Legendární obránce KHL končí. Dallman dokázal sbírat víc bodů než Jágr | iSport.cz
7. srpna 2019 • 14:00

Legendární obránce KHL končí. Dallman dokázal sbírat víc bodů než Jágr

Autor: ok
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
Sešívaní po derby se Spartou přebírají pohár pro mistra ligy!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kariéru se rozhodl uzavřít hvězdný obránce KHL Kevin Dallman. Nejproduktivnější bek historie východní ligy tak učinil v 38 letech. „Chci trávit čas s manželkou a dětmi, které jsou pro mě na světě nejdůležitější,“ zdůvodnil svůj konec Kanaďan, který však od roku 2012 reprezentuje Kazachstán, na Facebooku.V KHL strávil celkem jedenáct sezon, až na dva roky v Petrohradu byl věrný Barysu Astana. Celkem v soutěži odehrál 620 zápasů, v nichž posbíral 431 bodů (142+289). Sedmkrát si zahrál All-Star Game.

Do NHL se nikdy natrvalo neprosadil. Ač nebyl nikým draftován, oblékl postupně dresy Bostonu, St. Louis a Los Angeles. Jeho úkoly však byly spíše defenzivní. Do evropského angažmá však v ročníku 2008/09 okamžitě vlétl ve velkém stylu, v 53 utkáních nashromáždil 58 bodů, dal přitom 28 branek! Z pozice beka patřil k nejlepším snajprům celé KHL. Vítězi pořadí kanonýrů se tehdy stali Jan Marek a Pavel Brendl (oba 35 gólů). Dallman byl v té sezoně například produktivnější než Jaromír Jágr v Omsku.

„Barysu děkuji za jeho velkorysost, bude mi chybět. V Kazachstánu jsou nejlepší fanoušci, jaké jsem za kariéru poznal. Bez jejich podpory bych nemohl tak dlouho a pravidelně hrávat hokej na vysoké úrovni. Je pro mě těžké rozloučit se, ale jsem na to připravený,“ líčil obránce. Za Kazachstán si zahrál dvě olympijské kvalifi kace a čtyři mistrovství světa, jedno v elitní skupině a tři v nižší divizi A.

Kevin Dallman od ročníku 2012/13 reprezentoval Kazachstán
Kevin Dallman od ročníku 2012/13 reprezentoval Kazachstán

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud