ONLINE: Podpisy, spekulace, přestupy. Všechny novinky z NHL

Vše, co potřebujete vědět o dění na přestupovém poli v NHL. Transfery, jednání, spekulace, žhavé novinky. To vše sledujeme ONLINE.
V průběhu sezony není na přestupovém poli taková divočina jako v létě, i tak je ale stále co sledovat. Koho zajímají nejnovější trejdy, podpisy smluv či přestupy a spekulace, určitě by si neměl nechat ujít ONLINE na iSport.cz.
Zprávy ze dne 25. února 2023
Patrik Kane dnes nebude hrát za Chicago. Podle novináře Elliotta Friedmana se posledních 24 hodin ladil jeho přesun do Rangers do posledního detailu, aby vše klaplo...
Zprávy ze dne 23. února 2023
Chicago ohlásilo příchod ruského obránce Nikity Zajceva a zisk volby Ottawy ve druhém kole draftu 2023 a výběru ve čtvrtém kole o tři roky později. Jedenatřicetiletý zadák prožívá v nejlepší lize světa výkonnostní úpadek, Blackhawks však očekávají masivní výprodej během uzávěrky přestupů. Aby v příští sezoně vůbec překlenuli platovou podlahu, přivedli stagnujícího beka s cap hitem v hodnotě 4,5 milionu dolarů. Senators touto výměnou zase získali prostor k případným nákupům, měli by přivést jiného obránce. Dohodli se na budoucím vyrovnání.
Zprávy ze dne 22. února 2023
Alexandr Ovečkin se po úmrtí otce opět připojil k Washingtonu. Sedmatřicetiletý kapitán Capitals se od týmu odpojil 14. února a odcestoval do Moskvy, kde byl Michajl Ovečkin v sobotu pohřben. Nyní americký klub oznámil, že Ovečkin dnes s týmem poprvé po návratu trénoval. Capitals bez svého nejlepšího střelce (32 gólů) a neproduktivnějšího hráče (54 bodů) prohráli všechny čtyři zápasy při skóre 7:16. Nejbližší utkání mají na programu ve čtvrtek proti Anaheimu, z posledních pěti zápasů nezískali ani bod a patří jim jedenácté místo s dvoubodovou ztrátou na play off.
Zprávy ze dne 20. února 2023
Od 28. ledna se musí hokejisté Chicaga v NHL obejít bez týmového lídra Jonathana Toewse. Kapitán Blackhawks, jenž byl ve středu přidán na seznam zraněných hráčů, nyní prostřednictvím klubu vydal prohlášení, ve kterém oznámil, že se potýká s postcovidovým syndromem a syndromem chronické imunitní reakce. „Bylo hodně náročné s těmito symptomy nastupovat. V posledních pár týdnech jsem se dostal do bodu, kdy jsem už neměl jinou možnost než dát si pauzu a soustředit se na to, abych se uzdravil," zmínil čtyřiatřicetiletý útočník v prohlášení. Kvůli chronickému imunitnímu onemocnění už vynechal předminulou sezonu.
Zprávy ze dne 3. února 2023
Vedení Washingtonu si pojistilo služby útočníka Dylana Stroma. Pětadvacetiletý Kanaďan si díky novému pětiletému kontraktu vydělá celkem 25 milionů dolarů. Strome hraje za Washington první sezonu. Loni v létě s ním jako volný hráč po odchodu z Chicaga uzavřel roční smlouvu na 3,5 milionu dolarů. V 52 zápasech v dosavadním průběhu soutěže nasbíral 11 gólů a 25 asistencí.
Zprávy ze dne 19. ledna 2023
Generální manažer Chicaga Kyle Davidson dosud nezaznamenal velký zájem o dlouholeté pilíře týmu Patricka Kanea a Jonathana Toewse, kteří by mohli Blackhawks poprvé v kariéře opustit během nadcházející uzávěrky přestupů. Šéf klubu zároveň přiznal, že se v průběhu dvou až tří týdnů s oběma útočníky sejde a probere s nimi jejich představy o případných výměnách.

Zprávy ze dne 29. listopadu 2022
Blackhawks umístili Jakuba Poura na listinu volných hráčů. Pokud si ho nestáhne žádný z týmů NHL, třiadvacetiletý útočník by se měl vrátit do Evropy.
Zprávy ze dne 5. listopadu 2022
Útočník Nicolas Aube-Kubel, který byl na listině nechráněných hráčů, se stal kořistí Washington Capitals. Dosud působil v Torontu, v minulé sezoně byl součástí mužstva šampionů z Colorada. S Maple Leafs jako volný hráč podepsal roční kontrakt.
Zprávy ze dne 26. října 2022
Dlouholeté opory Washingtonu Nicklas Bäckström a Tom Wilson se po svých operacích poprvé zapojily do tréninkového procesu. Prvně jmenovaný Švéd měl potíže s tříslem, řízného Wilsona zase trápil přední zkřížený vaz v koleni. Pro Capitals jde o citelné ztráty v ofenzivě, zatím se drží na 9. místě Východní konference.
