17. listopadu 2014 • 06:36

Hertl rozhodl zápas proti Carolině, trefili se i Plekanec a Frolík

Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?

SOUHRN | Mladý útočník San Jose Tomáš Hertl rozhodl svým čtvrtým gólem v sezoně utkání na ledě Caroliny a skóroval poprvé od 1. listopadu. Dařilo se i Tomáši Plekancovi, který se podílel gólem a asistencí na výhře Montrealu 4:1 na ledě Detroitu.

Hertl v 19. minutě svou čtvrtou trefou v sezoně otevřel skóre zápasu, když při protiútoku dva na jednoho zblokoval jeho přihrávku na najíždějícího spoluhráče obránce Andrej Sekera, čerstvě jednadvacetiletý český útočník se tak znovu dostal k puku a nadvakrát jej protlačil za záda brankáře Antona Chudobina.

Druhý gól pak přidal až osm sekund před koncem třetí třetiny do prázdné branky při power-play domácích Joe Thornton. Hlavním hrdinou utkání se stal brankář "Žraloků" Troy Grosenick, který při svém debutu v NHL zlikvidoval všech 45 střel soupeře a hned vychytal čisté konto.

Plekanec si připsal dva body

Útočník Tomáš Plekanec se zase gólem a asistencí podílel na vítězství Montrealu 4:1 v Detroitu. Canadiens tak vyhráli pošesté za sebou, z toho potřetí během posledních čtyř dnů a s 29 body vévodí celkovému pořadí zámořské soutěže.

Pavelec musel střídat

Z českých hokejistů se v neděli střelecky prosadil ještě Michael Frolík, jehož Winnipeg získal bod za prohru 3:4 v prodloužení v Minnesotě. Pro Jets to byl vzhledem k průběhu utkání cenný zisk, už po první třetině totiž prohrávali 0:3 a brankář Ondřej Pavelec, který inkasoval třikrát z jedenácti střel, zůstal po úvodní přestávce na střídačce.

Hosté pak stáhli manko v první polovině třetí třetiny, kdy se trefili třikrát během pěti minut. Stíhací jízdu začal ve 46. minutě Frolík, který si připsal třetí přesný zásah v sezoně, o necelé tři minuty později snížil Evander Kane a o vyrovnání se postaral za další dvě minuty Andrew Ladd. O vítězství domácích Wild pak rozhodl po 61 sekundách prodloužení Marco Scandella.

Výsledky:

Carolina - San Jose 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 19. Hertl, 60. Thornton. Střely na branku: 45:19. Diváci: 12.784. Hvězdy zápasu: 1. Grosenick (San Jose), 2. Gerbe, 3. Faulk (oba Carolina).

Minnesota - Winnipeg 4:3 v prodl. (3:0, 0:0, 0:3 - 1:0)
Branky: 5. a 19. Parise, 3. Niederreiter, 62. Scandella - 46. Frolík, 49. Kane, 51. Ladd. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 20 minut, z 11 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 72,7 procenta. Střely na branku: 27:25. Diváci: 18.808. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Spurgeon, 3. Scandella (všichni Minnesota).

Edmonton - Arizona 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 55. Hall - 15. Gormley, 53. Boedker. Střely na branku: 34:28. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Arizona), 2. Hall (Edmonton), 3. Gormley (Arizona).

Chicago - Dallas 6:2 (2:2, 0:0, 4:0)
Branky: 2. Keith, 12. Seabrook, 45. Kane, 53. Toews, 55. Versteeg (Rozsíval), 56. Saad - 5. McKenzie, 6. Horcoff. Střely na branku: 47:24. Diváci: 21.671. Hvězdy zápasu: 1. Kane, 2. Keith, 3. Richards (všichni Chicago).

Anaheim - Florida 2:6 (1:1, 0:4, 1:1)
Branky: 13. Lindholm, 59. Cogliano - 22. a 38. Boyes, 25. a 45. Bjugstad, 5. Trocheck, 31. Huberdeau. Střely na branku: 35:29. Diváci: 16.128. Hvězdy zápasu: 1. Bjugstad, 2. Boyes (oba Florida), 3. Lindholm (Anaheim).

Detroit - Montreal 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 45. Sheahan - 24. Prust, 29. Subban, 42. Plekanec, 49. Gallagher (Plekanec). Střely na branku: 29:19. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Tokarski, 2. Subban (oba Montreal), 3. Dekeyser (Detroit).

Témata:  sport, hokej, nhl, san jose, hertl

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>