New York poznává český talent. Nic si nedovolí odfláknout, chválí Hájka | iSport.cz
7. března 2018 • 15:44

New York poznává český talent. Nic si nedovolí odfláknout, chválí Hájka

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
SE SIMONOU... a Dominikem Haškem. Vybral TOP 5 brankářů extraligy SE SIMONOU... a Dominikem Haškem. Vybral TOP 5 brankářů extraligy
TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejista Libor Hájek patří mezi nejtalentovanější české beky současnosti. Tým Tampa Bay, kterému v NHL patřil, ho během únorové přestupové uzávěrky poslal v obřím trejdu do New York Rangers. U svého nového majitele se juniorský reprezentant teď ukázal.Jestli to nebyla ta největší pecka únorové přestupové uzávěrky, byla minimálně tou poslední. A pěkně dlouho se na ni čekalo.

Kdo pozoroval tradiční zámořskou kratochvíli pozorně, viděl, že ještě po deadlinu ve 21 hodin SEČ byly informační servery plné očekávání. Vědělo se, že Tampa získala kapitána Rangers Ryana McDonagha, ale čím déle oficiální oznámení trvalo, tím jasnější bylo, že jde o skutečný blockbuster.

A bylo tomu tak. Do trejdu bylo zapojeno celkem pět hokejistů a dvě volby v draftu a hodně vysoké. Hájek byl pro fanouška laika mezi jmény jako Vladislav Namestnikov, J. T. Miller a McDonagh celkem neznámou, nicméně vedení newyorského mužstva dalo jasně najevo, že bez dvacetiletého Čecha Libora Hájka se trejd neuskuteční.

Tradiční klub uchvátil především přístup dobře stavěného beka, který si nedovolí nic odfláknout. „Jak bych se popsal? Vždycky se snažím tvrdě pracovat, jsem dobrý bruslař a mám slušnou přihrávku. Zkrátka hráč platný na obou stranách kluziště," zamyslel se nad svými vlastnostmi pro klubovou televizi.

Libor Hájek během posledního mistrovství světa do 20 let

Do NHL byl Hájek draftován z 37. pozice v roce 2016, tehdy byl mimo jiné nejlepším Čechem. Od té doby jde jeho vývoj kupředu, v Saskatoonu ve WHL už druhým rokem na dresu nosil "áčko" a na posledním mistrovství světa do 20 let byl zvolen mezi trio nejlepších českých hráčů. S osmi body se podělil o pozici nejproduktivnějšího zadáka šampionátu společně s Kanaďanem Calem Makarem.

Na turnaji hokejových nadějí se také poprvé potkal s Filipem Chytilem, váženým talentem Rangers, který už letos dokonce NHL okusil. Tam se z nich poprvé stali spoluhráči a v budoucnu přátelství pravděpodobně ještě prohloubí. „Volal jsem mu hned večer po trejdu a chtěl všechno vědět. Jaký byl nováčkovský kemp, jaký je stadion, jak vypadalo léto," vzpomínal Hájek, který byl hodně zvídavý.

Na adresu Rangers se samozřejmě dozvěděl jen samou chválu. „Všechno prý bylo úplně skvělé a mně pár takových informací dost pomohlo. To víte, byl jsem přece jen trochu vyděšený," přiznal a zavzpomínal na výměnu.

Pak už jen reportérce klubové televize musel rychle vysypat nějakou zajímavou informaci na svou osobu. „Řekl bych to, že jsem si vždycky přál stát se automobilovým závodníkem," smál se.

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud