Jágr propálil Pavelce a zařídil výhru, Nakládal má první gól v NHL

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

SOUHRN | Jaromír Jágr v úterním utkání NHL jednou překonal Ondřeje Pavelce a svým 21. gólem v sezoně zařídil výhru Floridy na ledě Winnipegu 3:2. Český nováček ve službách Calgary Jakub Nakládal vstřelil svůj první gól v NHL, ten ale k bodům nepomohl, protože Flames prohráli na ledě Bostonu 1:2.

Panteři po dvou třetinách prohrávali 1:2 na góly a 10:25 na střely. V úvodu třetího dějství ale získali minutovou přesilovou hru pět na tři a šest sekund po návratu prvního vyloučeného hráče vyrovnal svým druhým gólem v zápase Reilly Smith. O dvě minuty později pak dokonal obrat Jágr , který našlápl s pukem podél pravého mantinelu do útočné pásma, poté zabočil mezi kruhy a střelou švihem procedil puk za Pavelcova záda.

Jiří Hudler , který hrál s Jágrem v první formaci, při svém debutu v dresu Panterů nebodoval. Naopak byl stejně jako jeho slavnější krajan na ledě při obou inkasovaných gólech a končil utkání se dvěma zápornými body v hodnocení plus/mínus, protože krátce před Jágrovou vítěznou trefou vystřídal.

Nakládal jediným střelcem Calgary

Nakládal čekal na svůj první gól v NHL deset zápasů. V Bostonu se prosadil ve 46. minutě, kdy dělovkou z voleje vyrovnal na 1:1. V závěru třetí třetiny však Flames pykali za příliš mnoho hráčů na ledě a Patrice Bergeron v přesilové hře strhl vítězství na stranu Bruins. Asistenci u rozhodující branky si připsal David Krejčí .

"Bohužel, nebyli jsme dnes dost dobří," přiznal útočník Calgary Johnny Gaudreau, jehož tým potvrdil, že je druhým nejhorším z celé ligy v přesilových hrách. V Bostonu nevyužil ani jednu ze čtyř. "Trápíme se v nich celou sezonu. A proto jsme tam, kde jsme. Oni dali v přesilovce gól, my ne a to je důvod, proč soupeř vyhrál," uvedl Gaudreau.

Jaškin načal Ottawu

Počtvrté v sezoně skóroval Dmitrij Jaškin, který ve 4. minutě otevřel skóre utkání Ottawy se St. Louis. Hosté se postupně dostali až do vedení 3:0, domácí ale dokázali ztrátu smazat. Dvěma trefami se o to zasloužil Jean-Gabriel Pageau, který nejprve v 58. minutě snížil na 2:3 a sekundu před vypršením základní hrací doby při power play vyrovnal. V penaltovém rozstřelu, který se protáhl na jedenáct sérií, ale rozhodl o výhře Blues Patrik Berglund.

"Nakonec jsme si vybojovali šanci, abychom získali dva body, ale musíme si přiznat, že jsme nehráli moc dobře," řekl kapitán Senators Erik Karlsson. "Je těžké vyhrávat, když od začátku ztrácíte. Měli jsme štěstí, že jsme dali v závěru dva góly, zvlášť ten poslední byl hodně šťastný. Ale jestli chceme vyhrávat, s takovým výkonem to bude těžké."

Tady sice Dmitrij Jaškin neuspěl, v zápase přesto skórovalFoto Reuters / Marc DesRosiers-USA TODAY Sports

Ottawa přesto snížila v tabulce Východní konference ztrátu na druhou divokou kartu, zaručující účast v play off, kterou momentálně okupuje Pittsburgh. Penguins totiž prohráli 2:3 ve Washingtonu a před Senátory mají náskok už jen pět bodů.

Před Ottawou jsou však ještě další tři pronásledovatelé včetně New Jersey a Caroliny, jejichž vzájemný souboj vyhráli Hurricanes 3:1 a přeskočili soupeře v tabulce.

V Západní konferenci se na poslední postupovou pozici vyhoupla Minnesota výhrou 6:3 nad Coloradem. Oba celky mají stejně bodů a osmibodový náskok před Vancouverem, který podlehl 2:3 New York Islanders.

Výsledky:

Washington - Pittsburgh 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 25. Richards, 37. Kuzněcov, 54. Niskanen - 7. Malkin, 24. Hörnqvist. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Niskanen, 2. Richards (oba Washington), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).

Boston - Calgary 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 8. Ferraro, 57. Bergeron (Krejčí) - 46. Nakládal ( Frolík ). Střely na branku: 25:25. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Spooner (oba Boston), 3. Giordano (Calgary).

Buffalo - Edmonton 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 50. R. O'Reilly - 1. a 64. McDavid. Střely na branku: 32:41. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Lehner (Buffalo), 3. Talbot (Edmonton).

New Jersey - Carolina 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 11. Henrique - 25. Ryan, 59. Nordström, 60. Gerbe. Střely na branku: 30:19. Diváci: 14.251. Hvězdy zápasu: 1. Nordström (Carolina), 2. Henrique (New Jersey), 3. Ryan (Carolina).

Nashville - Dallas 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky: 13. Smith, 22. Järnkrok, 30. Weber, 30. Ekholm, 46. Neal - 13. Roussel, 37. Spezza, 51. Fiddler. Střely na branku: 34:38. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Weber, 2. Smith, 3. Neal (všichni Nashville).

Minnesota - Colorado 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)
Branky: 11. a 60. Niederreiter, 46. a 59. Coyle, 12. Pominville, 18. Haula - 1. Iginla, 24. Bigras, 33. McLeod. Střely na branku: 30:33. Diváci: 19.107. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. Pominville, 3. Parise (všichni Minnesota).

Winnipeg - Florida 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: 26. Byfuglien, 28. Copp - 14. a 42. Smith, 44. Jágr. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 22 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 86,4 procenta. Střely na branku: 32:22. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Trocheck (oba Florida), 3. Copp (Winnipeg).

Ottawa - St. Louis 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 58. a 60. Pageau, 33. Dzingel - 4. Jaškin, 13. Schwartz, 31. Tarasenko, rozh. nájezd Berglund. Střely na branku: 43:48. Diváci: 17.207. Hvězdy zápasu: 1. Pageau (Ottawa), 2. Schwartz (St. Louis), 3. Phaneuf (Ottawa).

Vancouver - NY Islanders 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 11. Vey, 51. D. Sedin - 5. Hamonic, 35. Lee, 53. Hickey. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18.264. Hvězdy zápasu: 1. Lee (Islanders), 2. D. Sedin (Vancouver), 3. Hickey (Islanders).