Nestrašil gólem podpořil výhru Nižněkamsku, daří se i Poláškovi

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Andrej Nestrašil se v Kontinentální hokejové lize podílel gólem na výhře Nižněkamsku na ledě Čerepovce 4:3 v prodloužení, u vítězné branky si připsal asistenci obránce Adam Polášek. Ačkoliv trefa českého útočníka do branky krajana Dominika Furcha znamenala po 37 sekundách poslední třetiny vedení 3:0 a Něftěchimik měl v zápase výraznou střeleckou převahu (48:25), nedokázali hosté dovést zápas k vítězství v normální hrací době.

Prakticky vzápětí a v rozmezí pouhých dvou minut a 21 sekund udeřili třikrát domácí a nakonec to pro ně znamenalo alespoň bod. Po 65 sekundách prodloužení rozhodl zápas po individuální akci finský útočník Joonas Nättinen.

Nestrašil se gólově prosadil podruhé za poslední tři zápasy, Polášek se šestou asistencí v sezoně dotáhl na nejlepšího českého nahrávače v soutěži Jiřího Sekáče .

Nejproduktivnější Čech v soutěži tentokrát za Kazaň nebodoval, ale mistrovský tým udolal 2:1 domácí Dynamo Moskva.