Nosek byl u výhry Vegas, Mrázek zůstal počtvrté v řadě na lavičce

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Tomáš Nosek je jediným českým hokejistou, který zasáhl do pětizápasového nedělního programu NHL a s Vegas porazil Los Angeles 4:2. Brankář Ondřej Pavelec kryl záda Henriku Lundqvistovi, který dovedl New York Rangers k výhře 3:0 nad Ottawou a připsal si 63. nulu v soutěži.

Vegas, které doma prohrálo v této sezoně jen jednou z devíti utkání, těžilo z výborného nástupu. V úvodních dvanácti minutách se dvakrát trefil William Karlsson a jednou Cody Eakin, čímž z branky za stavu 3:0 vyhnali Jonathana Quicka.

Náhradní gólman Darcy Kuemper už z třiceti střel neinkasoval a Los Angeles v dalším průběhu zdramatizovalo zápas zásahy Trevora Lewise a Tannera Pearsona. Při hře bez brankáře ale Kings inkasovali počtvrté z hole Alexe Tucha.

"Pokřiky fanoušků Los Angeles jsme góly umlčeli hned v úvodu. To bylo úžasné, celkově se hrálo ve výborné atmosféře. Takovou miluji. Každý z nás byl součástí nějakých zápasů, ve kterých mezi týmy panuje rivalita, a ta hráčům přináší dodatečnou energii. Zápas jsem si moc užil," komentoval Tuch první vzájemný souboj týmů z nedalekých měst. Vegas se v Pacifické divizi přiblížilo vedoucímu Los Angeles na rozdíl jednoho bodu, navíc má dva zápasy k dobru.

Lundqvist potřeboval na nulu 20 zákroků

Lundqvist potřeboval na druhé čisté konto sezony jen dvacet zákroků. "Je velmi snadné chytat, když se vám dostane takové podpory jako mně dneska. Hráči skvěle čistili prostor přede mnou, takže jsem viděl střely a nemusel čelit dorážkám. Moc toho neměli," uvedl po utkání švédský gólman. Rangers v utkání zblokovali 27 střel a na svém ledě vyhráli pošesté za sebou.

Skóre otevřel v 25. minutě Kevin Hayes a další dvě branky obstarali v poslední třetině Michael Grabner a Mika Zibanejad. Rangers ubránili za stavu 0:2 i pětiminutové oslabení. Vyšší trest dostal Brendan Smith, který v rohu kluziště atakoval Marka Borowieckého. Obránce Ottawy v pádu narazil na mantinel a zůstal několik minut ležet. Viditelně otřesený opustil led za asistence spoluhráčů.

Mrázek opět na lavičce, Frka nepustilo zranění

Mezi náhradníky figuroval počtvrté v řadě brankář Petr Mrázek, jeho spoluhráč Martin Frk chybí Detroitu kvůli potížím s třísly. Bez českých hráčů Red Wings podlehli doma Coloradu 3:4 v prodloužení. Hosté přitom ještě v 54. minutě prohrávali 1:3. Obrat odstartoval Nail Jakupov, v poslední minutě základní hrací doby vyrovnal Carl Söderberg a v čase 62:55 rozhodl Nathan MacKinnon.

Excelentní výkon podal brankář John Gibson, který přispěl padesáti zákroky k výhře Anaheimu 3:2 nad Floridou. Kalifornský klub podržely i přesilové hry, v nichž Rikard Rakell a Brandon Montour dostali tým dvakrát do dvoubrankového vedení (2:0 a 3:1). V sestavě poražených chyběl kvůli zranění Radim Vrbata.

Vítězství Caroliny 4:2 nad New Yorkem Islanders zařídila elitní řada týmu. Teuvo Teräväinen vstřelil dvě branky a na jednu přihrál, Sebastian Aho měl opačnou bilanci. Oba útočníci skórovali už v úvodních čtyřech minutách hry, po kterých Hurricanes rychle vedli 2:0.

Carolina - NY Islanders 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)
Branky: 4. a 38. Teräväinen, 2. Aho, 18. E. Lindholm - 11. Leddy, 54. Tavares. Střely na branku: 32:29. Diváci: 11.390. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen, 2. C. Ward, 3. Aho (všichni Carolina).

Detroit - Colorado 3:4 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 15. Abdelkader, 40. Athanasiou, 52. N. Kronwall - 20. E. Johnson, 54. Jakupov, 60. Söderberg, 63. MacKinnon. Střely na branku: 24:37. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon (Colorado), 2. Howard (Detroit), 3. E. Johnson (Colorado).

NY Rangers - Ottawa 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 25. K. Hayes, 45. Grabner, 58. Zibanejad. Střely na branku: 27:20. Diváci: 17.524. Hvězdy zápasu: 1. H. Lundqvist, 2. K. Hayes, 3. Zuccarello (všichni NY Rangers).

Vegas - Los Angeles 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Branky: 1. a 12. W. Karlsson, 10. Eakin, 59. Tuch - 29. Lewis, 52. Pearson. Střely na branku: 40:29. Diváci: 18.211. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson, 2. Eakin, 3. Lagace (všichni Vegas).

Anaheim - Florida 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 19. Manson, 26. Rakell, 42. Montour - 36. Trocheck, 58. Yandle. Střely na branku: 28:52. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Manson, 3. Montour (všichni Anaheim).