Poruba má rekord, „svůj“ Zlín sťal Honejsek. Slavil Vsetín i Slavia

2
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hokejisté vedoucí Poruby porazili v 40. kole první ligy ve svém dočasném působišti v Kravařích obhájce triumfu Zlín 2:1 v prodloužení a vytvořili klubový rekord se ziskem 93 bodů v základní části. Stihli to ve 40 utkáních a překonali výkon z minulé sezony, kdy v 52 duelech dosáhli na 92 bodů. V čele mají náskok 16 bodů před druhým Vsetínem, který na vlastním ledě porazil čtvrtou Třebíč 6:2.

Poruba si po nejméně podařené pasáži sezony připsala teprve druhou výhru z posledních pěti utkání. Hostující Berany dostal v čase 16:54 do vedení Zdeněk Sedlák, který bodoval i ve druhém utkání po návratu z hostování ve Frýdku-Místku.

Ve 45. minutě vyrovnal Kanaďan Aaron Berisha. Po 82 sekundách nastavení rozhodl Antonín Honejsek, který v devátém duelu za Porubu po příchodu z francouzského Rouenu poprvé skóroval. Šestý Zlín prohrál třetí z posledních pěti zápasů a s Porubou prohrál i počtvrté v sezoně.

Vsetín po sérii čtyř porážek potřetí za sebou naplno bodoval. Třebíč vyšla potřetí v řadě naprázdno. Valachy dostal po 43 sekundách do vedení Miroslav Holec, na začátku druhé třetiny zvýšil Štěpán Bláha a na korekci skóre Matyáše Svobody odpověděli ještě v prostředním dějství Matyáš Dědek a Luboš Rob, který využil přesilovku.

Ve 44. minutě snížil Radim Ferda, za domácí se ale ještě prosadili Vít Jonák a v početní výhodě Roman Půček.

Třetí Prostějov vyhrál v Chrudimi nad domácími Pardubicemi B 2:1 po samostatných nájezdech a ztrácí na Vsetín osm bodů. Hosté vedli od poloviny úvodní části po gólu obránce Tomáše Drtila a v 35. minutě vyrovnal další zadák Ondřej Chabada. V rozstřelu rozhodl Zdeněk Doležal.

Na páté místo se posunul Sokolov, který zabral po třech porážkách a vyhrál doma nad Frýdkem-Místkem 2:0. Obě branky vstřelil Tomáš Vracovský, gólman Petr Hamalčík pochytal 30 střel a připsal si druhou nulu v ročníku.

Na čtvrtou výhru v řadě dosáhl Přerov, který doma porazil Kolín také 2:0. Kozlové naopak potřetí za sebou nebodovali. Zápas rozhodli v první třetině během 63 sekund Tadeáš Talafa s Davidem Dobšou. Brankář Michal Postava vychytal díky 33 úspěšným zákrokům potřetí v sezoně čisté konto.

Třetí výhru za sebou oslavila Slavia, která zvítězila v Litoměřicích 5:1 a posunula se ze dna na třinácté místo o skóre před Znojmo. Pražané rozhodli už v úvodní třetině, kterou ovládli 3:0. Gólem a dvěma asistencemi přispěl k úspěchu hostů Tomáš Guman.

Znojmo, které má ještě zápas k dobru, podlehlo v Pelhřimově domácí Jihlavě 3:6 a vyšlo naprázdno poprvé po pěti zápasech. Po sérii čtyř vítězství prohrálo podruhé za sebou. Za Duklu si po třech bodech za dvě branky a jednu asistenci připsali Tomáš Havránek a Šimon Jelínek.

Poruba - Zlín 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 45. Berisha, 62. Honejsek - 17. Z. Sedlák. Rozhodčí: Bejček, Pilný - Kotlík, Blažek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1004.

Jihlava - Znojmo 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)
Branky: 24. a 54. Š. Jelínek, 53. a 56. T. Havránek, 9. Harkabus, 43. F. Kočí - 25. P. Beránek, 47. J. Hruška, 48. Jenyš. Rozhodčí: Zavřel, Jechoutek - Polák, Malý. Vyloučení: 4:5, navíc T. Svoboda (Znojmo) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 1197.

Sokolov - Frýdek-Místek 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 13. a 60. Vracovský. Rozhodčí: R. Svoboda, Zubzanda - Pěkný, Teršíp. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 517.

Přerov - Kolín 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 7. Talafa, 8. Dobša. Rozhodčí: Vrba, Maršálek - Rakušan, Bezděk. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 938.

Vsetín - Třebíč 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky: 1. Holec, 23. Š. Bláha, 37. Dědek, 40. Rob, 57. Jonák, 60. R. Půček - 24. Matyáš Svoboda, 44. Ferda. Rozhodčí: Jaroš, Micka - O. Veselý, Peluha. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:0. Diváci: 2376.

Litoměřice - Slavia Praha 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Branky: 50. Costa - 10. Guman, 13. J. Brož, 19. V. Polák, 27. Kremláček, 46. M. Beran. Rozhodčí: Barek, Čáp - Beneš, Maňák. Vyloučení: 5:3, navíc Plos - Havrda oba 5 min. Využití: 0:2. Diváci: 1126.

Pardubice B - Prostějov 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 35. Chabada - 11. Drtil, rozhodující sam. nájezd Z. Doležal. Rozhodčí: Petružálek, Hucl - Maštalíř, Zídek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 230.

1. Poruba 2011 52 31 9 4 8 178:113 115
2. Vsetín 52 29 3 3 17 174:137 96
3. Prostějov 52 26 6 2 18 151:130 92
4. Litoměřice 52 23 4 6 19 163:160 83
5. Třebíč 52 20 5 11 16 130:132 81
6. Zlín 52 19 6 11 16 130:134 80
7. Přerov 52 20 8 3 21 116:118 79
8. Jihlava 52 18 7 4 23 139:151 72