NHL je zpět! Hudler a Hertl odstartovali novou sezonu gólem

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

SOUHRN | V noci na čtvrtek začal nový ročník zámořské NHL. Gólově se v něm dokázali prosadit útočníci Jiří Hudler z Calgary (prohra 1:5 s Vancouverem) a Tomáš Hertl ze San Jose (výhra 5:1 nad Los Angeles). Z Toronta si body za výhru 3:1 veze Montreal a moc veselo nebylo ani na ledě šampionů z Chicaga. Ti prohráli s NY Rangers 2:3.

Canucks se částečně pomstili kanadskému rivalovi za vyřazení v jarním play off. Hudler, který loni odehrál nejproduktivnější sezonu v kariéře, snížil v prostřední části po kombinaci celého útoku na 1:2.

Gólem vstoupil do nového ročníku i Hertl, přestože utkání nezačal dobře. Jednadvacetiletý český útočník už při prvním střídání v osobním souboji neubránil Nicka Shorea, který tečí rozjásal ve druhé minutě fanoušky Los Angeles. V dalším průběhu zápasu už ale skórovali jen hráči San Jose. Čtvrtý gól zaznamenal Hertl, který se tečí prosadil v přesilové hře.

Zkušený kouč Mike Babcock byl největší letní posilou Toronta. Po deseti letech v Detroitu změnil v létě působiště a zahájil svou novou éru na lavičce Toronta domácí prohrou 1:3 s Montrealem. V dresu poražených nenastoupil Roman Polák.

New York Rangers pokazili Chicagu slavnostní večer a na ledě úřadujících šampionů zvítězili 3:2. Obhájci Stanleyova poháru si před utkáním připomněli červnový triumf téměř půlhodinovým ceremoniálem, během kterého vyvěsili pod strop transparent na počest vítězství v soutěži. Jakoby slavnostní chvíle na hokejisty Chicaga zapůsobily a byli v první třetině myšlenkami mimo hru, protože v ní inkasovali všechny tři branky.

Ztrátu už nedohnali. Minutu před koncem jim rozhodčí neuznali vyrovnávací gól, protože přerušili hru dříve, než vyšťoural Patrick Kane puk zpod betonu Henrika Lundqvista. "Dobré rozhodnutí," ušklíbl se po zápase švédský brankář, který přiznal, že se Rangers na úvod utkání zaměřili. "Ceremoniál se trochu protáhl, byli jsme malinko naštvaní, proto jsme je chtěli potrestat. Říkali jsme si taky, že potřebujeme dobře vstoupit do zápasu, abychom umlčeli jejich fanoušky. A to se nám povedlo," uvedl.

Výsledky:

Toronto - Montreal 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 21. Van Riemsdyk - 4. a 60. Pacioretty, 53. Galchenyuk. Střely na branku: 37:30. Diváci: 19.241. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Bernier (Toronto), 3. Galchenyuk (Montreal).

Chicago - NY Rangers 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)
Branky: 15. Panarin, 27. Teräväinen - 2. Lindberg, 17. Klein, 20. Stepan. Střely na branku: 34:27. Diváci: 22.104. Hvězdy zápasu: 1. Klein, 2. Lindberg (oba NY Rangers), 3. Panarin (Chicago).

Calgary - Vancouver 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 24. Hudler - 11. Hansen, 19. Sutter, 40. D. Sedin, 49. Burrows, 57. H. Sedin. Střely na branku: 30:44. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin, 2. Sutter, 3. Tanev (všichni Vancouver).

Los Angeles - San Jose 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky: 2. Shore - 10. Thornton, 16. Pavelski, 27. Burns, 29. Hertl, 44. Donskoi. Střely na branku: 20:32. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Thornton, 3. Burns (všichni San Jose).