Slavia vyhrála v Jihlavě gólem v závěru, Vsetín padl s Litoměřicemi

0
SESTŘIH: Kometa Brno - Liberec, 1:4. Obrat Tygrů řídil Zachar dvěma góly
PĚT klubů nigérijské střely. Připomeňte si český příběh Fortune Basseyho

Hokejisté druhých Litoměřic zvítězili ve 24. kole první ligy na ledě dosud třetího Vsetína 5:4 po samostatných nájezdech a ztrácejí už sedm bodů na vedoucí Třebíč. Ta si připsala kontumační výhru nad Kadaní, která z finančního důvodů odstoupila ze soutěže. Na třetí pozici se nově posunul Sokolov, jenž uspěl v Šumperku 5:3 a připsal si sedmé vítězství za sebou.

Vsetín, který vyhrál šest z předešlých sedmi zápasů, se ujal v 5. minutě vedení díky brance Romana Půčka, ale v čase 10:59 vyrovnal Jan Holý a po 37 sekundách druhé části otočil stav Roman Přikryl. Mezi 46. a 51. minutou zvrátili stav ve prospěch Valachů David Březina s Lubošem Robem, ale za 34 sekund vyrovnal Martin Kadlec.

Za dalších 51 vteřin vrátil Vsetínu vedení Jan Berger, ale v čase 58:43 vynutil v přesilové hře prodloužení Martin Procházka. V rozstřelu se za hosty prosadili Ondřej Procházka, Lukáš Válek a Jaroslav Kracík, za domácí uspěl je Adam Zeman.

Sokolov pokračuje v úspěšné jízdě, přestože v Šumperku prohrával v 6. minutě už 0:2 po brankách Martina Pěnčíka a Lukáše Žálčíka v přesilovce. Ještě v první třetině snížil Filip Kuťák a ve druhé otočili stav Martin Weinhold s Vojtěchem Tomim. V 52. minutě se prosadil podruhé Kuťák a v čase 56:50 ve vlastním oslabení zvýšil na 5:2 Tomáš Rohan. Draci zkorigovali výsledek díky Danielu Vachutkovi.

Hokejisté Vsetína prohráli po nájezdech s Litoměřicemi

Pátá zůstala Jihlava, jež doma podlehla pražské Slavii 4:5. V duelu plném zvratů nejdříve otevřeli skóre domácí, potom vedli Pražané 2:1 a Dukla otočila na 4:2. Pak se ale za Slavii prosadil dvakrát David Šteiner a v čase 58:34 rozhodl Jan Kern.

Třetí z posledních čtyř zápasů prohrála Poruba, Vrchlabí podlehla 4:5 v prodloužení a doma neuspěla po sérii čtyř výher. Sice třikrát vedla, ale po obratu hostů jí zajistil alespoň bod v 56. minutě v přesilové hře Michal Houdek. V čase 63:55 rozhodl Ondřej Matýs.

Čtvrtou porážku za sebou si připsaly Benátky nad Jizerou, které doma podlehly Ústí nad Labem 1:2. Domácím nepomohl ani dvaačtyřicetiletý útočník Radek Duda, který se vrátil poté, co po sezoně 2019/20 skončil. Slovan vyhrál potřetí v řadě. V 4. minutě jej dostal do vedení Daniel Vrdlovec a v závěru úvodní části zvýšil v přesilové hře Štěpán Bláha. Za domácí se prosadil jen 50 sekund před koncem druhé třetiny Daniel Špaček.

Havířov neuspěl ani ve čtvrtém utkání pod novým trenérem Alešem Flašarem a prohrál ve Frýdku-Místku 0:4. Dva góly vstřelil polský útočník Filip Komorski, ve svém třetím duelu v soutěži udržel poprvé čisté konto díky 29 zásahům Samuel Baroš.

Po třech porážkách zabral Kolín, který doma vyhrál nad Prostějovem 4:2. Dvěma brankami k tomu přispěl Lukáš Krejčík a třemi asistencemi Jan Veselý.

24. kolo první hokejové Chance ligy:

Poruba - Vrchlabí 4:5 v prodl. (2:1, 1:2, 1:1 - 0:1)

Branky: 6. a 20. Vachovec, 29. Stloukal, 56. M. Houdek - 19. M. Heřman, 24. D. Chalupa, 30. Pochobradský, 42. O. Rohlík, 64. Matýs. Rozhodčí: Koziol, Čáp - Zídek, Komínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 628.

Šumperk - Sokolov 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)

Branky: 4. Pěnčík, 6. Žálčík, 59. Vachutka - 18. a 52. Kuťák, 24. Weinhold, 37. Tomi, 57. T. Rohan. Rozhodčí: Cabák, Marek - Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 900.

Kolín - Prostějov 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky: 27. a 55. L. Krejčík, 36. Čáp, 58. D. Šafránek - 29. Babka, 48. P. Beránek. Rozhodčí: Wagner, Květoň - Jindra, Štofa. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 584.

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky: 40. D. Špaček - 4. Vrdlovec, 19. Š. Bláha. Rozhodčí: Jaroš, Zubzanda - J. Dědek, Juránek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 208.

Frýdek-Místek - Havířov 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 22. a 45. Komorski, 3. Lyszczarczyk, 30. Christov. Rozhodčí: Čech, Skopal - Hanzlík, Kučera. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 561.

Vsetín - Litoměřice 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 3:2 - 0:0)

Branky: 5. R. Půček, 46. D. Březina, 51. Rob, 53. Berger - 12. J. Holý, 21. R. Přikryl, 52. M. Kadlec, 59. Martin Procházka, rozhodující sam. nájezd Válek. Rozhodčí: Bejček, Šudoma - Kleprlík, Konvička. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 1000.

Jihlava - Slavia Praha 4:5 (1:2, 3:1, 0:2)

Branky: 4. Fronk, 27. M. Juda, 36. Kowalczyk, 37. Houška - 39. a 49. Šteiner, 8. F. Vlček, 17. Žejdl, 59. Kern. Rozhodčí: Valenta, Hucl, Měkýš, Polák. Vyloučení: 2:4, navíc Mareš (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 718.

Kadaň - Třebíč 0:5 kontumačně.

1. Litoměřice 36 27 3 1 5 146:86 88
2. Třebíč 35 21 4 2 8 107:71 73
3. Vsetín 34 22 0 3 9 128:82 69
4. Jihlava 36 21 2 2 11 135:101 69
5. Sokolov 35 18 4 2 11 118:87 64
6. Prostějov 35 18 2 2 13 120:97 60
7. Slavia 36 17 4 0 15 121:105 59