25. května 2022 • 17:01

Los Ligy mistrů: Třinec do Belfastu, Sparta na Dány, Hradec proti Frölundě

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Brno na dně: Jak vypadá tvrdá realita v klubu. Proč ještě Bartoněk neprodal? Roli hraje i Krejčí
Požár: Trpišovský? Vše mohlo být jinak. Potřetí by Spartě kývl, kdyby...
VŠECHNA VIDEA ZDE

Již tradiční záležitost v průběhu mistrovství světa. Ve středu v Tampere proběhl před vyřazovací částí šampionátu los hokejové Ligy mistrů. Nového ročníku se účastní tři české kluby – Třinec, Sparta a Hradec Králové. Trojnásobný extraligový šampion si zahraje například v Severním Irsku, Pražany čeká severský trojboj a Východočeši se vedle Francie či Německa vypraví na hřiště švédského giganta – Frölundy. Sezona Champions Hockey League začíná 1. září.Extraligový šampion Třinec se v příštím ročníku hokejové Ligy mistrů utká v základní skupině H se švédským klubem Skelleftea AIK, švýcarským Davosem a britským Belfastem. Vicemistr Sparty narazí ve skupině A na další švédský celek Lulea HF, finský Jukurit Mikkeli a dánský Aalborg. Cesta do Švédska čeká také vítěze základní části extraligy Hradec Králové, který narazí ve skupině G na Frölundu, Eisbären Berlín a francouzský Grenoble.

Účastníky do osmi čtyřčlenných skupin rozlosovaly finské legendy Sami Kapanen a Olli Jokinen. Nový ročník začne 1. září a základní skupiny skončí 12. října. Play off odstartuje osmifinálovými duely 15. listopadu a nový šampion bude korunován 18. února. Třinec a Sparta si zopakují start v soutěži z minulé sezony, v níž hrála i Mladá Boleslav.

"Musím říct, že nám los přidělil hodně zajímavou skupinu. Odlišné hokejové styly, týmy, které patří ve svých zemích k absolutní špičce. Pro nás i fanoušky rozhodně atraktivní," řekl klubovému webu nový trenér Třince Zdeněk Moták.

"Setkávat se s týmy, které ve svých ligách hrají pravidelně o nejlepší příčky, je přece skvělé. Pro nás bude problém spíše cestování, protože to máme rozlité do celé Evropy. V nejbližších dnech se bude jednat o termínech zápasů, na první dobrou bych si přál, abychom úvodní dvojzápas sehráli ve Švédsku a v Irsku a tuhle cestu na sever spojili do jednoho tripu," doplnil Moták.

Spokojený s losem byl i kouč Hradce Králové Tomáš Martinec. "Los nám přidělil samé atraktivní mančafty, pro nás i fanoušky. Jsem rád, že jsme dostali takto skvělé a kvalitní týmy, které nás prověří. Na druhou stranu to s ohledem na cestování bude dost náročné, jsou to samé dálky. Ale pro postup uděláme, co bude v našich silách," prohlásil Martinec.

Třinec se v osmém ročníku Ligy mistrů představí už posedmé, Sparta se zúčastní popáté. V minulé sezoně vypadla ve čtvrtfinále s pozdějším vítězem Rögle, v roce 2017 si zahrála finále proti Frölundě. Hradec Králové se představí počtvrté, při svém posledním vystoupení před dvěma roky také podlehl až ve finále Frölundě.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud