9. listopadu 2012 • 09:39

Jednání NHL s hráči skončila po pěti hodinách opět bez dohody

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Být Jágr Američan, měl by daleko větší respekt. A pak se vydal na kladenský zimák...
Kováčův Zlatan: býval lechtivý na práci, teď může napodobit Chytila
VŠECHNA VIDEA ZDE

Další pětihodinové jednání absolvovali ve čtvrtek v New Yorku zástupci NHL a hráčské asociace NHLPA, kteří se snaží domluvit na nové kolektivní smlouvě. K dohodě opět nedospěli a dál se odmítají vyjadřovat k obsahu rozhovorů. Jednací maraton má pokračovat dnes čtvrtým dnem po sobě.Hlavním bodem sváru je rozdělení výnosů z NHL, které v minulém ročníku činily 3,3 miliardy dolarů. Majitelé klubů chtějí snížit podíl hráčů z dosavadních 57 procent.

NHLPA podle spekulací zámořských médií předložila ve středu návrh, aby v úvodních dvou letech nové kolektivní smlouvy klesl podíl hráčů na 53 procent. Až ve třetím roce by se dělily výnosy poměrem 50:50, jak to chtějí vlastníci klubů zavést už nyní.

"Pořád máme před sebou hodně práce," uvedl komisionář NHL Gary Bettman. "O jednání mluvit nebudu, protože si nemyslím, že by to něčemu prospělo," prohlásil. S výkonným ředitelem hráčských odborů Donaldem Fehrem se snaží uniknout mediální pozornosti a jednají na utajených místech.

Zámořská hokejová liga je už téměř dva měsíce ve výluce a její vedení zrušilo všechny plánované zápasy do konce listopadu plus novoroční utkání pod otevřeným nebem Winter Classic.

 

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud