2. února 2014 • 22:05

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Útočník Michael Frolík rozhodl v NHL o výhře hokejistů Winnipegu 2:1 na ledě Montrealu. Vítězný gól dal ve 42. minutě a připsal si dvanáctou branku v sezoně. U jediného zásahu domácích, jímž Brian Gionta vyrovnal v 38. minutě na 1:1, asistoval Tomáš Plekanec. Gionta pokazil čisté konto Alu Montoyovi, který dostal přednost v brance Winnipegu před olympionikem Ondřejem Pavelcem a zneškodnil 30 střel.

Hosté: 29:13. Enström, 41:04. Frolík

Domácí: Price (Budaj) – Gorges, Subban, Markov, Jemelin, Beaulieu, Murray – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Moen, Plekanec, Gionta – Bourque, Eller, Thomas – Prust, Briere, Bournival. Trenér: Michel Therrien.

Hosté: Montoya (Pavelec) – Bogosian, Enström, Stuart, Trouba, Pardy, Ellerby – Ladd, Little, Frolík – Thorburn, Schiefele, Wheeler – Setoguchi, Jokinen, Byfuglien – Tangradi, Wright, Peluso. Trenér: Paul Maurice.

Detroit Red Wings

Domácí: 4:43. Chimera, 7:20. Ward, 16:05. Carlson, 33:49. Ward, 44:28. Brouwer, 62:37. Ovečkin

Hosté: 11:40. Nyquist, 33:30. Tatar, 38:49. Nyquist, 40:42. Nyquist, 46:25. Abdelkader

Domácí: Neuvirth (Holtby) – Alzner, Carlson, Strachan, Orlov, Carrick, Erskine – Ovečkin, Bäckström, Johansson – Brouwer, Volpatti, Erat – Wilson, Beagle, Chimera – Ward, Wellman, Fehr

Hosté: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Smith, Kindl – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Jurčo, Sheahan, Tatar – Alfredsson, Helm, Andersson – Eaves, Glendening, Miller

Morton, O'Rourke – Kovachik, Nowak

Verizon Center, Washington

18 506 diváků

Zachytal si Michal Neuvirth, který pomohl Washingtonu porazit Detroit 6:5 v prodloužení. Český brankář kryl 25 pokusů soupeře, v jehož dresu se činil především Gustav Nyquist. Švédský útočník, jenž má šanci dostat se do nominace pro hry v Soči jako náhradník za zraněného klubového kolegu Johana Franzéna, zaznamenal první hattrick v kariéře. Detroitu to však k vítězství nestačilo.

O výhře Washingtonu rozhodl svým 39. gólem v sezoně nejlepší střelec soutěže Alexandr Ovečkin, který využil přesilovku po vyloučení Brendana Smithe.

VÝSLEDKY:

Washington - Detroit 6:5 v prodl. (3:1, 1:2, 1:2 - 1:0)
Branky: 8. a 34. Ward, 5. Chimera, 17. Carlson (Erat), 45. Brouwer, 63. Ovečkin - 12., 39. a 41. Nyquist, 34. Tatar, 47. Abdelkader. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 30 střel inkasoval 5 branek a měl úspěšnost zákroků 83,3 procenta. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18.506.

Montreal - Winnipeg 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 38. Gionta (Plekanec) - 30. Enström, 42. Frolík. Střely na branku: 31:35. Diváci: 21.273.