Skvělý Kaše třemi body zničil Chicago, Rittich bere důležitou výhru

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

SOUHRN | Útočník Ondřej Kaše řídil v NHL obrat Anaheimu v Chicagu z 0:2 na konečných 3:2. Český útočník si připsal gól a dvě přihrávky a stal se první hvězdou zápasu. Výtečný výkon předvedl gólman David Rittich, který pomohl Calgary k výhře 4:3 na ledě Nashvillu několika důležitými zákroky.

Chicago získalo v prostřední části dvoubrankové vedení, ale 41 sekund po jeho druhém gólu snížil Nick Ritchie. Útočník Anaheimu si v rychlém protiútoku vyměnil kotouč s Kašem a skóroval bekhendovou střelou. Za necelé tři minuty se prosadil Kaše, který se po přihrávce Adama Henriquea dostal za záda Michala Kempného a sólový únik zakončil bekhendovou kličkou. S 16 trefami je druhým nejlepším českým střelcem v soutěži.

Kaše, který v posledních pěti utkáních nasbíral osm bodů (4+4), vymyslel i vítězný gól. V 49. minutě poslal puk od zadního mantinelu před branku na hůl Henriquea, který pohotově skóroval. Chicago bylo aktivnější, ve třetí třetině vyslalo 16 z celkových 44 střel, přesto utrpělo osmou prohru za sebou a postupová osmička pro play off se mu vzdálila na 12 bodů. Anaheim ztrácí na druhou divokou kartu jen bod.

"Můžeme být ve zbytku sezony rozdílovou řadou. Oba mí spoluhráči každý zápas tvrdě dřou a hrajeme tím správným způsobem," uvedl Henrique, který tvoří s Kašem a Ritchiem třetí formaci týmu. Od příchodu do Anaheimu vstřelil za dva a půl měsíce šest rozdílových gólů. "I dnes jsme ale zblokovali spoustu střel a dělali věci, které bývají obvykle přehlížené, ale jsou důležité, aby se vyhrávalo," vyzdvihl týmový výkon a brankáře Johna Gibsona. Kaše prožil tříbodový večer v NHL podruhé v kariéře.

Rittich zaválel proti Predators

Calgary prohrávalo 0:1 a 1:2, ale v rozmezí 35. až 50. minuty překlopilo vedení třemi góly na svou stranu. Nashville poté snížil po chybě Ritticha, jehož špatnou rozehrávku potrestal gólem Nick Bonino. Český gólman přiznal, že poté chtěl svou hrubku odčinit a v závěru vytáhl při šancích domácích nejlepší zákroky večera. I střelu Kevina Fialy devět sekund před koncem udržel před brankovou čárou, což potvrdil videorozhodčí. První dvě branky inkasoval Rittich z dorážek.

"Chtěl jsem udělat něco navíc, protože třetí gól byl absolutně mojí chybou. Jsem rád, že se mi to na konci podařilo trochu napravit a že máme oba body," uvedl Rittich, který první dvě branky inkasoval z dorážek. U spoluhráčů našel zastání. "Asi se cítil mizerně po té špatné rozehrávce, ale každý chybujeme. Vynahradil to skvělým zákrokem (proti Fialovi), čímž nám zachránil výhru. Nemyslím si, že by tohle hodně gólmanů chytilo. Ukázal, jak je atletický. Takové zásahy tým povzbudí," řekl obránce Travis Hamonic.

Plekanec nahrával, Gáborík skóroval v novém dresu

Z českých hokejistů bodoval ve čtvrtečním programu ještě Tomáš Plekanec. Střelu kladenského odchovance dorazil Daniel Carr a i díky tomu Montreal snížil na ledě Arizony v úvodu třetí třetiny z 0:3 na 2:3. Více ale kanadský klub nezvládl a Arizona hlavně zásluhou čtyř bodů Claytona Kellera vyhrála 5:2.

