Jihlava dotáhla Porubu, které skončila série výher. Kladno bez Jágra prohrálo

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Vedoucí Poruba podlehla v 21. kole první hokejové ligy doma Sokolovu 4:5 v prodloužení a neuspěla poprvé po sérii šesti vítězství. Bodově se na ni dotáhla Jihlava díky vítězství nad poslední Kadaní 6:3. Druhá Dukla má navíc zápas k dobru. Kladno nastoupilo v Havířově bez Jaromíra Jágra, jenž ze středečního duelu proti Vsetínu odstoupil před třetí třetinou, a prohrálo 0:1. Kleslo ze třetího místa na páté za Vrchlabí, které vyhrálo v Litoměřicích 4:3 po samostatných nájezdech a Přerov, který vyhrál ve Vsetíně 3:2.

Kladno nastoupilo v Havířově bez Jaromíra Jágra, jenž ze středečního duelu proti Vsetínu odstoupil před třetí třetinou, a prohrálo 0:1. Kleslo ze třetího místa na páté za Vrchlabí a Přerov. Vrchlabí vyhrálo v Litoměřicích 4:3 po samostatných nájezdech a Přerov ve Vsetíně 3:2.

Porubě v 7. minutě získal vedení Fin Markus Korkiakoski a ještě v první třetině zvýšil v přesilové hře Jan Hudeček. Po 114 sekundách v další početní výhodě upravil Lukáš Endál už na 3:0. V polovině utkání sice snížil obránce Jan Pohl, ale na konci druhé části vrátil Ostravanům tříbrankový náskok Petr Kanko.

Baník pak předvedl obrat. Ve 47. minutě jej načal Tomáš Vracovský, v čase 58:49 využil přesilovku Pohl a šest sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal Martin Osmík. Nastavení ukončil po devíti vteřinách Vracovský.

Za Jihlavu stihl mezi 10. a 40. minutou zaznamenat hattrick Jakub Illéš, který se při druhém gólu prosadil i v oslabení. Zařídil vedení 3:1, protože za hosty snížil na 1:2 v přesilovce Jakub Trefný. Kadaň se snažil vrátit do hry Jan Svoboda a po zvýšení Tomáš Jiránka i Jiří Kulich, ale v závěru dvěma góly pečetil výhru favorit Tomáš Harkabus.

Vrchlabí i Přerov před Kladnem

Kladno vyšlo naprázdno po pěti zápasech, během nichž čtyřikrát bodovalo naplno a jednou prohrálo po samostatných nájezdech. Ve všech hrál i osmačtyřicetiletý majitel Jágr. Jediný gól v Havířově vstřelil v 35. minutě Vojtěch Doktor. Gólman Aleš Stezka udržel díky 30 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto. Domácí se radovali po šňůře čtyř porážek.

Vrchlabí se sice ujalo v Litoměřicích vedení ve 14. minutě zásluhou Martina Heřmana, ale domácí díky gólům Tomáše Svobody, Davida Jindry a Patrika Miškáře otočili na 3:1. Po přesilovkových trefách beků Tomáše Linharta a Ondřeje Vály si Vrchlabí vynutilo prodloužení a rozhodly až nájezdy, v nichž uspěli jen hostující Patrik Urban a Tomáš Nouza.

Přerov prohrával ve Vsetíně 0:2, když náskok Valachům zařídili Radim Kucharczyk a Roman Vlach, který využil přesilovou hru. Mezi 28. a 39. minutou Zubři obrátili výsledek. Nejdříve se trefil Tomáš Doležal, stav srovnal v početní výhodě Vlastimil Dostálek a vítězný gól dal opět Doležal.

Slavia si spravila chuť devíti góly

Slavia po středečním odvolání hlavního kouče Martina Štrby i asistenta Jiří Doležala zabrala pod dočasným vedením sportovního manažera Jiřího Vebera v roli hlavního trenéra a Pavla Kolaříka na pozici asistenta. Ti měli stejné role jako u slavistické juniorky.

Po porážkách doma s Porubou 0:4 a v Sokolově 0:7 si slávisté spravili chuť v Edenu proti Šumperku a vyhráli 9:5. Duel začal kvůli problémům s ledem o 35 minut později a Pražané v první třetině dvakrát prohrávali. Na gól Jana Milfaita odpověděl v početní výhodě Lukáš Buchta, ale Drakům vrátil vedení Petr Kratochvíl.

Slavia poté opanovala druhou třetinu. V 25. minutě nejdříve využil přesilovku pěti proti třem Robin Všetečka, pokračující výhodu proti čtyřem proměnil za 25 sekund Daniel Kružík a v 35. minutě běhěm 38 vteřin skórovali Tomáš Šmerha a opět Kružík.

V poslední třetině odpověděl na Milfaitovo snížení Jaroslav Brož, na dvojnásobnou korekci Daniela Spratka nejdříve David Šteiner a potom v oslabení Jiří Doležal. V 55. minutě dovršil výsledek obránce Adam Sedlák, nová posila Slavie z druholigového Znojma.

Potřetí za sebou vyhrála Třebíč, která zdolala Ústí nad Labem 2:1. Horáckou Slavii dostal do vedení ve 25. minutě 16. gólem v sezoně nejlepší střelec soutěže Ladislav Bittner. Za 84 sekund vyrovnal Michal Trávníček, ale v 34. minutě rozhodl ve vlastním oslabení Martin Štovíček.

Prostějov deklasoval nováčka Kolín 11:3. Pět bodů za dvě branky a tři asistence si připsal Petr Chlán, hattrick a přihrávku měl Dominik Hrníčko a tři góly vstřelil také Petr Mrázek. Frýdek-Místek i díky dvěma trefám Dan Przybyly porazil Benátky nad Jizerou 5:0. Gólman Tomáš Suchánek díky 28 zásahům udržel poprvé v ročníku nulu.

1. Kladno 34 21 3 5 5 130:84 74
2. Jihlava 34 18 6 4 6 130:78 70
3. Přerov 34 17 8 2 7 113:81 69
4. Vrchlabí 34 20 2 1 11 127:89 65
5. Poruba 2011 34 18 2 4 10 115:85 62
6. Vsetín 34 18 3 2 11 102:82 62
7. Litoměřice 34 16 5 3 10 128:110 61
8. Třebíč 34 17 1 5 11 103:89 58