Prostějov vynuloval lídra. Slavia přetlačila Třebíč, Zlín doma prohrál

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hokejisté vedoucí Poruby podlehli ve 12. kole první ligy domácímu Prostějovu 0:3, poprvé v sezoně vyšli naprázdno a podruhé prohráli. Druhý Vsetín, který vyhrál v Kolíně 3:2, se na Ostravany bodově dotáhl. Vítěz druhé nejvyšší soutěže z minulé sezony Zlín doma prohrál s Přerovem 3:4 v prodloužení, připsal si třetí porážku z posledních čtyř zápasů a zůstává osmý.

Prostějov zareagoval na středeční prohru v Třebíči 0:3 a potvrdil formu šestou výhrou z posledních sedmi utkání. Bezbrankový stav prolomil v čase 23:38 v přesilové hře Jiří Fronk a v 37. minutě přidal druhý gól Jestřábů Tomáš Jiránek. Po 60 sekundách závěrečné části pojistil náskok Jan Slanina. Brankář Jaroslav Pavelka si díky 27 úspěšným zákrokům připsal první čisté konto v sezoně. Poruba přerušila sérii čtyř výher.

Také v Kolíně padaly branky až v prostřední části. Jako první se radovali v 27. minutě domácí Kozlové po brance Matěje Chalupy. V polovině druhé třetiny vyrovnal dánský obránce Mads Larsen, který ve druhém utkání v soutěži poprvé skóroval. Kolínu vrátil vedení 59 sekund před druhou přestávkou Petr Moravec. Ve 44. minutě ale smazal ztrátu Jan Kern a v čase zařídil čtvrtou výhru Vsetína za sebou 46:35 Erik Hrňa.

Zlín s Přerovem prohrával od 24. minuty po trefě Daniela Indráka, ale ještě v prostředním dějství stav otočil. V jeho polovině vyrovnal Tomáš Pospíšil a v 36. minutě poslal Berany do vedení Fin Mikko Salmio. Další góly přinesl až dramatický závěr. V čase 58:01 v přesilovce vyrovnal Jiří Krisl. Za 40 sekund sice vrátil Zlínu náskok Jan Süss, ale tři sekundy před koncem běžné hrací doby vynutil nastavení druhým gólem v utkání Indrák. Po 26 sekundách prodloužení dokonal obrat David Březina.

Dosud třetí Sokolov podlehl doma Jihlavě 1:3 a klesl na sedmé místo. Baník nebodoval podruhé za sebou a prohrál třetí z posledních čtyř duelů. Dukla, která teprve podruhé v sezoně zvítězila dvakrát za sebou, se ujala vedení v polovině úvodní části díky Matouši Menšíkovi. Ve druhé části zvýšili obránci Filip Dundáček s Fabienem Kočím. Baník se prosadil 42 sekund před druhou pauzou, kdy skóroval zadák Dalimil Mikyska.

Třetí porážku za sebou a z toho druhou v nastavení musel strávit Znojmo. Nováček doma podlehl Pardubicím B 1:2 v prodloužení. Na vedoucí branku hostujícího Daniela Herčíka ze druhé třetiny sice odpověděl v 58. minutě v početní výhodě Tomáš Svoboda, ale po 55 sekundách nastavení rozhodl o třetí výhře záložního týmu Dynama v sezoně Dominik Hrníčko. Orli pod novým trenérem Václavem Baďoučkem prohráli čtyři z pěti duelů, v kterých získali pět bodů.

Po sérii čtyř porážek uspěla podruhé za sebou pražská Slavia, která zvítězila v Třebíči 4:3 po samostatných nájezdech. Rozhodl o tom jediný úspěšný exekutor v rozstřelu Lotyš Edgars Kulda.

Podeváté za sebou nebodoval poslední Frýdek-Místek, který doma prohrál s Litoměřicemi 3:5. Pod čtvrté vítězství Stadionu za sebou se podepsal gólem a asistencí Fin Markus Korkiakoski.

První hokejová Chance liga - 12. kolo:

Prostějov - Poruba 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Fronk, 37. Jiránek, 41. Slanina. Rozhodčí: Grygera, Rapák - Kráľ, Mikšík. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 1247.

Sokolov - Jihlava 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 40. D. Mikyska - 10. Menšík, 24. Dundáček, 34. F. Kočí. Rozhodčí: Kostourek, R. Svoboda - Pěkný, Kokrment. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 649.

Kolín - Vsetín 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 27. M. Chalupa, 39. P. Moravec - 31. Larsen, 44. Kern, 47. Hrňa. Rozhodčí: Bejček, Micka - Beneš, Maňák. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 1252.

Frýdek-Místek - Litoměřice 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
Branky: 23. Haas, 45. Geidl, 55. Doktor - 16. Kuťák, 18. Kordule, 38. Korkiakoski, 39. Guman, 57. Jícha. Rozhodčí: Cabák, Šico - O. Veselý, Tvrdý. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 784.

Znojmo - Pardubice B 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 58. T. Svoboda - 29. Herčík, 61. Hrníčko. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 1630.

Zlín - Přerov 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 30. T. Pospíšil, 36. Salmio, 59. Süss - 24. a 60. D. Indrák, 59. Krisl, 61. Březina. Rozhodčí: Šudoma, Mejzlík - Vašíček, Peluha. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 3413.

Třebíč - Slavia Praha 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 13. Matěj Svoboda, 33. Bořuta, 43. Dočekal - 19. Slavíček, 25. Průžek, 38. J. Brož, rozhodující sam. nájezd E. Kulda. Rozhodčí: T. Veselý, Čáp - Štofa, Komínek. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 1021.

1. Poruba 2011 52 31 9 4 8 178:113 115
2. Vsetín 52 29 3 3 17 174:137 96
3. Prostějov 52 26 6 2 18 151:130 92
4. Litoměřice 52 23 4 6 19 163:160 83
5. Třebíč 52 20 5 11 16 130:132 81
6. Zlín 52 19 6 11 16 130:134 80
7. Přerov 52 20 8 3 21 116:118 79
8. Jihlava 52 18 7 4 23 139:151 72