29. listopadu 2023 • 21:31

Hokejisté Frýdku-Místku porazili první Porubu. Znojmo a Slavia na dně

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Kapitán Vrána o pátých mistrovských oslavách v Třinci v řadě: To se nikdy neomrzí

Hokejisté Frýdku-Místku vyhráli ve 26. kole první ligy doma nad vedoucí Porubou 4:3 v prodloužení a v polovině základní části se posunuli z posledního na 12. místo před pražskou Slavii a Znojmo. Poruba poprvé v sezoně dvakrát za sebou prohrála a její náskok v čele tabulky se snížil na 12 bodů před druhým Vsetínem, který zvítězil v Prostějově 6:1. Po třech porážkách zabral obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěži Zlín, který se po domácím vítězství nad Jihlavou 4:2 posunul z 10. na 7. pozici.

Poruba prohrála teprve počtvrté v sezoně. Frýdek-Místek bodoval v pátém z posledních šesti duelů a počtvrté z toho vyhrál. Ostravany dostal po 126 sekundách v přesilové hře do vedení Kanaďan Aaron Berisha. V čase 12:01 vyrovnal z trestného střílení Rostislav Marosz a 95 vteřin před koncem úvodní třetiny otočil skóre Zdeněk Sedlák.

Ve 48. minutě zajistil Rysům dvoubrankový náskok v početní výhodě Adam Cedzo. Ostravané se vrátili do hry hned za 24 sekund, v přesilovce se trefil Vojtěch Střondala. V 55. minutě vynutil nastavení Michal Vachovec. Po 121 sekundách prodloužení rozhodl obránce Daniel Krenželok.

Vsetín po dvou duelech bez bodu vyhrál potřetí za sebou. V Prostějově opanoval čtyřmi góly první třetinu. Po 78 sekundách prostředního dějství se v početní výhodě zapsal podruhé v utkání mezi střelce Erik Hrňa. Ve 29. minutě snížil v přesilovce pěti proti třem Jan Veselý. Na startu třetí třetiny pečetil vysokou výhru Valachů Pavel Klhůfek.

Zlín vykročil za druhou výhrou z pěti utkání pod dočasným trenérem Janem Srdínkem ve druhém dějství. Skóre otevřel v čase 27:14 bek Zdeněk Čáp a v 34. minutě přidal druhý gól Beranů v početní výhodě Jan Süss. Ve 44. minutě snížil v přesilové hře Tomáš Havránek, ale za deset minut vrátil Zlínu také v početní výhodě dvoubrankový náskok Martin Lang. Náskok zvýšil Fin Jesse Paukku a výsledek ještě zkorigoval v přesilovce Richard Cachnín.

Třetí vítězství za sebou a páté z posledních šesti utkání oslavila Třebíč, která před vlastním publikem zdolala Přerov 3:1 a posunula se na 4. místo. V první třetině ještě na gól Matěje Psoty odpověděl Daniel Ministr, ale v čase 43:25 už dal vítěznou branku Šimon Frömel. Při power play ještě do prázdné branky dovršil výsledek Martin Dočekal.

Čtvrtou domácích porážku za sebou musel strávit Sokolov, který prohrál s Pardubice B 3:4 po samostatných nájezdech. V páté sérii rozstřelu rozhodl Daniel Rákos, který si navíc v utkání připsal gól a asistenci.

Pražská Slavia po úvodních dvou výhrách pod novým trenérem Alešem Totterem podruhé za sebou nebodovala, v Kolíně prohrála 1:2. Domácí Kozlové dosáhli na teprve druhou výhru z posledních pěti zápasů.

Poslední o skóre za Slavií je Znojmo, které doma prohrálo se třetími Litoměřicemi 2:3 a utrpělo čtvrtou porážku za sebou.

Výsledky 26. kola první hokejové ligy:

Frýdek-Místek - Poruba 4:3 v prodl. (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 13. Marosz z tr. střílení, 19. Z. Sedlák, 48. Cedzo, 63. D. Kowalczyk - 3. Berisha, 49. Střondala, 55. Vachovec.Rozhodčí: Zavřel, T. Veselý - Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 769.

Zlín - Jihlava 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Branky: 28. Čáp, 34. Süss, 54. M. Lang, 56. Paukku - 44. T. Havránek, 60. Cachnín. Rozhodčí: Kubičík, Šico - Vašíček, O. Veselý. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 1625.

Třebíč - Přerov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 14. Psota, 44. Frömel, 59. Dočekal - 18. Ministr. Rozhodčí: Bejček, Micka - Zídek, J. Dědek. Vyloučení: 2:2, navíc Štebih (Třebíč) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 888.

Prostějov - Vsetín 1:6 (0:4, 1:1, 0:1)

Branky: 29. J. Veselý - 16. a 22. Hrňa, 8. T. Jandus, 14. M. Kratochvil, 19. Staněk, 43. Klhůfek. Rozhodčí: Grygera, Kostourek - Jindra, Kotlík. Vyloučení: 1:2, navíc Illéš (Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 712.

Kolín - Slavia Praha 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky: 12. Ouřada, 18. Z. Král - 48. J. Brož. Rozhodčí: Wagner, Horák - Maštalíř, Juránek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 865.

Znojmo - Litoměřice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky: 30. Zahradníček, 52. Šťovíček - 38. T. Tomek, 54. Kordule, 59. P. Svoboda. Rozhodčí: Barek, Mejzlík - Mikšík, Kráľ. Vyloučení: 3:4, navíc T. Svoboda - Aubrecht oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 1102.

Sokolov - Pardubice B 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 8. Mlčák, 12. Křemen, 36. Weinhold - 30. a rozhodující sam. nájezd Rákos, 7. Žálčík, 23. T. Zeman. Rozhodčí: Wagner, Horák - Maštalíř, Juránek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. Diváci: 386.

1. Poruba 2011 52 31 9 4 8 178:113 115
2. Vsetín 52 29 3 3 17 174:137 96
3. Prostějov 52 26 6 2 18 151:130 92
4. Litoměřice 52 23 4 6 19 163:160 83
5. Třebíč 52 20 5 11 16 130:132 81
6. Zlín 52 19 6 11 16 130:134 80
7. Přerov 52 20 8 3 21 116:118 79
8. Jihlava 52 18 7 4 23 139:151 72