20. listopadu 2018 • 14:50

Řev, ze kterého mrazí. Hvězda Floridy si otočila nohu: Bůh s tebou!

Autor: jab
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Plzeň - České Budějovice: Dokonaný bůr v závěru, Bucha krásnou dělovkou prostřelil Šípoše
Jak české florbalistky slavily na MS v Singapuru bronzové medaile
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skvělá dvanáctigólová přestřelka mezi Floridou a Ottawou (7:5) měla pro Panthers hořkou příchuť. Dvě minuty před koncem první třetiny si při srážce u mantinelu zřejmě zlomil pravý kotník útočník Vincent Trocheck. Řev, který se rozlil Canadian Tire Center, vyděsil 11 570 fanoušků v hale i diváky u televizních obrazovek.K újmě přišel Trocheck, který vedení 3:1 podpořil jednou asistencí, při dobruslení puku v obranném pásmu Ottawy, rovnováhu ztratil při nijak výjimečném souboji s Ryanem Dzingelem. Pravá noha se bohužel vzpříčila do nepřirozené polohy a kotník obrovský nápor nevydržel.

Na ledovou plochu okamžitě přisprintoval v doprovodu levého křídla Senators Mikkela Boedkera zdravotník Floridy. "Můj bože, pane bože! To vypadalo hrozně, chudák Vinnie Trocheck," soucítili s utrpením šestého nejproduktivnějšího Pantera v sezoně (3+11) komentátoři kanadské televize, která utkání vysílala.

VIDEO: Podívejte se na ošklivé zranění Vincenta Trochecka


Dlouhé minuty se nehrálo, Trocheckovi spoluhráči na střídačce i trenérský štáb v úděsu klopily zraky do země, zatímco se jejich parťák svíjel s bolestivou grimasou u branky Craiga Andersona. A když byl 25letý americký útočník odvážen z ledu na nosítkách, vše živé v hale tleskalo nebo bouchalo holemi o mantinely a led.

"Bohužel Vinnieho zranění vypadalo ošklivě, zřejmě bude mimo dlouhou dobu. Je to pro nás obrovská ztráta, byl naším klíčovým mužem pro všechny herní situace. Musíme se semknout a mezeru, která jeho zraněním vznikla, společně zalátat," vytyčil cíle trenér Panthers Bob Boughner.

"Trocheck v úterý podstoupí další vyšetření, poškozené může být i koleno. Každopádně s námi poletí na příští zápas ve středu do Tampy a pak se společně vrátíme domů," dodal Boughner.

Sociální sítě okamžitě zaplavily účastné komentáře, ve kterých fanoušci přáli Trocheckovi brzké uzdravení. "Šílenost! Bůh s tebou! Modlíme se za tebe!," psali mimo jiné na Twitter příznivci Panthers.

Mladý Fin připomněl Gretzkyho

Autorem posledního gólu na 7:5 byl 100 vteřin před poslední sirénou Mike Hoffman. Ten útočník, který dlouhých sedm sezon působil právě v Ottawě, než byl kvůli půtkám své přítelkyní s manželkou tehdejšího kapitána Sens Erika Karlssona vytrejdován do San Jose, odkud po dvou hodinách zamířil na Floridu.

Změna kabiny i klimatu Hoffmanovi prospěla maximálně. Díky gólu z brejku bodoval v každém z posledních šestnácti zápasů (9+10), čím vytvořil rekord této sezony NHL i celé historie organizace ze Sunrise.

"Byl jsem hodně vzrušený, před zápasem jsem vůbec nemohl usnout, pořád jsem se budil. Vrátit se do této areny bylo úžasné, fanoušci mi připravili velmi milé přivítání. Je ale strašná škoda, co se stalo Vinniemu. Je mi to moc líto, snad bude brzy zpět," řekl 28letý kanadský forvard.

Perfektní utkání v dresu Panthers odehrál také finský nováček Juho Lammikko, autor čtyř asistencí. "Jako vystrašený rookie vůbec nevypadal, viďte? Připomínal mi svou hrou za brankou a přehledem Waynea Gretzkyho zamlada. Ty přihrávky by se měly schovat do archivu, byly úžasné, odehrál opravdu hodně dobrý zápas," smál se parťák Micheal Haley.

Florida výhrou 7:5 vylepšila postavení ve Východní konferenci, kde je s 19 body čtrnáctá. Na osmý Washington ale ztrácí jen čtyři body.

VIDEO: Podívejte se na 12 branke zápasu Ottawy s Floridou

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud