lékaře na zimním stadionu, jak nařizují technické normy. LHK Jestřábi Prostějov budou žádat kontumaci výsledku tohoto utkání, soudní cestou o náhradu škody, kterou HC Dukla Jihlava svým nezodpovědným chováním způsobila,“ napsal tehdy Luňák.

Dukla se proti tomu ohradila. „Na zápas byl řádně objednán lékař a sanitka. Bohužel došlo k situaci, kdy se lékař nedostavil na zápas. Klub má vždy na domácích zápasech navíc přítomného i svého závodního lékaře. Bohužel jsme, až během utkání zjistili, že ani on nebyl přítomen, a to z důvodu dodržení karantény spojené s COVID-19,“ prohlásil jihlavský klub.

„Sanitka se zdravotním personálem byla přítomna od začátku zápasu. Mrzí nás zranění hráče. Lední hokej je však kontaktní sport a ke zranění v něm občas dochází. Nesouhlasíme s výroky, že zraněný hráč nebyl včasně ošetřen a zavinili jsme jeho výrazně delší léčbu. Jak je uvedeno, sanitka byla přítomna od začátku zápasu. Zraněného hráče několik minut po zranění, ještě v první třetině, odvezla sanitka do nemocnice Jihlava, což může potvrdit i zástupce hlavního pořadatele,“ uvedla Dukla v prohlášení.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální zápasy
Články odjinud