Zprávy ze dne 23. října 2022
Brankář Chicaga Petr Mrázek si v pátečním zápase hokejové NHL lehce poranil třísla a vedení Blackhawks ho zařadilo na listinu zraněných hráčů. Třicetiletý gólman nedochytal duel s Detroitem, z něhož odstoupil po druhé třetině. Podle trenéra Luka Richardsona ale nejsou Mrázkovy potíže vážné.
Zprávy ze dne 8. října 2022
Český obránce Martin Haš podepsal roční smlouvu v nižší AHL s týmem Hershey Bears, který je farmou Washingtonu. Capitals draftovali jednadvacetiletého odchovance pražských Letňan v roce 2019 v pátém kole na 153. místě, ale smlouvu pro NHL s ním zatím neuzavřeli. Haš letos v přípravě nastoupil za Capitals jednou a nebodoval, loni si připsal v jednom utkání jednu asistenci.
Zprávy ze dne 5. října 2022
Obránce Jakub Galvas a útočník Michal Teplý opustili přípravný kemp hokejistů Chicaga a zamířili na farmu do Rockfordu do nižší soutěže AHL. Třiadvacetiletý Galvas už má na kontě v NHL šest utkání za Blackhawks z minulé sezony, o dva roky mladší Teplý na premiéru v nejlepší lize světa stále čeká.
Zprávy ze dne 4. října 2022
Hokejový obránce Martin Haš zamířil z přípravy Washingtonu na farmu do Hershey do nižší zámořské soutěže AHL. Jednadvacetiletý odchovanec pražských Letňan, jehož draftovali Capitals v roce 2019 v pátém kole na 153. místě, působil v minulé sezoně v Shawiniganu v juniorské QMJHL. Haš nemá s Washingtonem smlouvu. Letos v přípravě nastoupil za Capitals jednou a nebodoval, loni si připsal v jednom utkání jednu asistenci. S Shawiniganem v minulé sezoně vyhrál QMJHL a představil se i na Memorial Cupu.
Zprávy ze dne 2. října 2022
Český útočník Jakub Pour opustil přípravný kemp Chicaga a zamířil na farmu do Rockfordu do nižší AHL, kde strávil celý minulý ročník. Třiadvacetiletý odchovanec Rokycan loni podepsal jako nedraftovaný volný hráč s Blackhawks dvouletou dvoucestnou smlouvu a na šanci v NHL stále čeká.
Zprávy ze dne 17. srpna 2022
Po zisku Stanleyova poháru s Coloradem se hokejový veterán Jack Johnson stěhuje do Chicaga. Pětatřicetiletý americký obránce se podle serveru The Athletic dohodl s Blackhawks na roční smlouvě na 950.000 dolarů.
Zprávy ze dne 15. července 2022
Dylan Strome bude po odchodu z Chicaga hrát za Washington. Pětadvacetiletý hokejista s Capitals jako volný hráč podepsal roční smlouvu na 3,5 milionu dolarů. Strome se stal volným hráčem poté, co se Chicago rozhodlo mu nenabídnout nový kontrakt. Vedení Blackhawks tak učinilo v rámci přestavby kádru, kvůli které tým opustil mimo jiné i český útočník Dominik Kubalík.
Zprávy ze dne 14. července 2022
Do Chicaga se vrací známé jméno. Do organizace Blackhawks se po dvou letech vrací kanadský útočník Dylan Sikura. Sedmadvacetiletý rodák z Aurory, který minulý ročník strávil v Coloradu, uzavřel s klubem z „Windy City“ roční dvoucestný kontrakt za 750 tisíc dolarů.
Velký comeback Marcuse Johanssona. Vyzrálý švédský útočník, který těsně nestihl historicky první Stanley Cup Washingtonu, se vrací na místo, kde strávil svých prvních sedm let v NHL. Mezitím se podíval do New Jersey, Bostonu, Buffala, Minnesoty i Seattlu. Také tentokrát má v kapse roční kontrakt a přijde si na 1,1 milionu dolarů.
Podle informací Bobbyho Margarity by mění adresu útočník Connor Brown. Kanadský dlouhán se chystá do Washingtonu, do Ottawy by míří volba ve druhém kole přespříštího draftu. Dohodu stvrdili Capitals na svých stránkách.
Šéf vedení Washingtonu Brian MacLellan se vyjádřil k brankářské dvojici Ilja Samsonov a Vítek Vaněček, která během tohoto léta z klubu odešla. „Je to frustrující. Věřili jsme, že jeden z nich se stane startérem, ale i když to vypadalo, že by to mohli zvládnout, nakonec se k tomu nikdy nedostali. A nám už došel čas,“ řekl generální manažer Capitals.
Zprávy ze dne 13. července 2022
Už deset sezon v NHL strávil brankář Alex Stalock, nikdy ale neodchytal více než 38 zápasů. Nyní může přidat další starty v Chicagu, kde dostal kontrakt na 750 tisíc dolarů.
Po krátkém angažmá v Torontu si Colin Blackwell vyzkouší pátou štaci v NHL. Tentokrát zamíří do Chicaga, u Blackhawks by měl působit dva roky.
Smlouvu na 750 tisíc dolarů dle informací stránky PuckPedia získal čtyřiatřicetiletý zadák Matt Irwin, měl by tak hrát v nadcházejícím roce za Washington. Jde o dvoucestnou dohodu, na farmě bude Irwinův plat nižší o 300 tisíc.
Nový brankářský tandem už se utvořil ve Washingtonu. K Darcymu Kuemperovi přibyl Charlie Lindgren, který podepsal tříletý kontrakt na 3,3 milionu dolarů ročně. Měl by dělat dvojku.
Washington oficiálně odtajnil smlouvu s čerstvým šampionem Darcym Kuemperem. Nedávný týmový kolega českého brankáře Pavla Francouze se přesouvá do hlavního města s pětiletým kontraktem v kapse. Celkově si vydělá 26,25 milionu dolarů.
Podle informací Scotta Powerse se do Chicaga chystají útočníci Andreas Athanasiou a Max Domi. Detaily jejich smluv dlouho nevyplynuly na povrch, druhý jmenovaný nakonec podepsal roční kontrakt na tři miliony dolarů. Expert Pierre LeBrun doplnil, že stejnou částku dostanou oba hokejisté.
Zdá se, že brankář Darcy Kuemper už má jasno o své další budoucnosti v NHL. Dvaatřicetiletý Kanaďan, který Coloradu vychytal ve finále play off Stanley Cup, nebude pokračovat u Avalanche a podle zámořských médií zřejmě zamíří do Washingtonu. Jak uvádí hokejový insider Frank Seravalli, měl by donedávna parťák Pavla Francouze podepsat smlouvu na pět let s roční odměnou 5,5 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 12. července 2022
Český útočník Dominik Kubalík po třech sezonách v Chicagu patrně skončí. Jde na trh volných hráčů, i když v průběhu uplynulého ročníku málem přestoupil do Colorada. Více čtěte ZDE >>>

Vedle Dominika Kubalíka se v Chicagu nedočkal kvalifikační nabídky ani útočník Dylan Strome. Obdrželi ji naopak obránce Caleb Jones a centr Philipp Kurashev. Útočníci Henrik Borgström a Brett Connolly byli umístěni na takzvaný waiver list, odkud si je mohou vybrat ostatní týmy NHL. Blackhawks se tak naplno pustili do přestavby týmu. Klub, který vyhrál v letech 2010, 2013 a 2015 Stanley Cup, chyběl letos ve vyřazovacích bojích počtvrté za posledních pět sezon.
Český hokejový útočník Dominik Kubalík končí v Chicagu. Klub NHL mu nenabídne novou smlouvu a on se tak v pondělí stane nechráněným volným hráčem.
Zprávy ze dne 10. července 2022
Podle informací zámořského reportéra Marka Lazeruse je český útočník Dominik Kubalík na cestě ze Chicaga. Třicetigólový střelec ze sezony 2019-20 se vloni propadnul na 15 branek a Blackhawks s ním pravděpodobně nebudou prodlužovat smlouvu. Kubalík by tak v létě musel shánět nové angažmá.
Zprávy ze dne 8. července 2022
Toronto se zbavuje Petra Mrázka! Český gólman, který před minulou sezonou podepsal s Maple Leafs tříletý kontrakt, byl vyměněn do Chicaga. O zájmu Blackhawks a touze kanadského klubu ulehčit místu pod platovým stropem se již dříve spekulovalo. Toronto vedle rodáka z Ostravy poslalo do "Windy City" 25. volbu v prvním kole draftu. Na oplátku získalo výběr v druhém kole draftu z 38. místa.
Zprávy ze dne 24. června 2022
Chicago bude trénovat Luke Richardson, jenž si u Blackhawks odbude premiéru v roli hlavního kouče klubu NHL. Tým, ve kterém působí český útočník Dominik Kubalík, postoupil v uplynulých pěti sezonách do play off pouze jednou v roce 2020. Třiapadesátiletý Richardson nahradí Dereka Kinga, jenž Chicago trénoval jako dočasný kouč po listopadovém odvolání Jeremyho Collitona. Naposledy působil v minulých čtyřech sezonách jako asistent kouče v Montrealu, předtím zastával stejnou pozici v Ottawě a New York Islanders.
Zprávy ze dne 5. dubna 2022
S bohatou kariérou se oficiálně rozloučí jedna ze slovenských legend NHL. Bývalý útočník Marián Hossa, který hokej nehraje už pět let, ve čtvrtek podepíše jednodenní kontrakt s Chicagem, aby při zápase se Seattlem udělal definitivní tečku za úspěšnými roky v zámoří. V dresu Blackhawks, ve kterém rodák ze Staré Ľubovni vybojoval tři Stanley Cupy, nebude chybět na domácím utkání proti Seattlu. „Jsem nadšený, že můžu skončit jako Blackhawk,“ vzkázal někdejší reprezentant Slovenska fanouškům.
Zprávy ze dne 28. března 2022
Dominik Kubalík popisuje v blogu pro iSport.cz napětí kolem přestupové uzávěrky v NHL V Chicagu nakonec zůstal...: „V hlavě jsem to měl. Bylo to poprvé, co se mě to týkalo a jakmile přišla uzávěrka, nervózní jsem byl dost. První dvě sezony jsem věděl, že nic nebude, a teď to mohlo přijít. Buď zůstanu, nebo odejdu. Moje manželka Klárka pořád říkala, že k ničemu nedojde. Ale pak mi řekla, že byla taky připravená na cokoli.“ Celý blog čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 21. března 2022
Washington bere z Arizony švédského útočníka Johana Larssona, Coyotes za něj dostanou volbu ve 3. kolem v draftu 2023. Zároveň si ponechají 50 % jeho platu (1,4 milionu dolarů).
Švédský útočník Marcus Johansson se vrací do Washingtonu, kde působil už v letech 2010-17. Seattle místo něj získal Daniela Spronga a volby ve 4. kole draftu 2022 a v 6. kole draftu 2023. Kraken navíc bude nadále Johanssonovi vyplácet polovinu platu.
Zprávy ze dne 18. března 2022
Na trase Chicago - Tampa Bay dochází podle zámořských médií k velké výměně. Blackhawks posílají k úřadujícímu šampionovi NHL kanadského útočníka Brandona Hagela a dvě volby ve čtvrtém kole příštího draftu NHL. Za třiadvacetiletého střelce dostává klub z Windy City od Lightning dvojici forvardů Taylor Raddysh - Boris Katchouk a dva výběry v prvním kole draftu.
Zprávy ze dne 2. března 2022
Čekání je u konce. Chicago po říjnovém vyhození Stana Bowmana již má nového generálního manažera. V klubové historii desátým mužem na této pozici se stal Kyle Davidson (33). Kanadský funkcionář byl už v říjnu původně jmenován dočasným GM, vedení Blackhawks se ale po delším hledání v jiných zámořských klubech rozhodlo pro setrvání někdejšího asistenta GM. „Dnešek je dalším krokem nejen pro mě, ale pro mé kolegy, celou organizaci a fanoušky Blackhawks po celém světě. Jsem odhodlán vybudovat vítězný tým na ledě i mimo něj správným způsobem, tedy zlepšováním našeho vnitřního fungování a úzkou spoluprací se silným týmem lidí při rozhodování,“ uvedl muž, který v Chicagu působí od roku 2010. Věří, že v týmu z Windy City začíná něco nového a fanouškům slíbil spoustu změn.
Zprávy ze dne 25. února 2022
Vedení hokejistů Chicaga povolalo z farmy zpět do prvního týmu Blackhawks českého obránce Jakuba Galvase. Dvaadvacetiletý nováček by tak mohl přidat další k dosavadním pěti startům, které si připsal v probíhající sezoně NHL mezi 11. lednem a 12. únorem. Blackhawks čeká v noci na sobotu domácí souboj s New Jersey.
Zprávy ze dne 11. ledna 2022
Český obránce Jakub Galvas by se měl v noci na středu dočkat premiéry v NHL v dresu Chicaga v utkání na ledě Columbusu. Dvaadvacetiletý rodák z Ostravy a odchovanec Olomouce se dnes posunul z pozice připraveného náhradníka do prvního týmu Blackhawks poté, co Jakea McCabea vyřadila ze hry opatření proti šíření koronaviru.
Zprávy ze dne 7. ledna 2022
Jeden z mladých českých hokejistů (prozatím) končí svou misi v zámoří. Devatenáctiletý obránce Michael Krutil, který poslední dvě sezony působil na farmě Chicaga v Rockfordu, odchází do Švédska, kde se dohodl na smlouvě do konce sezony s Växjö Lakers. „Michal je mladý a nadějný obránce, který má své kvality v obranné hře. Je velký, silný a pohyblivý. Je těžké mu čelit,“ řekl o vytáhlém odchovanci Letňan Henrik Evertsson, sportovní ředitel úřadujícího mistra elitní švédské ligy.
Zprávy ze dne 6. listopadu 2021
Chicago Blackhawks po mizerném vstupu do sezony (1 výhra, 9 porážek, 2 prohry v prodloužení) vyhodili trenéra Jeremyho Collitona. Stalo se tak na den přesně tři roky poté, co byl z Blackhawks vyhozen kouč Joel Quenneville.
S Collitonem končí i asistenti Tomas Mitell a Sheldon Brookbank. Dočasným trenérem byl jmenován Derek King.
Zprávy ze dne 26. října 2021
V Chicagu dochází k jedné velké změně. Ve funkci generálního manažera a prezidenta hokejových operací Blackhawks již nadále nebude pokračovat dlouholetý funkcionář Stan Bowman. O konci muže, který post GM zastával od roku 2009, informoval Danny Wirtz, výkonný ředitel klubu na tiskové konferenci. Leckoho by mohlo napadnout, že Bowmanův odchod souvisí s bídným startem chicagského mužstva do nové sezony NHL. Ve skutečnosti jsou spíš důvodem zjištěné závěry vyšetřování sexuálního napadení jednoho z bývalých hráčů někdejším video trenérem Bradem Aldrichem v roce 2010. Bowman a další z vedení Blackhawks totiž tehdy neměli udělat patřičné kroky při řešení incidentu.
Zprávy ze dne 13. října 2021
Tenhle přesun za moře se opravdu nepovedl. Matěj Chalupa předčasně končí angažmá v Chicagu, kde se mu nepodařilo prosadit se do NHL, a vrací se zpět do Evropy. Mladý český útočník podepsal loni s Blackhawks dvouletou smlouvu, která by měla být nyní předčasně ukončena. Klub zatím Chalupu umístil na listinu volných hráčů, a pokud si jej z ní nikdo nevybere, v organizaci oficiálně skončí. „Dohodli jsme se, že smlouva bude ukončena,“ potvrdil ČTK hráčův zástupce Aleš Volek. Bývalý forvard hradeckého Mountfieldu odehrál minulou sezonu na farmě v Rockfordu (27 zápasů, 4+3).
Zprávy ze dne 11. října 2021
Švédský obránce Erik Gustafsson se v NHL vrací do Chicaga. Devětadvacetiletý hokejista den po odchodu z New Yorku Islanders podepsal s Blackhawks roční smlouvu na 800 tisíc dolarů. Gustafsson už za Chicago, kde působí i český útočník Dominik Kubalík, nastupoval v letech 2015 až 2020. Za sebou má také angažmá v Calgary, Philadelphii a Montrealu, se kterým si v minulé sezoně zahrál finále Stanleyova poháru.
Poté, co si Michala Kempného nevybral během 24 hodin na waiveru žádný z klubů NHL, zamířil český obránce na farmu Washingtonu v Hershey (AHL), kde zahájí nový ročník v zámoří. „Je to hráč, který má za sebou úspěchy v kariéře, ale potýkal se se dvěma těžkými zraněními a byl hodně dlouho mimo hru. Cítíme, že je důležité, aby hrál, dostal se do zápasového rytmu a dostal se zpět na úroveň a byl opravdu efektivním hráčem v NHL. Teď se nedostal mezi šest obránců, což by znamenalo, že by nehrál a to by pro něj nebylo nic dobrého,“ řekl Peter Laviolette, kouč Capitals pro klubový web.
Zprávy ze dne 9. října 2021
Washington zařadil Michala Kempného na waiver list, tedy seznam nechráněných volných hráčů, z něhož si ho může vybrat kterýkoliv jiný klub z NHL. Do kempu před aktuálním ročníkem kanadsko-americké soutěže nastoupil zdravotně v pořádku, v přípravných zápasech se mu ale podle zámořských médií příliš nedařilo. Hned v prvním utkání proti New Jersey byl na ledě u dvou inkasovaných branek a nevedlo se mu ani poté. Vedení Capitals nyní počítá s tím, že pokud jej některý z konkurentů nebude chtít získat, rozehraje se Kempný na farmě v Hershey.
Zprávy ze dne 5. října 2021
Útočník Matěj Chalupa zamířil z přípravného kempu Chicaga na farmu do Rockfordu do nižší AHL, v přípravě šanci nedostal.
Zprávy ze dne 1. září 2021
Osmadvacetiletý obránce Connor Murphy předčasně o čtyři roky prodloužil smlouvu s Chicagem. Stále mu přitom běží platný kontrakt do konce nadcházející sezony. U Blackhawks by tak měl bývalý hráč Arizony působit až do konce sezony 2025/26, ročně si vydělá 4,4 milionu korun.
Zprávy ze dne 20. srpna 2021
Švédský brankář Henrik Lundqvist po 15 letech v NHL definitivně končí kariéru. Se švédským hokejem, Rangers i městem New York, celou NHL a fanoušky se rozloučil prostřednictvím Twitteru. Devětatřicetiletý gólman celou zámořskou kariéru odchytal v New Yorku za Rangers, poslední ročník pak strávil v organizaci Washingtonu, kde ale kvůli zdravotním problémům (v lednu podstoupil operaci srdce) nakonec nenaskočil do žádného utkání. Končí jeden z nejlepších brankářů, který nikdy nezískal Stanley Cup. Lundqvist má nicméně na svém kontě zlato z mistrovství světa i ze zimních olympijských her v Turíně (2006). Více čtěte ZDE>>>>.
Zprávy ze dne 9. srpna 2021
Ruský brankář Ilja Samsonov se dohodl s Washingtonem na nové smlouvě. Čtyřiadvacetiletý rodák z Magnitogorsku podepsal s Capitals roční kontrakt za 2 miliony dolarů. V nové sezoně tak bude znovu bojovat o místo v brance s českým gólmanem Vítkem Vaněčkem, který se bleskově vrátil ze Seattlu po rozšiřovacím draftu.
Zprávy ze dne 7. srpna 2021
Vedení Chicaga si pojistilo mladého kanadského útočníka Brandona Hagela. Dvaadvacetileté levé křídlo uzavřelo s Blackhawks novou tříletou smlouvu, díky které si ročně vydělá 2,5 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 1. srpna 2021
Skvělá zpráva pro Chicago! Zkušený brankář Marc-André Fleury, který byl těsně před otevřením trhu s volnými hráči NHL vyměněn z Las Vegas, potvrdil, že příští sezonu bude chytat za Blackhawks. Po nečekaném trejdu se totiž v posledních dnech spekulovalo, že šestatřicetiletý majitel Vezina Trophy ukončí kariéru, neboť měl původně v plánu se s aktivním hokejem rozloučit v dresu Golden Knights. Tak se nicméně nestane a trojnásobný vítěz Stanley Cupu přidá ve „Windy City“ již svou 18. sezonu v nejlepší hokejové lize světa.
Zprávy ze dne 29. července 2021
Kuriózní týden zažil český brankář Vítek Vaněček. Nejprve byl v rozšiřovacím draftu vybrán vedením Seattlu a opustil tak Washington. Nyní se ale do klubu z hlavního města USA vrací, a to výměnou za volbu v 2. kole draftu 2023.
Zprávy ze dne 28. července 2021
Americký obránce Seth Jones si v Chicagu, kam byl vyměněn z Columbusu, přijde na pěkný balík. S Blackhawks nyní oficiálně uzavřel osmiletý kontrakt s ročním platem 9,5 milionu dolarů!
VÝMĚNA. Tyler Johnson nebude dál pokračovat v kádru šampionů Stanley Cupu z Tampy. Spolu s volbou v druhém kole draftu 2023 míří do Chicaga. Opačným směrem putuje Brent Seabrook, který se však již rozhodl ukončit aktivní kariéru.
Zprávy ze dne 27. července 2021
Ruský útočník Alexander Ovečkin zůstává carem ve Washingtonu! Pětatřicetiletý snajpr se s Capitals dohodl na nové pětileté smlouvě, která mu vynese celkem 47,5 milionu dolarů. Spekulace o možném konci v NHL a odchodu do Dynama Moskva tak dlouholetý kapitán vyvrátil na sociálních sítích s komentářem „Jsem zpět DC!!!!!“. Faktem je, že po uplynutí nového kontraktu bude moskevskému rodákovi 40 let.
Chicago zřejmě získalo vytouženou zkušenou brankářskou posilu. K Blackhawks míří Marc-André Fleury! Šestatřicetiletý vítěz Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana z minulé sezony byl vyměněn Las Vegas po čtyřech úspěšných letech. Bezpochyby nejzajímavější na trejdu je, že Golden Knights za brankářskou hvězdu nedostanou „téměř nic“ (podle informací ESPN mladého finského útočníka Mikaela Hakkarainena), týmu z města hazardu se tak uvolní místo pod platovým stropem. U trojnásobného vítěze Stanley Cupu ale není jisté, zda za Chicago vůbec nastoupí. O výměně se klub údajně Fleurymu nesvěřil. V Nevadě navíc původně plánoval ukončit kariéru, což možná udělá. Bude tak bezpochyby hodně záležet na poradě s rodinou.
Zprávy ze dne 24. července 2021
VÝMĚNA: Hokejový obránce Seth Jones se stěhuje v NHL z Columbusu do Chicaga. Šestadvacetiletého Američana získali Blackhawks spolu s výběrem na 32. pozici první kola dnešního draftu a v šestém kole v příštím roce výměnou za švédského beka Adama Boqvista, pozice v prvním (12. místo) a druhém kole (44. pozice) letošního draftu a v prvním kole v roce 2022 či 2023. Columbus následně vyměnil získaný výběr ve 2. kole za obránce Jakea Beana do Caroliny.
Zprávy ze dne 18. července 2021
Na seznam chráněných hráčů Washingtonu se nedostal ani Alexander Ovečkin. Tomu ale končí smlouva, takže by se Seattlu nevyplatil.
