Miliarda je málo! Obránce Letang odmítl pokračovat v Pittsburghu | iSport.cz
28. června 2013 • 09:52

Miliarda je málo! Obránce Letang odmítl pokračovat v Pittsburghu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Opustí Kris Letang Pittsburgh? Kanadský obránce nesouhlasí s výší kontraktu a požaduje více
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kanadský obránce Kris Letang podle zámořských médií odmítl podepsat s Pittsburghem novou osmiletou smlouvu na 54 milionů dolarů (asi 1,077 miliardy korun). Šestadvacetiletý hokejista požaduje roční plat ve výši 7,5 milionu dolarů ročně."Vyměnili jsme si návrhy, ale ještě jsme se nedohodli. Nicméně jednání neskončila," citoval deník Pittsburgh Tribune-Review hráčova agenta Kenta Hughese. Ten u vedení Pittsburghu neuspěl s protinávrhem kontraktu, který by Letangovi vynesl 7,5 až osm milionů dolarů za sezonu.

Pro Penguins je horní hranicí částka sedm milionů, protože velkou část z platového stropu 64,3 milionu pro příští sezonu už zaberou smlouvy hvězdných útočníků Sidneyho Crosbyho (8,7 milionu ročně) a Jevgenije Malkina (9,5). Klub by navíc rád udržel také Pascala Dupuise a Jaromeho Iginlu.

Letang hraje v Pittsburghu od roku 2006 a stávající smlouva na 3,5 milionu ročně mu skončí za rok. Pokud by se letošní finalista Norrisovy trofeje pro nejlepšího obránce NHL s Penguins nedohodl na prodloužení, rád by podle spekulací zamířil do Toronta.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud