Konec unikátní série. Litoměřice padly po 15 výhrách. Stopku vystavil Vsetín

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Hokejisté třetího Vsetína vyhráli ve 41. kole první ligy na ledě Litoměřic 3:1 a zastavili patnáctizápasovou vítěznou sérii suverénního lídra. Druhá Třebíč ztrácí na litoměřický Stadion 13 bodů poté, co se jí připsala kontumační výhra nad Kadaní a navíc v dohrávce 28. kola uspěla v Přerově 2:1 v prodloužení. Čtvrtá Jihlava zvítězila na ledě Slavie 3:2. Druhá nejvyšší soutěž se hrála poprvé od pondělí 17. ledna, kdy se uskutečnily jen duely Havířov - Prostějov a Kolín - Slavia.

Litoměřice se vrátily do hry poprvé od 15. ledna a Valaši měli pauzu ještě o tři dny delší. Skóre otevřel ve 3. minutě hostující obránce Alexandrs Jerofejevs, ale v čase 8:06 minutě v přesilové hře vyrovnal Jaroslav Kracík. Ve 24. minutě vrátil Vsetínu vedení Ondřej Smetana a 100 sekund před koncem pečetil při power play do prázdné branky výsledek Luboš Rob. Vsetín se radoval po dvou porážkách.

Třebíč zastavila sérii tří porážek, naposledy neuspěla před 11 dny doma s Frýdkem-Místek po výsledku 1:4. Na úvodní branku se čekalo až do 48. minuty a radoval se domácí Přerov díky trefě obránce Tomáše Kudělky. Zubři, kteří nehráli ještě o tři dny déle než Horácká Slavia, si ale nakonec připsali třetí prohru v řadě. V čase 53:30 vynutil Martin Dočekal prodloužení a 38 sekund před jeho vypršením rozhodl Martin Šťovíček.

Slavia se ujala proti Jihlavě vedení v 7. minutě v přesilové hře díky brance Filipa Vlčka. Ve druhém dějství odpověděl Richard Cachnín, ale v polovině utkání vrátil Pražanům náskok v oslabení Tomáš Pšenička. Za 131 sekund vyrovnal z trestného střílení Tomáš Čachotský a v čase 56:59 rozhodl Matěj Zadražil. Dukla bodovala potřetí za sebou, z toho podruhé vyhrála. Slavia si připsala třetí porážku z posledních čtyř utkání.

Frýdek-Místek se dočkal stejně jako Jihlava zápasu poprvé od 15. ledna a navázal na poslední dvě výhry. Na ledě šestnáctého Havířova zvítězil 4:3 v prodloužení. V 15. minutě otevřel skóre Roman Szturc a hned za 70 sekund zvýšil Alan Lyszczarczyk.

Ve druhé třetině nejdříve zvýšil Jakub Šlahař už na 3:0, ale v polovině utkání snížil v oslabení nahozením z vlastního obraného pásma David Chroboček, který se navíc ve 49. minutě zapsal podruhé mezi střelce. Za tři minuty poslal zápas do nastavení Jakub Doktor, ale po 47 sekundách prodloužení rozhodl svou druhou brankou v zápase Szturc.

Patnácté Benátky nad Jizerou 15. ledna prohrou na ledě Slavie 2:4 natáhly svou sérii porážek na šest utkání a nezískaly při ní ani bod. V důležité bitvě o naději na únik z přímé sestupové pozice na ledě čtrnáctého Ústí nad Labem ale zabraly, vyhrály 4:3 a stáhly svou ztrátu na devět bodů.

V 15. minutě poslal Středočechy do vedení Jakub Žůrek a po 29 vteřinách druhé části zařídil v přesilové hře dvoubrankový náskok Jan Šír. Před polovinou utkání se prosadil díky Davidu Tůmovi i Slovan, který měl zápasovou pauzu o tři dny delší než soupeř. Ve 47. minutě vrátil hostům dvoubrankový náskok dvaačtyřicetiletý veterán Radek Duda.

Severočechy dostal v polovině třetí část na kontakt Jakub Trefný, ale Benátky nad Jizerou zareagovaly gólem Sebastiána Čederleho. Ústí nad Labem už jen snížilo 23 sekund před koncem v přesilové hře umocněné power play díky Jiřímu Drtinovi.

Dohrávka 28. kola:

Přerov - Třebíč 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 48. Kudělka - 54. Dočekal, 65. Šťovíček. Rozhodčí: Cabák, Skopal - Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 503.

41. kolo:

Litoměřice - Vsetín 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Kracík - 3. Jerofejevs, 24. Jonák, 59. Rob. Rozhodčí: Zubzanda, Jaroš - Belko, J. Dědek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Havířov - Frýdek-Místek 3:4 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 31. a 49. Chroboček, 51. J. Doktor - 15. a 61. R. Szturc, 16. Lyszczarczyk, 24. Šlahař. Rozhodčí: Wagner, Marek - Kráľ, Blažek. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 504.

Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Branky: 29. D. Tůma, 50. Trefný, 60. J. Drtina - 15. Žůrek, 21. J. Šír, 47. R. Duda, 52. Čederle. Rozhodčí: Čáp, Micka - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 438.

Slavia Praha - Jihlava 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 7. F. Vlček, 31. T. Pšenička - 28. Cachnín, 33. Čachotský z trestného střílení, 57. M. Zadražil. Rozhodčí: Pilný, Zavřel - Hnát, Štěpánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 570.

17. Kadaň 48 0 0 0 48 26:239 0

Poznámka: Kadaň odstoupila ze soutěže kvůli finančním potížím, je prvním sestupujícím a ve všech zápasech od 20. kola si připisuje kontumační porážku 0:5.

Další program:

Čtvrtek 27. ledna - dohrávka 41. kola:

18:00 Vrchlabí - Poruba.

Sobota 29. ledna - 42. kolo:

16:00 Poruba - Litoměřice,

17:00 Benátky nad Jizerou - Havířov, Kolín - Ústí nad Labem, Šumperk - Prostějov, Vsetín - Slavia Praha, Přerov - Vrchlabí,

17:30 Jihlava - Třebíč.