Sedlák desátým gólem v sezoně pomohl porazit Ufu, asistoval mu Hyka

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Lukáš Sedlák nasměroval desátým gólem v sezoně Kontinentální hokejové ligy Čeljabinsk k vítězství nad Ufou. Český útočník otevřel skóre ve 14. minutě bekhendovým blafákem za asistentce krajana Tomáše Hyky. Nejhorší tým Východu Traktor nakonec nad třetím celkem tabulky vyhrál 4:2.

Vítězství se dnes nedočkali čeští brankáři Jakub Kovář a Šimon Hrubec, kteří alespoň pomohli svým mužstvům k bodu. Kovářův Jekatěrinburg podlehl doma 1:2 v prodloužení Barysu, českého gólmana překonal v čase 63:32 po rychlém protiútoku Linus Videll. Kovář, jenž v minulém utkání střídal už po osmi minutách, si připsal 22 zákroků.

Více práce měl Hrubec v brance Kunlunu proti Omsku, s kterým čínský tým v Pekingu prohrál 2:3 po nájezdech. Český gólman měl 33 zásahů, v rozstřelu ho jako jediný překonal Semjon Košelev, jenž vstřelil i gól v řádné hrací době.