Zprávy ze dne 15. června 2021
Útočník Jakub Pour podepsal dvouletou nováčkovskou smlouvu s Chicagem a pokusí se prosadit v NHL. Dvaadvacetiletý hráč, který dosud působil v extraligové Plzni, by si měl vydělat celkem maximálně 1,685 milionu dolarů. V případě, že bude hrát v nižší AHL, má garantovaný roční plat 70.000 dolarů.
„Je to samozřejmě splněný hokejový sen. Každý kluk, který obuje brusle, vzhlíží ke startu v NHL. Vím, že této mety jsem ještě nedosáhnul, ale podpisem smlouvy jsem k ní udělal důležitý krok. Vše se dohodlo během několika dnů, velký dík patří Robertu Spálenkovi a celému jeho týmu ve Sport Investu. Tuhle cestu jsme si společně vytyčili a jsem rád, že jsme nikdy neuhnuli,“ uvedl Pour v tiskové zprávě.
Zprávy ze dne 10. června 2021
Německý hokejový útočník Lukas Reichel, synovec bývalého českého reprezentanta Roberta Reichla, podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s Chicagem a po vydařené sezoně se pokusí prosadit v NHL. Devatenáctiletý reprezentant, který pomohl národnímu mužstvu k postupu do semifinále na nedávném mistrovství světa v Rize, míří do zámoří z týmu německého mistra Eisbären Berlín.
Zprávy ze dne 6. května 2021
Obránce hokejové reprezentace Jakub Galvas uzavřel dvouletý nováčkovský kontrakt s Chicagem. Blackhawks ho draftovali do NHL v roce 2017 v pátém kole.
Zprávy ze dne 12. dubna 2021
VÝMĚNA - Chicago s Vancouverem si vyměnilo útočníky. Do Blackhawks putuje Adam Gaudette, opačným směrem Matthew Highmore.
Jako kdyby svazek mezi českým útočníkem Jakubem Vránou a Washingtonem spěl k vrcholu. I když pražskému rodákovi po sezoně skončí smlouva, stále bude chráněným hráčem, takže nepůjde na trh. V nynějším ročníku NHL ale nemá vítěz Stanley Cupu z roku 2018 v týmu odpovídající roli, kouč Peter Laviolette se pětadvacetileté křídlo snaží předělávat. Odchod do jiného týmu by mu pomohl. Pravděpodobnost Vránova trejdu podle iSport.cz: 15 %
Nenápadný český dříč by před vyřazovacími boji NHL mohl být zajímavým lákadlem. Útočník David Kämpf v dresu Chicaga nenabral zrovna velké zkušenosti z play off (22 zápasů, 2+0). Pokud by však někdo z klubů sháněl defenzivního centra, který umí i víc než jen bránit a je schopen vyhrávat buly? Odchovanec Chomutova by byl skvělou volbou, poctivý pracant za malé peníze. Pravděpodobnost trrejdu podle iSport.cz: 30%
Zprávy ze dne 11. dubna 2021
KONEC SEZONY - Brankář Henrik Lundqvist potvrdil, že se v této sezoně NHL na ledě v dresu Washingtonu neobjeví. Devětatřicetiletý Švéd se v lednu podrobil operaci srdce a v únoru se vrátil k tréninku, nicméně vzhledem k zánětu srdce, který odhalila minulý týden kontrola, potřebuje ještě několik měsíců klidu na zotavení. „Trénink probíhal opravdu dobře a cítil jsem se v pohodě - ale mé srdce ještě není úplně připraveno. I když to ještě není takové, jaké jsem doufal, vím, že je to součást cesty k tomu, abych byl stoprocentně v pořádku,“ uvedl Lundqvist na Twitteru.
Blog Pavla Bárty na téma Jakub Vrána a jeho možný odchod z Washingtonu: „Pořád nelze vyloučit návrat Henrika Lundqvista, který se zotavil po operaci srdce a mohl by to i stihnout. Ale koho obětovat, kdyby to nevyšlo? Těžko soudit, zda by Capitals byli ochotni vzdát se zrovna Vrány. Tráva taky není nikde o moc zelenější. Zrovna jemu by však výměna mohla pomoct.“ Celý blog ZDE>>>
Zprávy ze dne 5. března 2021
KONEC KARIÉRY - Po 15 oddřených sezonách v NHL se s bohatou kariérou loučí kanadský obránce Brent Seabrook. Pětatřicetiletého veterána, který v nejprestižnější hokejové soutěži světa hrál pouze za Chicago, zastavilo v pokračování s aktivním hokejem zranění, jenž si způsobil minulou sezonu. Rodák z Richmondu nastoupil v základní části NHL do 1114 zápasů (103+361). V play off olympijský vítěz z Vancouveru 2010 pomohl Blackhawks ke třem Stanley Cupům. „Dostal jsem možnost zahrát si s ohromnou skupinou hráčů v nejlepší organizaci ve sportu... Být součástí party, která tuto značku vynesla zpět na vrchol. Dal jsem do toho všechno,“ řekl odcházející Seabrook o Chicagu.
