Hvězda Philadelphie má průšvih. Útočníka vyslýchali kvůli kokainu | iSport.cz
Pavel Bárta
27. září 2018 • 17:48

Hvězda Philadelphie má průšvih. Útočníka vyslýchali kvůli kokainu

Autor: Pavel Bárta
TOP VIDEA
Sparťanská krev! Petr Ton řekl, co pro něj znamená. Přímo od jehly při odběru Sparťanská krev! Petr Ton řekl, co pro něj znamená. Přímo od jehly při odběru
LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Finská média jsou toho plná. Jori Lehterä patří v zemi k uznávaným hokejovým ikonám. A teď má malér. Podle investigativního pořadu stanice MTV3 zabývajícího se kriminalitou a zločinem je 30letý útočník celku Philadelphia Flyers podezřelý z toho, že se zapletl do kšeftování s drogami. Z ničeho obviněn nebyl, nicméně finská policie ho v létě vyslýchala v souvislosti s rozkrytím sítě překupníků kokainu.Podle informací MTV3 patří Jori Lehterä mezi 23 podezřelých, kteří se měli podílet na obchodu s kokainem v Tampere a regionu Pirkanmaa. Zprávu následně převzala všechna finská média. Údajně se jednalo o prodej kokainu, k němuž mělo docházet od ledna letošního roku. Polovinu z celkem dvou kilogramů drogy se podařilo policii v létě zabavit. Podle zmíněné televizní stanice překupníci působili na pláži u jezera Nasijärvi, kde se měl pohybovat taky Lehterä.

Podle zdroje deníku Iltasanomat mělo jít o drogu v tom nejčistším stavu. „Kokain v této kvalitě se prodává v ceně 120-170 eur za jeden gram,“ píše se v něm. Cena kontrabandu zajištěného policií se přitom odhaduje na 650 000 eur (přes 16 milionů korun). Látka údajně byla přidávána v restauracích do jídla a pečiva.

Policie zatím nevyslechla všechny podezřelé, Lehterä však byl předvolán ještě před odletem do zámoří. Podle Iltasanomat popřel, že by se jakkoli zapletl do zločinného řetězce. Nicméně policie v souvislosti s tímto případem zadržuje sedm osob, podezřelých kvůli obviněním z distribuce drog, násilné trestné činnosti a praní špinavých peněz.

Odchovanec Tappary Tampere působil čtyři sezony v KHL a nyní se připravuje v kempu Philadelphie Flyers na svoji pátou sezonu v NHL, s příjmem 4,7 milionu dolarů (103 milionů korun) je čtvrtým nejlépe placeným hráčem Flyers. V lize dosud odehrál 280 zápasů a připsal si 108 bodů (33+75). V play off má bilanci 39 utkání a 17 bodů (4+13). První tři roky strávil v St. Louis, do Philadelphie byl vyměněn loni v létě společně s dvěma volbami v prvním kole draftu za útočníka Braydena Schenna.

Finsko reprezentoval naposledy před dvěma lety na Světovém poháru, má bronz z olympiády 2014 a stříbro ze šampionátu ve stejném roce.

Na obchodu s drogami se nemusel podílet přímo, ale třeba tím, že peníze půjčil někomu, kdo je k tomu použil. „Možná je jen z něčeho podezřelý a oni (MTV3) zneužívají jeho jména k tomu, aby prodali svoji investigativní show. Jako národ jsme paf z toho, když se populární zpěvák šlágrů ocitne na konci distribučního řetězce a pořídí si dávku pervitinu. Ale podle toho, jak se to podá, potom vypadá jako největší křivák,“ napsal jeden z diskutujících na fanouškovském webu hfboards. com.

Podle investigativního pořadu stanice MTV3 zabývajícího se kriminalitou a zločinem je Jori Lehterä podezřelý z toho, že se zapletl do kšeftování s drogami.
Podle investigativního pořadu stanice MTV3 zabývajícího se kriminalitou a zločinem je Jori Lehterä podezřelý z toho, že se zapletl do kšeftování s drogami.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud