Autor: ČTK, adl
1
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Hokejisté vedoucí Poruby vyhráli v 31. kole první ligy na ledě druhého Vsetína 3:2 a zvýšili náskok už na 18 bodů. Třetí Prostějov zdolal obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěži Zlín 2:1 po samostatných nájezdech, čtvrtá Třebíč podlehla doma v derby celků z Vysočiny Jihlavě 2:3 po samostatných nájezdech. Neuspěly ani páté Litoměřice, které na vlastním ledě prohrály s Pardubicemi B 1:2.

Poruba bodovala posedmé za sebou a z toho popáté vyhrála. Do vedení se dostala 37 sekund před koncem úvodní třetiny díky brance Víta Christova, který proměnil přihrávku Tomáše Gřeše zpoza branky. V 28. minutě upravil na 2:0 Tomáš Šoustal, jenž získal puk a trefil se z pozice mezi kruhy.

Ještě před polovinou utkání snížil po průniku Jan Kern. Po 126 sekundách závěrečné části vrátil hostům dvoubrankový náskok v početní výhodě druhým gólem v utkání Šoustal. V 52. minutě už jen zkorigoval výsledek Matyáš Dědek. Vsetín si připsal teprve druhou porážku z uplynulých osmi duelů.

Zlín prohrál šesté z posledních devíti utkání, Prostějov naopak dosáhl na čtvrtou výhru z uplynulých pěti duelů. Beranům sice získal vedení v 15. minutě v přesilové hře Jan Süss, ale v čase 27:16 vyrovnal Jan Veselý. V rozstřelu rozhodl v sedmé sérii Jakub Illéš.

Třebíč prohrála potřetí za sebou, jihlavská Dukla naopak oslavila třetí vítězství z minulých čtyř utkání. Zápas rozuzlil Tomáš Čachotský. Litoměřice zaznamenaly pátou prohru z posledních šesti duelů, záložní tým Dynama naopak zabral po sérii čtyř porážek.

Pátou výhru z uplynulých sedmi zápasů oslavil Frýdek-Místek, který doma zdolal Přerov 3:1. Gólem a asistencí se na tom podílel obránce Daniel Kowalczyk. Zubři počtvrté za sebou prohráli a znovu nezískali ani bod.

Poslední pražská Slavia podlehla doma Sokolovu 2:6 a prohrála pátý z posledních sedmi zápasů. Baník si připsal třetí výhru za sebou. Dvěma góly a jednou asistencí se podepsal pod výhru Sokolova Robert Šlechta a tři body za branku a dvě asistence zaznamenal také Martin Osmík.

Třinácté Znojmo prohrálo v Kolíně 0:1 a je o skóre před Slavií. Kozlové bodovali pošesté za sebou a počtvrté z toho vyhráli. Rozhodl o tom v čase 30:35 v přesilové hře Stanislav Vrhel. Brankář Jakub Soukup udržel díky 31 úspěšným zákrokům popáté v sezoně čisté konto.

Chance liga - 31. kolo:

Frýdek-Místek - Přerov 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 39. D. Kowalczyk, 48. Svačina, 56. R. Veselý - 57. Goiš. Rozhodčí: Vrba, Maršálek - Komínek, Augusta. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 761.

Litoměřice - Pardubice B 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 2. M. Vitouch - 33. O. Rohlík, 41. Lichtag. Rozhodčí: Zavřel, Petružálek - Beneš, Belko. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 809.

Vsetín - Poruba 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 30. Kern, 52. M. Dědek - 28. a 43. T. Šoustal, 20. Christov. Rozhodčí: Skopal, Jechoutek - Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 3286.

Slavia Praha - Sokolov 2:6 (0:2, 2:0, 0:4)
Branky: 25. Žovinec, 29. Havrda - 18. a 45. Šlechta, 3. Vracovský, 46. Bernovský, 48. Osmík, 51. Csamangó. Rozhodčí: Barek, Čáp - Kotlík, Maňák. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 607.

Kolín - Znojmo 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 31. Vrhel. Rozhodčí: T. Veselý, Mejzlík - Roischel, Štěpánek. Vyloučení: 4:5, navíc Šťovíček (Znojmo) do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 916.

Třebíč - Jihlava 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 19. Bořuta, 50. Dočekal - 36. Strejček, 42. Pořízek, rozhodující sam. nájezd Čachotský. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Štofa, Malý. Vyloučení: 3:7, navíc M. Svoboda - O. Šik oba 5 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2202.

Prostějov - Zlín 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 28. J. Veselý, rozhodující sam. nájezd Illéš - 15. Süss. Rozhodčí: Šudoma, Micka - Kráľ, Peluha. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 1374.

1. Poruba 2011 52 31 9 4 8 178:113 115
2. Vsetín 52 29 3 3 17 174:137 96
3. Prostějov 52 26 6 2 18 151:130 92
4. Litoměřice 52 23 4 6 19 163:160 83
5. Třebíč 52 20 5 11 16 130:132 81
6. Zlín 52 19 6 11 16 130:134 80
7. Přerov 52 20 8 3 21 116:118 79
8. Jihlava 52 18 7 4 23 139:151 72