Vsetín ovládl derby proti Zlínu! Poruba také vyhrála, třetí už je Prostějov

Autor: ČTK, adl
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté Vsetína porazili v 9. kole první ligy ve valašském derby doma Zlín 4:2 a po úspěchu v repríze finále proti vítězi loňského ročníku se posunuli na druhé místo o dva body za Porubu. Ostravané doma vyhráli nad Jihlavou 6:2. Na třetí pozici poskočil Prostějov po výhře v Kolíně 2:1 a z druhé na čtvrtou příčku klesl Sokolov po porážce v Litoměřicích 1:4.

Zlín, který po úvodních třech porážkách vyhrál před derby pětkrát za sebou, se Na Lapači před 4682 diváky radoval jako první. V 7. minutě při hře čtyř proti čtyřem otevřel skóre obránce Zdeněk Čáp. Za 123 sekund ale odpověděl Luboš Rob a 17 sekund před první pauzou otočil skóre bek Tomáš Ondračka.

V 29. minutě Vsetín v přesilové hře zvýšil díky Pavlu Klhůfkovi, ale Berany minutu a půl před koncem druhé části vrátil na kontakt také v početní výhodě Martin Novák. Výsledek dovršil 27 vteřin před koncem při power play do prázdné branky svým druhým gólem v utkání Rob.

Poruba bodovala i v devátém utkání v sezoně a poosmé vyhrála. V 9. minutě vedla už 2:0 po brankách Vojtěcha Střondaly a obránce Adama Sedláka. Za 122 sekund sice snížil ve vlastním oslabení Tomáš Čachotský, ale vzápětí další přesilovou hru už využil Ondrej Šedivý a po 94 sekundách druhé třetiny upravil Kanaďan Aaron Berisha už na 4:1.

Za Duklu snížil lotyšský bek Patriks Ozols, ale ve 29. minutě vrátil domácím tříbrankový náskok opět Střondala a 34 sekund před koncem uzavřel skóre v oslabení při power play Dukly Michal Vachovec.

Čtvrté vítězství za sebou oslavil Prostějov. V Kolíně sice prohrávali Jestřábi od poloviny utkání, kdy proměnil trestné střílení jednačtyřicetiletý mistr světa z Německa z roku 2910 Petr Koukal, ale v závěrečném dějství výsledek otočili.

Po 48 sekundách po přestávce využil početní výhodu Zdeněk Doležal a v čase 48:33 rozhodl ve vlastním oslabení Petr Hašek. Kozlové v závěrečním tlaku dotlačil puk za Jaroslav Pavelku až po vypršení času a na vyrovnání nedosáhli.

Sokolov si v Litoměřicích připsal teprve třetí prohru v ročníku. Stadion naopak za teprve druhým vítězstvím z posledních sedmi duelů vykročil ve 14. minutě, kdy otevřel skóre v přesilovce Tomáš Chlubna. V čase 34:11 byl duel přerušen kvůli rozbitému mantinelu a dohrával se po předčasné a prodloužené druhé pauze.

Ještě ve zbytku druhé části zvýšil Tomáš Guman a ve 43. minutě pojistil náskok bek David Aubrecht. V 54. minutě zkorigoval stav Martin Osmík, ale výsledek dokonal při power play 85 sekund před koncem domácí Petr Ton.

První výhry ve druhém utkání na lavičce Znojma se dočkal nový trenér Václav Baďouček, Orli porazili v Praze dvanáctou Slavii 4:1. Pro nováčka první ligy to byla třetí výhra v sezoně a venku v pátém vystoupení poprvé bodoval.

Baďouček ve středu při premiéře musel doma strávit prohru s Prostějovem 3:5. V Edenu pomohl k úspěchu dvěma góly Dominik Sklenář. U jediné branky domácích asistoval útočník Matěj Beran, který posílil Slavii na střídavý start z extraligového Kladna.

O bod za Slavií zůstávají také s jedinou výhrou třinácté Pardubice B a poslední Frýdek-Místek. Záložní tým Dynama prohrál v Přerově 3:4 a nebodoval počtvrté v řadě. Na třetí výhře Zubrů za sebou se podílel dvěma góly David Březina, za Pardubice B skóroval také dvakrát Robin Kaplan.

Frýdek-Místek vyšel už pošesté v řadě naprázdno po výsledku 2:4 v Třebíči. Shodně po gólu a asistenci si za Horáckou Slavii připsali Ladislav Bittner, Martin Dočekal, Marek Berka a Šimon Frömel.

Chance liga - 9. kolo:

Slavia Praha - Znojmo 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 16. Průžek - 29. a 59. D. Sklenář, 27. D. Stránský, 57. Matuš. Rozhodčí: Bejček, Kostourek - Kotlík, Štěpánek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1019.

Poruba - Jihlava 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
Branky: 4. a 29. Střondala, 7. A. Sedlák, 13. O. Šedivý, 22. Berisha, 60. Vachovec - 11. Čachotský, 26. Ozols. Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Mikšík, Peluha. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 763.

Vsetín - Zlín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 9. a 60. Rob, 20. Ondračka, 29. Klhůfek - 7. Čáp, 39. Martin Novák. Rozhodčí: Skopal, Jaroš - O. Veselý, Tvrdý. Vyloučení: 4:5, navíc T. Jandus - Čáp oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 4682.

Litoměřice - Sokolov 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 14. Chlubna, 37. Guman, 43. Aubrecht, 59. Ton - 54. Osmík. Rozhodčí: Zavřel, Čáp - Beneš, Polák. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 803.

Kolín - Prostějov 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 31. Koukal z tr. střílení - 41. Z. Doležal, 49. P. Hašek. Rozhodčí: R. Svoboda, Mejzlík - J. Dědek, Maňák. Vyloučení: 11:5, navíc Z. Král (Kolín) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 812.

Přerov - Pardubice B 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Branky: 24. a 42. Březina, 44. Chroboček, 51. Tomi - 15. a 34. Kaplan, 56. Herčík. Rozhodčí: Kubičík, Koziol - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 840.

Třebíč - Frýdek-Místek 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 8. Bittner, 24. Berka, 55. Frömel, 58. Dočekal - 26. Svačina, 35. Macháček. Rozhodčí: Horák, Grygera - Zídek, Roischel. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 929.

17:30 Jihlava - Pardubice B, Zlín - Litoměřice,
18:00 Znojmo - Poruba, Sokolov - Přerov, Frýdek-Místek - Vsetín, Prostějov - Slavia Praha, Kolín - Třebíč.