České trio Chicaga pomohlo k demolici Ottawy, Vrbata po návratu gólový

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

SOUHRN | Všichni tři čeští hokejisté Chicaga bodovali na ledě Ottawy, kde Blackhawks vyhráli 8:2. Na úvodní gól nahrál obránce Michal Kempný, u druhé trefy zápasu asistoval útočník David Kämpf a na 6:2 zvyšoval v přesilové hře čtvrtým gólem sezony Jan Rutta. Dařilo se také Radimu Vrbatovi, který se vrátil po nemoci do sestavy Floridy a brankou pomohl k vítězství 7:4 nad St.Louis.

V Ottawě měly první dvě branky utkání českou stopu. Nejdříve Kempného střelu od modré čáry zblokovali domácí hráči do mezikruží k Richardu Pánikovi, který v 19. minutě otevřel skóre. V prostřední části poté zaznamenal třetí bod v soutěži Kämpf, když přihrál při přechodu do útoku na pravou stranu Patricku Kaneovi, který našel v levém kruhu skórujícího Patricka Sharpa.

Chicago nasázelo ve druhé třetině pět branek a úspěšnou pasáž završil čtvrtou trefou sezony Rutta. Český obránce v přesilové hře střelou bez přípravy z levého kruhu zvýšil na 6:2. Početní výhody byly silnou zbraní hostů, prosadili se v nich čtyřikrát. Konečné skóre stanovil v posledním dějství Kane, který v zápase vstřelil gól a na další čtyři přihrál.

"Všichni plnili, co se od nich očekává, každý nějak přispěl. Myslím, že jsme nebezpečný tým a jsme pro ostatní postrach, když hrajeme takhle. Nevědí, koho si mají hlídat dříve," rozplýval se nad výkonem Chicaga Nick Schmaltz, který stejně jako Jonathan Toews skóroval v utkání dvakrát.

Vrbata odstartoval obrat Panthers

St. Louis vedlo v deváté minutě 2:0 a ještě ve druhé třetině 3:2, ale Radim Vrbata gólem z dorážky odstartoval obrat Floridy, která v rozmezí 33. až 37. minuty otočila skóre na 5:3. Mladoboleslavský rodák, který chyběl v sestavě od 23. prosince kvůli nemoci, vstřelil pátý gól v sezoně. Blues ve třetí třetině ještě jednou snížili, poté co skvělou přihrávku Sobotky zpoza branky využil Tage Thompson. Víc gólů ale domácí nepřidali.

"Asi jsme si mysleli po tom skvělém začátku, že máme výhru v kapse. Ve druhé třetině jsme ubrali a oni to využili. Měli bychom hrát mnohem bojovněji a s větším nasazením," komentoval prohru obránce St. Louis Joel Edmundson.

Palát dál sbírá nahrávky

Ondřej Palát pomohl asistencí k výhře Tampy Bay 5:4 nad Carolinou. Český útočník už dvacet utkání nedal gól, zaznamenal v nich ale čtrnáct přihrávek. Hlavním strůjcem dvoubodového zisku lídra soutěže se stal Tyler Johnson, autor hattricku. "Jen jsem stál ve správným čas na správném místě a měl jsem štěstí i na odrazy," řekl skromně Johnson. Obránce Tampy Bay Dan Girardi, který v minulém zápase schytal do krku střelu Martina Frka, absolvoval rozbruslení, ale nehrál.

Hokejisté Washingtonu porazili Vancouver 3:1 a připsali si desátou domácí výhru v řadě. Gólman Philipp Grubauer kryl 37 střel a Capitals získali rozhodující náskok mezi 16. a 25. minutou, kdy otočili skóre třemi góly z 0:1. Daří se i Calgary, které uspělo 3:2 v prodloužení na ledě Minnesoty a prodloužilo sérii výher na čtyři zápasy. V sestavě kanadského týmu opět scházeli Jaromír Jágr a Michael Frolík.

Výsledky:

Buffalo - Winnipeg 4:7 (1:2, 1:3, 2:2)
Branky: 15. a 55. Eichel, 39. O'Reilly, 49. Pominville - 22. a 36. Ehlers, 33. a 48. Connor, 7. Laine, 16. Byfuglien, 59. Armia. Střely na branku: 34:37. Diváci: 17.398. 1. Connor, 2. Ehlers (oba Winnipeg), 3. Eichel (Buffalo).

Washington - Vancouver 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 16. Carlson, 18. Eller, 25. Kuzněcov - 9. D. Sedin. Střely na branku: 36:38. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Eller, 3. Kuzněcov (všichni Washington).

Ottawa - Chicago 2:8 (0:1, 2:5, 0:2)
Branky: 31. Stone, 37. Brassard - 29. a 38. Schmaltz, 30. a 44. Toews, 19. Pánik (Kempný), 26. Sharp (Kämpf), 40. Rutta, 51. Kane. Střely na branku: 27:43. Diváci: 14.007. Hvězdy zápasu: 1. Kane, 2. Toews, 3. Sharp (všichni Chicago).

Tampa Bay - Carolina 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)
Branky: 17., 22. a 55. Johnson, 11. Hedman, 50. Dotchin (Palát) - 4. McGinn, 13. Aho, 31. Faulk, 59. Lindholm. Střely na branku: 34:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Point, 3. Dotchin (všichni Tampa Bay).

St. Louis - Florida 4:7 (2:2, 1:3, 1:2)
Branky: 1. Stastny, 9. Parayko, 25. Tarasenko, 58. Thompson (Sobotka) - 37. a 58. Trocheck, 10. Ekblad, 17. Barkov, 33. Vrbata, 36. Huberdeau, 54. Sceviour. Střely na branku: 30:36. Diváci: 18.783. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Trocheck, 3. Huberdeau (všichni Florida).

Nashville - Edmonton 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 9. Smith, 16. Arvidsson - 21. McDavid. Střely na branku: 24:26. Diváci: 17.188. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Smith, 3. Rinne (všichni Nashville).

Minnesota - Calgary 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 48. Granlund, 53. Spurgeon - 6. Ferland, 40. Monahan, 63. Hamilton. Střely na branku: 35:29. Diváci: 19.011. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton (Calgary), 2. Spurgeon (Minnesota), 3. Smith (Calgary).