Marián Gáborík se uvedl v novém působišti gólem a přihrávkou. Po akcích slovenského útočníka Ottawa ve třetí třetině dvakrát vyrovnala a výhru 3:2 nad Buffalem poté zajistil v prodloužení Mike Hoffman. Skvělý večer zažil také Gáboríkův krajan Jaroslav Halák, který zastavil 50 střel a dovedl New York Islanders v derby s Rangers k výhře 3:0. Slovenský gólman vychytal první čisté konto v sezoně.

Nikita Kučerov dovedl Tampu Bay gólem a třemi přihrávkami k výhře 4:1 nad Detroitem. Ruský útočník si tím upevnil vedení v produktivitě ligy, ve které má už osmibodový náskok před druhým Johnnym Gaudreauem z Calgary. Stejnou bilanci zaznamenal rovněž Alexandr Ovečkin a zajistil Washingtonu vítězství 5:2 v Minnesotě.

Výsledky:

New Jersey - Carolina 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 27. a 49. Noesen, 20. Severson, 38. Palmieri, 49. Hischier - 18. Skinner, 28. Pesce. Střely na branku: 22:29. Diváci: 14.079. Hvězdy zápasu: 1. Hischier, 2. Noesen, 3. Severson (všichni New Jersey).

NY Islanders - NY Rangers 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Bailey, 36. Eberle, 44. Hickey. Střely na branku: 35:50. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Barzal, 3. Leddy (všichni Islanders).

Pittsburgh - Los Angeles 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 27. Reaves, 46. Aston-Reese, 60. Malkin - 28. Phaneuf. Střely na branku: 39:35. Diváci: 18.604. Hvězdy zápasu: 1. Murray (Pittsburgh), 2. Quick (Los Angeles), 3. Aston-Reese (Pittsburgh).

Ottawa - Buffalo 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 46. Gáborík, 60. Brassard, 62. Hoffman - 7. Wilson, 56. Rodrigues. Střely na branku: 36:25. Diváci: 13.371. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Gáborík, 3. Duchene (všichni Ottawa).

Tampa Bay - Detroit 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 4. a 39. Stamkos, 8. Kučerov, 42. Killorn - 40. Tatar. Střely na branku: 32:39. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos, 3. Hedman (všichni Tampa Bay).

Nashville - Calgary 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 14. Johansen, 30. Weber, 53. Bonino - 20. Tkachuk, 35. Hamilton, 44. Jankowski, 51. Lazar. Střely na branku: 32:31. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval tři góly z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 90,63 procenta. Diváci: 17.326. Hvězdy zápasu: 1. Weber, 2. Johansen (oba Nashville), 3. Hamilton (Calgary).

Minnesota - Washington 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)
Branky: 45. Niederreiter, 57. Staal - 21. a 58. Wilson, 26. Ovečkin, 43. Burakovsky, 56. Bäckström. Střely na branku: 34:27. Diváci: 19.027. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Ovečkin, 3. Wilson (všichni Washington).

Chicago - Anaheim 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Branky: 22. Keith, 30. Saad - 30. Ritchie (Kaše), 33. Kaše, 49. Henrique (Kaše). Střely na branku: 44:32. Diváci: 21.415. Hvězdy zápasu: 1. Kaše, 2. Henrique (oba Anaheim), 3. Keith (Chicago).

Arizona - Montreal 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 21. a 22. Perlini, 14. Keller, 51. Rieder, 57. Archibald - 46. Gallagher, 48. Carr (Plekanec). Střely na branku: 21:36. Diváci: 11.489. Hvězdy zápasu: 1. Keller, 2. Perlini, 3. Raanta (všichni Arizona).

Vegas - Edmonton 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 14. Carpenter, 25. Marchessault, 33. Karlsson, 45. Haula - 53. Draisaitl. Střely na branku: 28:29. Diváci: 18.030. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Carpenter, 3. Fleury (všichni Vegas).

San Jose - Vancouver 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 9. Boedker, 25. Burns, 44. Sörensen, 53. Tierney - 47. D. Sedin. Střely na branku: 30:44. Diváci: 17.274. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Tierney, 3. Burns (všichni San Jose).