Hokejové neštěstí: ochrnul | iSport.cz
10. října 2008 • 02:00

Hokejové neštěstí: ochrnul

Autor: Blesk
Neuvěřitelná smůla: ochrnul
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
České Budějovice - Mountfield HK: Hronek z první překonal Čiliaka, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Narazil do soupeře, skácel se na led a zhrozil se: „Necítím nohy.“ Petr Šotek (31), kapitán hokejistů Rožnova pod Radhoštěm hrajících Moravskoslezský krajský přebor, tragicky odnesl střet s protivníkem v sobotním utkání proti Hornímu Benešovu.Nyní leží v olomoucké nemocnici v umělém spánku a diagnóza je hodně černá: Podle všeho má porušenou míchu a je ochrnutý od ramen až po nohy!

Luděk Čajka – 5.1.1990
Tragický příběh zlínského obránce se odehrál těsně před koncem zápasu v Košicích. Čajka dojížděl puk, když zřejmě najel do rýhy v ledu a nekontrolovaně narazil do mantinelu. Poškození míchy minimalizovalo šanci na záchranu Čajkova života. Zemřel měsíc po osudném zápase.

Tomáš Zelenka – 22.2.2001
Hrálo se horácké derby, když třebíčský Tomáš Zelenka jel pro nahozený puk do útočného pásma. O krok za ním přijížděl jihlavský Marian Morava a Zelenku surově narazil ze zadu na mantinel. Výsledek? Porušení míchy a zbytek života na vozíku. Zelenka teď působí v Třebíči jako manažer.

Sébastien Savage – 22.10.2005
K osudnému úrazu došlo během zápasu kanadské univerzitní ligy. Savage se blížil k puku v rohu hřiště, když protihráč ztratil balanc a podrazil ho. Savage dopadl hlavou přímo na mantinel a zvuk praskajících kostí byl tak hlasitý, že publikum úplně zmlklo. Život Kanaďana pokračuje na vozíku.


Zadák Šotek vlétl při duelu s pukem do útočného pásma, v němž se srazil s hostujícím obráncem Jakubem Pěluchou. Skácel se k zemi a nemohl se hýbat. Po střetu byl zápas za stavu 6:4 pro Rožnov ukončen.

Jednalo se o faul? Sudí nejprve posoudil zákrok jako čistý, ale do zápisu uvedl, že šlo o útok na hlavu a na krk. „Rozhodčí předvedl paskvil,“ zlobil se v regionálním týdeníku Jalovec Jaroslav Strmiska, předseda klubu z Horního Benešova.

„Byl to běžný, i když tvrdý střet. Nebyl tam loket, ale rameno. Šotek je průměrné postavy, zatímco náš Pělucha má 195 centimetrů a 120 kilo.“
Jeho vyjádření se nelíbí domácím. „Šlo o faul na hlavu,“ pronesl prezident rožnovského týmu Bohumil Zahradník. „Byl v tom úmysl,“ přisadil si asistent trenéra Miroslav Martyčák.

„Kluci mě přivolali na led, stalo se to ve středu hřiště. Petr byl při vědomí, jen si stěžoval, že nehýbe nohama.“

Šotek byl ihned odvezen do olomoucké nemocnice, kde podstoupil operaci a nyní je v umělém spánku. „Zatím se nehýbe od hlavy až dolů,“ prozradil Martyčák. Za pár dnů by měl být hokejista přemístěn do nemocnice v Ostravě.

Potvrdí se černé prognózy?

Témata:  sport, hokej, šotek


Články odjinud


Články odjinud