Hráči pohrdají Utkáním hvězd. Mladík z Detroitu: Nehlasujte pro mě! | iSport.cz
2. ledna 2020 • 09:45

Hráči pohrdají Utkáním hvězd. Mladík z Detroitu: Nehlasujte pro mě!

Autor: mto
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dříve to bývalo setkání elity a prestižní přátelská bitva toho nejlepšího, co NHL nabízí. Jenže v posledních letech se z Utkání hvězd stala spíš kratochvíle, kterou se všichni zúčastnění snaží mít hlavně za sebou a jako vítězové se počítají ti, kteří mohou odpočívat. Jasným příkladem je útočník Alexandr Ovečkin, který se podruhé za sebou z akce omluvil, a to i za cenu jednozápasové suspendace.Lákavá exhibice ztratila v posledních letech lesk, ačkoliv se vedení soutěže snažilo jeden ze svých tradičních klenotů pro fanoušky i hráče udělat co nejatraktivnější. Problém je, že sami aktéři dávají najevo, že víkend, který by měl přicházet za odměnu, raději minou.

Například trojnásobný vítěz Hart Trophy útočník Alexandr Ovečkin vynechal už v roce 2019 a stejně tomu bude i na konci ledna 2020. „Musím poslouchat své tělo,“ řekl střelec pro USA Today. „Potřebuji být připraven na druhou polovinu sezony. Samozřejmě je to těžké rozhodnutí, navíc když jsem byl zvolen kapitánem, ale chci být zdravý a soustředěný,“ dodal s tím, že je pro něj klíčové koncentrovat se na svůj tým.

To se Rusovi zatím daří, jeho Capitals sice teď prohráli dvě utkání v řadě, přesto vedou NHL s 59 body a kapitán mužstva je s 24 trefami pátým nejlepším střelcem soutěže.

Nicméně trest ho nemine, za odmítnutí ve chvíli kdy je hráč nominován přichází suspendace na jedno utkání. Tu si Ovečkin vybere buď 18. ledna proti NY Islanders nebo 27. ledna proti Montrealu.

„Kdyby mi bylo 21 let a byl jsem zdravý, tak bych to viděl jinak. Ale jak říkám, musím myslet na druhou polovinu sezony a na play off,“ vysvětlil novinářům.

Ovečkinův pohled nesdílí Dylan Larkin z Detroitu. Není mu sice jedenadvacet ale třiadvacet, přesto ani on si v San Jose zahrát nechce. Narozdíl od lídra Washingtonu sice nebyl nominován, nicméně výběr ještě není hotov. Od 1. do 10. ledna fanoušci posílají hlasy a z každé divize vyberou ještě jednoho hráče.

„Prosím, nehlasujte pro mě. Dny volna jsou pro mě lepší,“ vzkázal. „Mezi těmi, co můžete volit, je plno skvělých hráčů, kteří si to zaslouží víc,“ řekl americký útočník, jehož slova potvrzují jeho slabá čísla.

Ve 41 zápasech nasbírala opora Red Wings pouze 25 bodů...

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud