Příležitost pro Mrázka: Jdi se rozchytat na farmu. Pak dostaneš šanci v NHL | iSport.cz
11. listopadu 2014 • 09:47

Příležitost pro Mrázka: Jdi se rozchytat na farmu. Pak dostaneš šanci v NHL

Autor: vrb
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rychlé přesuny zažil český hokejový brankář Petr Mrázek v zámoří. Nejprve byl koncem minulého týdne povolán do týmu NHL Detroitu Red Wings, v úterý byl ale putoval zpět na farmu. Zde odchytá jeden či dva zápasy a vrátí se do prvního týmu.Šance pro Mrázka se otevřela poté, co se až na šest týdnů zranil druhý brankář Red Wings Jonas Gustavsson. Švédovi navíc po sezoně končí smlouva, a tak se předpokládá, že v létě se Mrázek do prvního týmu přesune natrvalo.

Mrázek má v letošní sezoně AHL v dresu Grand Rapids mizerné statistiky. Úspěšnost zásahů má 85,5% a průměr gólů obdržených na zápas 3,8. O dva roky starší Tom McCollum, který odchytal o tři zápasy víc (7), má čísla mnohem lepší – 90,9% a 2,16. Mrázek se tak na jedno či dvě utkání vrací do Grand Rapids, aby se rozchytal. Poté bude krýt záda Jimmymu Howardovi u prvního týmu. K Red Wings by si měl Mrázek připojit v pátek, nebo sobotu.

„Jsem rád, že jsem na tréninku prvního týmu. Uvidíme, jestli dostanu šanci v nějakém zápase,“ říkal Mrázek v pátek. „Budu tvrdě trénovat a připravovat se na každý zápas tak, jako kdybych ho měl chytat. Nebude to pro mě žádný problém,“ pravil odhodlaně.

22letý český brankář se také vyjádřil ke špatnému startu sezony na farmě. „Ze začátku jsme nehráli moc zápasů, asi jeden týdně. Bylo těžké dostat se do tempa. Musím ale dál makat a věřit, že se vše obrátí.“

„Petr je moc dobrý brankář,“ řekl na Mrázkovu adresu trenér Detroitu Mike Babcock. „Dostane v šanci v utkáních, které by chytal Gus (Gustavsson) a bude muset ukázat, že i v této lize dokáže vyhrávat,“ dodal hlavní kouč.

Petr Mrázek během svého debutu v NHL v dresu Detroitu
Petr Mrázek během svého debutu v NHL v dresu Detroitu

Témata:  sport, hokej, NHL, Petr Mrázek
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud