Legendární obránce KHL končí. Dallman dokázal sbírat víc bodů než Jágr | iSport.cz
7. srpna 2019 • 14:00

Legendární obránce KHL končí. Dallman dokázal sbírat víc bodů než Jágr

Autor: ok
TOP VIDEA
Proč plakat, když soutěž ještě nezačala? Hodnotil Jágr přípravu a prozradil, že zhubl Proč plakat, když soutěž ještě nezačala? Hodnotil Jágr přípravu a prozradil, že zhubl
Liberec - Sparta: Malinský spadl ve vápně a dostal penaltu, kontakt ale vyvolal sám Liberec - Sparta: Malinský spadl ve vápně a dostal penaltu, kontakt ale vyvolal sám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kariéru se rozhodl uzavřít hvězdný obránce KHL Kevin Dallman. Nejproduktivnější bek historie východní ligy tak učinil v 38 letech. „Chci trávit čas s manželkou a dětmi, které jsou pro mě na světě nejdůležitější,“ zdůvodnil svůj konec Kanaďan, který však od roku 2012 reprezentuje Kazachstán, na Facebooku.V KHL strávil celkem jedenáct sezon, až na dva roky v Petrohradu byl věrný Barysu Astana. Celkem v soutěži odehrál 620 zápasů, v nichž posbíral 431 bodů (142+289). Sedmkrát si zahrál All-Star Game.

Do NHL se nikdy natrvalo neprosadil. Ač nebyl nikým draftován, oblékl postupně dresy Bostonu, St. Louis a Los Angeles. Jeho úkoly však byly spíše defenzivní. Do evropského angažmá však v ročníku 2008/09 okamžitě vlétl ve velkém stylu, v 53 utkáních nashromáždil 58 bodů, dal přitom 28 branek! Z pozice beka patřil k nejlepším snajprům celé KHL. Vítězi pořadí kanonýrů se tehdy stali Jan Marek a Pavel Brendl (oba 35 gólů). Dallman byl v té sezoně například produktivnější než Jaromír Jágr v Omsku.

„Barysu děkuji za jeho velkorysost, bude mi chybět. V Kazachstánu jsou nejlepší fanoušci, jaké jsem za kariéru poznal. Bez jejich podpory bych nemohl tak dlouho a pravidelně hrávat hokej na vysoké úrovni. Je pro mě těžké rozloučit se, ale jsem na to připravený,“ líčil obránce. Za Kazachstán si zahrál dvě olympijské kvalifi kace a čtyři mistrovství světa, jedno v elitní skupině a tři v nižší divizi A.

Kevin Dallman od ročníku 2012/13 reprezentoval Kazachstán
Kevin Dallman od ročníku 2012/13 reprezentoval Kazachstán

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud