Skvělí Češi v KHL. Erat rozhodl o výhře Omsku, pálil i Sobotka

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Útočník Martin Erat dal svůj první gól v Kontinentální hokejové lize, kterým zařídil Omsku vítězství 4:3 na ledě Čerepovce. Dva dny po své premiéře v soutěži a porážce 0:2 na ledě ligového lídra CSKA Moskva už se Erat mohl radovat z výhry, o které rozhodl v 51. minutě po asistenci Michala Kempného.

Avangard prohrával s domácím týmem kouče Václava Sýkory v 10. minutě 0:2, pak zahájil obrat Vladimír Sobotka, který snížil sedmou trefou v sezoně. Během čtyř minut hosté vedli 3:2.

Čerepovci se povedlo ve druhé třetině vyrovnat, ale v závěrečné části rozhodl o porážce druhého nejhoršího týmu KHL Erat, který letos skončil po 13 sezonách v NHL.

V souboji českých gólmanů měl o něco více práce Dominik Furch z Omsku, který čelil 30 střelám. Na domácího Jakuba Štěpánka šlo 24 pokusů.