7. března 2018 • 15:44

New York poznává český talent. Nic si nedovolí odfláknout, chválí Hájka

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Trenér Olomouce Jílek o Radově kritice: Nemyslím, že byly moje výroky za hranou Trenér Olomouce Jílek o Radově kritice: Nemyslím, že byly moje výroky za hranou
Talent Ajaxu Černý: Byla to smutná sezona ovlivněná tragédií, pořád o tom nedokážu mluvit Talent Ajaxu Černý: Byla to smutná sezona ovlivněná tragédií, pořád o tom nedokážu mluvit
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejista Libor Hájek patří mezi nejtalentovanější české beky současnosti. Tým Tampa Bay, kterému v NHL patřil, ho během únorové přestupové uzávěrky poslal v obřím trejdu do New York Rangers. U svého nového majitele se juniorský reprezentant teď ukázal.Jestli to nebyla ta největší pecka únorové přestupové uzávěrky, byla minimálně tou poslední. A pěkně dlouho se na ni čekalo.

Kdo pozoroval tradiční zámořskou kratochvíli pozorně, viděl, že ještě po deadlinu ve 21 hodin SEČ byly informační servery plné očekávání. Vědělo se, že Tampa získala kapitána Rangers Ryana McDonagha, ale čím déle oficiální oznámení trvalo, tím jasnější bylo, že jde o skutečný blockbuster.

A bylo tomu tak. Do trejdu bylo zapojeno celkem pět hokejistů a dvě volby v draftu a hodně vysoké. Hájek byl pro fanouška laika mezi jmény jako Vladislav Namestnikov, J. T. Miller a McDonagh celkem neznámou, nicméně vedení newyorského mužstva dalo jasně najevo, že bez dvacetiletého Čecha Libora Hájka se trejd neuskuteční.

Tradiční klub uchvátil především přístup dobře stavěného beka, který si nedovolí nic odfláknout. „Jak bych se popsal? Vždycky se snažím tvrdě pracovat, jsem dobrý bruslař a mám slušnou přihrávku. Zkrátka hráč platný na obou stranách kluziště," zamyslel se nad svými vlastnostmi pro klubovou televizi.

Libor Hájek během posledního mistrovství světa do 20 let

Do NHL byl Hájek draftován z 37. pozice v roce 2016, tehdy byl mimo jiné nejlepším Čechem. Od té doby jde jeho vývoj kupředu, v Saskatoonu ve WHL už druhým rokem na dresu nosil "áčko" a na posledním mistrovství světa do 20 let byl zvolen mezi trio nejlepších českých hráčů. S osmi body se podělil o pozici nejproduktivnějšího zadáka šampionátu společně s Kanaďanem Calem Makarem.

Na turnaji hokejových nadějí se také poprvé potkal s Filipem Chytilem, váženým talentem Rangers, který už letos dokonce NHL okusil. Tam se z nich poprvé stali spoluhráči a v budoucnu přátelství pravděpodobně ještě prohloubí. „Volal jsem mu hned večer po trejdu a chtěl všechno vědět. Jaký byl nováčkovský kemp, jaký je stadion, jak vypadalo léto," vzpomínal Hájek, který byl hodně zvídavý.

Na adresu Rangers se samozřejmě dozvěděl jen samou chválu. „Všechno prý bylo úplně skvělé a mně pár takových informací dost pomohlo. To víte, byl jsem přece jen trochu vyděšený," přiznal a zavzpomínal na výměnu.

Pak už jen reportérce klubové televize musel rychle vysypat nějakou zajímavou informaci na svou osobu. „Řekl bych to, že jsem si vždycky přál stát se automobilovým závodníkem," smál se.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze