CHL: Ženeva - Pardubice 3:2p. Postup Dynama je blíž, pikanterie s dresem

Autor: ryp
0
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!
Hradec Králové - Slavia: Zmrzlý předběhl Harazima a zvyšuje na 2:0 pro sešívané

PŘÍMO Z ŽENEVY | Pardubice v Lize mistrů v úterý vyzvaly švýcarskou legendu. Servette Ženeva je nejstarším klubem v zemi a po 118 letech od založení získal na jaře první titul. Hodně visí na své pětičlenné finské menšině s hvězdným bekem Samim Vatanenem. Dynamo nakonec prohrálo v prodloužení 2:3, ale bod by ho měl poslat do play off.

Za Pardubice poprvé nastoupil šestnáctiletý David Krčál, klub tak pokračuje v trendu z minulého týdne, kdy v extralize poprvé naskočili další teenageři Adam Novotný (Hradec) a Vít Záhejský (Karlovy Vary). Jednou ujel do přečíslení s Kousalem, ale gól nedal, trefil levý beton.

Pikantní je, že finská hvězda Henrik Haapala vlastně do zápasu naskočila díky Pardubicím. K Servette se posila připojila na konci září a klub objednal jeho dres pro Ligu mistrů relativně pozdě. Do poslední chvíle nebylo jisté, jestli triko do startu zápasu dorazí do Ženevy.

Protože dodavatel oblečení pro evropskou soutěž je z Písku, poprosil Servette svého soupeře, jestli by Haapalův dres nevyzvedl a na zápas nedovezl. Dynamo souhlasilo a nejproduktivnější hráč týmu ve švýcarské lize mohl hrát. Odměna? Jeden kousek si schoval i pro Pardubice. Jeho gól ve druhé třetině všechno odstartoval.

HC Dynamo Pardubice Vše o klubu ZDE

Domácí: 29:55. Haapala, 48:24. Lennström, 60:15. Winnik

Hosté: 42:33. Říčka, 45:13. Kousal

Domácí: Descloux (Mayer) – Mauer, Vatanen, Lennström, Jacquemet, Le Coultre, Völlmin, Chanton – Haapala, Filppula, Praplan – Winnik, Manninen, Rod – Hartikainen, Richard, Pouliot – Bertaggia, Jooris, Berthon – Maillard.

Hosté: Klouček (Honzík) – Musil, Čerešňák, Dvořák, Bučko, Vála, Kolář, Hrádek – Říčka, Sedlák, Hyka – Krčál, Kousal, Radil – Kaut, Cienciala, Paulovič – Mandát, Poulíček, Vondráček – Urban.

Tscherrig, Hebeisen – Stalder, Schlegel

Patinoire des Vernets

Další úterní výsledky Ligy mistrů:

Ilves Tampere - Färjestad 3:4 v prodl. (Kodýtek 1+0, Š. Stránský 0+1 - Tomášek 0+1)
Košice - Skelleftea 1:2
Ingolstadt - Växjö 2:5
Mnichov - Lukko Rauma 1:4
Rapperswil - Tappara Tampere 4:2
Belfast - Salcburk 1:0 v prodloužení