Zprávy ze dne 18. února 2021
PODPIS – Velká šance se otevírá před českým obráncem Michaelem Krutilem. Teprve 18letý bek bude do konce sezony působit na farmě Chicaga v AHL. Účastník letošního juniorského mistrovství světa se po odehrání tří zápasů za Rockford dohodl s týmem na řádné smlouvě, dosud byl v klubu na zkoušku. Odchovance Letňan draftovali Blackhawks loni ve čtvrtém kole na 110. místě. Přestože Krutil s Chicagem nepodepsal smlouvu, zúčastnil se kempu před začátkem nové sezony NHL. Následně se přesunul do AHL, kde bude hrát i nadále.
Zprávy ze dne 4. ledna 2021
PODPIS – Těsně před začátkem přípravného kempu ohlásilo nový podpis Chicago. Blackhawks se dohodli na novém kontraktu s chráněným volným hráčem Dylanem Stromem. Kanadský útočník podepsal dvouletou smlouvu na šest milionů dolarů. V uplynulém ročníku nasbíral vicemistr světa z roku 2019 v 58 zápasech základní části 38 bodů za 12 gólů a 26 asistencí. V devíti duelech play off přidal tři body (2+1).
Zprávy ze dne 30. prosince 2020
PŘESTUP - Slovenský obr Zdeno Chára po dlouhých 14 letech v NHL mění dres! Dlouholetý kapitán Bostonu před startem nové sezony opouští "své" Bruins a zamířeno do Washingtonu. O překvapivém přestupu jako informoval na svém Twitteru uznávaný novinář Ken Campbell. Klub následně příchod vytáhleho rodáka z Trenčína oficiálně potvrdil. Třiačtyřicetiletý bek, který má na kontě 1553 zápasů v základní části nejprestižnější soutěže světa, podepsal roční smlouvu v hodnotě 795 tisíc dolarů. V hlavním městě USA se tak vedle lídra Alexandera Ovečkina setká i s českými hráči Michalem Kempným, Jakubem Vránou a krajanem Richardem Pánikem.
The Capitals have agreed to terms with Zdeno Chara. In 1,553 career regular season games with the Boston Bruins, New York Islanders and Ottawa Senators – the sixth-most games in NHL history among defensemen – Chara has 656 points (205g, 451a). pic.twitter.com/GHYUGC6CYq
— CapitalsPR (@CapitalsPR) December 30, 2020
Zprávy ze dne 28. prosince 2020
PODPIS - Americký brankář Craig Anderson se bude ucházet na zkoušce o smlouvu v přípravném kempu Washingtonu. Devětatřicetiletý gólman by mohl jako zkušená dvojka za třiadvacetiletým Iljou Samsonovem zastoupit Švéda Henrika Lundqvista, jenž angažmá u Capitals nenaplní kvůli problémům se srdcem. Na premiéru v NHL stále čeká v kádru Washingtonu český gólman Vítek Vaněček.
Zprávy ze dne 12. října 2020
PŘESTUP - Mattias Janmark opouští tým letošního finalisty Stanleyova poháru Dallasu a bude hrát v NHL za Chicago. Sedmadvacetiletý mistr světa z roku 2018 z Dánska podepsal jako nechráněný volný hráč s Blackhawks roční smlouvu na 2,25 milionu dolarů.
Janmark si v letošní cestě play off, kde Stars prohráli až ve finále s Tampou Bay 2:4 na zápasy, připsal v 26 zápasech osm bodů za gól a sedm asistencí. V základní části, nedohrané kvůli pandemii koronaviru, měl na kontě z 62 utkání 21 bodů za šest branek a 15 asistencí. S Dallasem mu skončil roční kontrakt na 2,3 milionu dolarů.
Signed Jan🖊️
— Chicago Blackhawks (@NHLBlackhawks) October 12, 2020
Forward Mattias Janmark has inked a one-year contract that runs through the 2020-21 season. #Blackhawkspic.twitter.com/fD3Y8CpJBA
Zprávy ze dne 9. října 2020
PŘESTUP - Vedení Washingtonu posiluje obranu. Z Pittsburghu přichází do hlavního města USA zkušený zadák Justin Schultz. Třicetiletý Kanaďan, který s Penguins vybojoval dva Stanley Cupy, uzavřel s Capitals smlouvu na dva roky, která mu vynese 8 milionů dolarů.
NEWS | The Washington Capitals have signed defenseman Justin Schultz to a two-year, $8 million contracthttps://t.co/ZfD73uX2Au
— Washington Capitals (@Capitals) October 9, 2020
- 1
- 2