3. července 2018 • 10:54

Karlsson znovu na trhu. Ostatní kluby už mají povolení s hvězdou jednat

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce
BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeden blockbuster v podobě odchodu Johna Tavarese z New York Islanders do Toronta už má hokejový svět za sebou, ale možná ho čeká další. V posledních dnech kvůli otevření trhu s volnými hráči úplně utichla kauza možného odchodu Erika Karlssona z Ottawy, ten je ale stále aktuální a zdá se, že se znovu přiblížil. Přesně tak o tom informuje známý žurnalista Larry Brooks z deníku New York Post.Ještě jeden rok smlouvy má v Ottawě před sebou švédský kapitán mužstva, a to znamená, že od 1. července může se Senators podepsat další smlouvu. V jeho věku by měla být dlouholetá a s jeho kvalitami pořádně tučná. Však mu také kanadský tým hned v neděli podle slov generálního manažera Pierra Doriona nabídku k prodloužení předložil.

„Sezona ale přece startuje až 4. řijna, času máme dost," vykládal pro Postmedia. Nicméně o moc víc se rozpovídat nechtěl. Například detaily kontraktu zůstaly utajeny.

Co je zajímavější je to, že Senators teď oficiálně dali povolení ostatním k tomu, aby s jejich lídrem jednali. Vypadá to, že vzorem pro Karlssona je před pár dny podepsaná smlouva Drew Doughtyho s Los Angeles. Šéf obrany Kings se upsal na osm let s příjmem 11 milionů dolarů ročně a Karlssonův kontrakt by měl být hodně podobný, ne-li stejný.

Kde by mohl být nový domov dvojnásobného majitele Norris Trophy? Už během přestupové uzávěrky o něj byl zájem v Las Vegas a k trejdu prý chyběl jen malý kousek. Údajně nesedělo jedno jediné jméno, takhle málo stačilo...

Velkými zájemci jsou také oba newyorské týmy. Islanders mají po odchodu Johna Tavarese spoustu místa pod platovým stropem a zoufale hledají novou tvář, na kterou by fanoušci mohli chodit. Podobně jsou na tom Rangers, kde by mohla do všeho promluvit další švédská ikona Henrik Lundqvist.

A co takhle Tampa Bay? Ambiciózní klub je na vrcholu sil, útočník Ondřej Palát nedávno prohlásil, že příští sezona by měla být tou, kde Lightning dojdou až k vrcholu. Pod platový strop by se v případě rozumného vyvážení trejdu ještě letos vešel a v další sezoně by se pak klub musel rozloučit například s obrannou trojicí Daniel Girardi-Braydon Coburn-Anton Stralman. To je jedna z variant.

Na druhou stranu skutečně Lightning potřebují Karlssona, když mají Victora Hedmana? Uvidíme...

Rozmluva kapitánů Blakea Wheelera a Erika Karlssona
Rozmluva kapitánů Blakea Wheelera a Erika Karlssona

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze